Skip to content

Jak korzystać z narzędzia do pomiaru obiektów i kroplomierza w programie Adobe Illustrator (przykład)

4 de luty de 2021

Ten, kto ilustruje lub projektuje, rozwinął swój talent, być może dzięki swojemu ciągłemu oddaniu lub faktowi posiadania naturalnych zdolności do posługiwania się tym medium.

Jednak niezależnie od przypadku lub okoliczności, w których się ono odbywa, powszechnie mówi się: „Praktyka czyni mistrza”.

I to jest to, że niezależnie od przeszkody, zdolności każdego człowieka poprawiają się po wytrwałym wysiłku osiągania określonych celów.

Teraz ćwiczenie wymaga narzędzia, które pomoże nam rozwinąć nasz potencjał w najlepszy możliwy sposób, tutaj pojawia się Adobe Illustrator.

Co to jest Adobe Illustrator?

Jest to aplikacja komputerowa, która pozwala nam na artystyczne tworzenie projektów wizualnych i ich późniejszą edycję poprzez interakcję z użytkownikiem.

Adobe Illustrator to oprogramowanie do edycji grafiki wektorowej rozpoznawane po symbolu Ai opracowanym przez amerykańską firmę Zawiera oprogramowanie Adobe. Ten program pozwala na przykład łatwo przekonwertować obraz na wektor.

Posiada modalność stołu roboczego lub deski kreślarskiej, co pozwoli Ci poczuć się jak w pracowni plastycznej, oczywiście, wszystko w formie elektronicznej.

Ta tablica zapewni nam lepszą organizację naszych narzędzi pracy. W ten sposób, jeśli przejdziemy przez duży i wyczerpujący projekt, z chaosu możemy uzyskać porządek.

Oprócz tego, jeśli lepiej znasz funkcjonalność i sposób korzystania z różnych narzędzi w programie Adobe Illustrator, znacznie łatwiej będzie Ci być intuicyjnym podczas pracy.

W tym artykule pokażemy, jak używać narzędzia do pomiaru obiektów i narzędzia Kroplomierz w programie Adobe Illustrator.

Co to jest narzędzie do pomiaru obiektów?

Mogło ci się przydarzyć, że w momencie tworzenia twoich prac pojawia się pytanie, ile dystans jest między dwoma jej punktami.

Narzędzie pomiarowe, jak sama nazwa wskazuje, jest tym, które pozwala nam dokładnie zmierzyć odległość istniejącą między jednym a drugim punktem.

Jak korzystać z narzędzia do pomiaru obiektów w programie Adobe Illustrator?

Krok 1

Wybierz, co chcesz zmierzyć za pomocą narzędzia pomiarowego. Znajdź ukryte narzędzie pomiarowe za narzędziem zakraplacz. Jeśli przytrzymasz drugie kliknięcie na tym ostatnim, zobaczysz opcję pomiaru na pasku narzędzi.

Krok 2

Wybierz punkty, w których chcesz obliczyć odległość. Kliknij pierwszy znakowanie przedmiotu początek, naciskając klawisz Shift na klawiaturze i klikając drugi obiekt, aby zaznaczyć koniec.

I voila, w trzech krokach możesz zmierzyć to, co chcesz, a zobaczysz dokładne wartości liczbowe na ten temat w panelu informacyjnym.

Co to jest zakraplacz?

Zakraplacz narzędzia Adobe Illustrator na okrągłym tle

Dla tych, którzy mieli okazję wykonać jakąkolwiek reklamę ekskluzywnej marki, wiedzą, jak przydatna jest ta funkcja.

Narzędzie do zakraplacza pozwala nam skopiuj kolory obiektu w celu wykorzystania ich w innym, co ułatwia nam zachowanie oczekiwanego wzoru wizualnego.

Jak korzystać z narzędzia Kroplomierz w programie Adobe Illustrator?

Tutaj pokażemy Ci kilka prostych kroków, aby to zrobić.

Krok 1

Wybierz, do czego chcesz zastosować funkcję narzędzia Kroplomierz, czy to do konkretnego obiektu, obrazu czy tekstu. Znajdź narzędzie do zakraplacza na panelu narzędzi.

Krok 2

Po wybraniu narzędzia Kroplomierz umieść go na tym, do czego chcesz skopiować jego kolor, i kliknij.

Krok 3

Naciśnij klawisz Zmiana na klawiaturze kliknij wybrany obiekt, aby dodać kolor wybrany za pomocą narzędzia Kroplomierz. Jeśli chcesz skopiować wszystkie atrybuty wyglądu z jednego obiektu do drugiego, naciśnij klawisz Shift i Alt na klawiaturze, a następnie kliknij, aby dodać atrybuty.

Można to również zrobić w odwrotnej kolejności, klikając najpierw obiekty, a następnie naciskając wyżej wymienione klawisze.

Jeśli obiekt, do którego chcemy zastosować atrybuty innego, nie jest zaznaczony, należy nacisnąć klawisz Alt na klawiaturze, a następnie kliknij go, aby zastosować atrybuty.

Teraz możliwości tworzenia czegoś nowego są nieograniczone, wystarczy wprawić w ruch kreatywną część swojego mózgu.Następny artykuł pokaże ci rysowanie odręczne w programie Adobe Illustrator.

dołącz do naszego kanału telegram