Skip to content

Jak korzystać z trybu uruchamiania w systemie Windows 10 — procedura

11 de grudzień de 2021

Komputery są bardzo przydatnym i wydajnym sprzętem elektronicznym, który pozwala nam na wykonywanie niekończących się czynności. Dzięki ich systemowi operacyjnemu możliwe jest, że: przetwarzać dane i informacje niezbędne do realizacji zadań w ramach własnego programu. Na przykład system operacyjny Windows jest jednym z najczęściej używanych i preferowanych przez wiele osób.

Jednak od czasu premiery komputerów Mac z systemem operacyjnym MacOS wielu użytkowników debatuje nad tym, który system operacyjny jest najlepszy, jednak w tym artykule chcemy skupić się na jednej z funkcji, którą ma Windows 10, narzędziu, które umożliwia szukaj bezpośrednio programów lub aplikacji. To powiedziawszy, przeczytaj uważnie ten samouczek i dowiedz się jak korzystać z trybu uruchamiania w systemie Windows 10.

Jakie są zalety i wady wejścia w ten tryb?

Niektórym użytkownikom denerwuje używanie myszy lub myszy podczas wykonywania tylu kliknięć w celu dotarcia do określonego pliku lub aplikacji, dlatego w tym segmencie chcemy przedstawić zalety wejścia w tryb Run. To polecenie jest funkcją wbudowaną we wszystkie komputery z systemem Windows, a jego główną funkcją jest szybszy dostęp do innych ustawień i programów tego systemu.

Jako przykład tego, aby przejść do menedżera plików Windows za pomocą kursora z dotykową częścią klawiatury lub samej myszy, wiemy, że musimy wykonać kilka kroków, aby do niego dotrzeć. Ale tak się nie stanie, jeśli użyjesz polecenia, ponieważ tylko z kombinacja klawiszy możesz przejść bezpośrednio do programów.

Zgadza się, tryb uruchamiania systemu Windows jest naprawdę przydatny, ponieważ ogranicza interakcję z myszą i pozwala nam oszczędzaj czas i wysiłek kiedy pracujemy na naszym komputerze i wszystkich jego aplikacjach. Jeśli chodzi o wady, to można powiedzieć, że ich nie ma, wręcz przeciwnie.

Z tego powodu poświęciliśmy ten artykuł, aby wyjaśnić, w jaki sposób można łatwo korzystać z narzędzia do wykonywania. W rzeczywistości dozwolone jest nawet dodanie polecenia uruchom do paska zadań w systemie Windows 10.

Czy można utworzyć skrót do środowiska Run?

Polecenie Windows lub, jak wiadomo, cmd.exe, to program, który polega na otwarciu okna, aby wprowadź polecenia tekstowe aby przejść bezpośrednio do różnych aplikacji, ustawień i plików systemowych. Czy wiesz, że możesz utworzyć skrót do wiersza poleceń, aby samodzielnie uruchamiać programy?

Odpowiedź brzmi tak, a zrobienie tego jest bardzo łatwe. Najpierw otwórz wyszukiwarkę Windows, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij ’Otwórz lokalizację pliku’Po znalezieniu lokalizacji przejdź na pulpit i kliknij prawym przyciskiem myszy, po czym wyświetlą się opcje, w których musisz wybrać Nowy, a następnie „Skrót”. Następnie otworzy się okno, w którym poprosi Cię o nazwę i lokalizację programu.

Uruchom okno narzędzia otwarte

W jaki sposób mogę łatwo otworzyć Windows Run?

Jak wspomnieliśmy, Narzędzie poleceń systemu Windows jest naprawdę ważnePonadto możesz go używać, gdy mysz nie działa poprawnie lub po prostu wolisz używać skrótów klawiaturowych, dlatego ważne jest, aby znać różne typy poleceń, które istnieją.

Na przykład polecenia otwierania menedżera zadań, uruchamiania programów, takich jak odtwarzacz muzyki, kalkulatory, przeglądarki internetowe i wiele innych. Zaleca się również, aby znać najlepsze listy poleceń dla sieci w systemie Windows, aby móc uzyskać do nich dostęp za pomocą kombinacji klawiszy i otwierać je bezpośrednio. Z drugiej strony poniższe wyjaśnienie Sposoby otwierania trybu uruchamiania systemu Windows:

Z klawiatury poleceniem

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem wprowadzenia polecenia jest użycie skrótu klawiaturowego z kombinacja klawiszy Windows + R. Jednoczesne ich naciśnięcie spowoduje automatyczne otwarcie okna w celu wprowadzenia polecenia do wykonania. Stamtąd wystarczy wpisać nazwę programu i nacisnąć Enter.

Wpisywanie Uruchom w wyszukiwarce Windows

Inną metodą, której możesz użyć do otwarcia Uruchom, jest użycie paska startowego systemu Windows, wystarczy kliknąć symbol startu i wpisać słowo uruchom w wyszukiwarce, gdy pojawi się opcja, kliknij kartę. Następnie otworzy się wyskakujące okienko, w którym należy wpisać polecenie programu lub aplikacji, do której chcesz uzyskać dostęp.

pasek narzędzi Windows 10

Otwieranie ustawień systemu

Na koniec możemy uzyskać dostęp do polecenia wykonania, wprowadzając konfigurację systemu. Aby to zrobić, musimy przejść do menu Start i kliknąć je, aby otworzyć jego opcje. Następnie przejrzyj listę wyświetlanych aplikacji i opcji programu i wybierz folder „System Windows”, po czym zostaną wyświetlone inne opcje, w których znajdziesz narzędzie do wykonywania.

Dzięki wspomnianym trzem metodom będziesz mieć bezpośredni dostęp do wszystkich programów, które chcesz, wystarczy postępować zgodnie z opisanymi krokami, a jeśli będziesz ich często używać, szybko się tego nauczysz, nie będziesz już musiał używać myszy do zlokalizuj aplikacje na komputerze z systemem Windows.

Z drugiej strony radzimy wejść do pomocy technicznej Microsoft z przeglądarki internetowej, ponieważ tam można znaleźć różne kombinacje klawiszy, a ponadto, jeśli masz jakiś problem, znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi.

dołącz do naszego kanału telegram