Skip to content

Jak korzystać z narzędzia do interaktywnego śledzenia obrazu w programie Adobe Illustrator

15 de kwiecień de 2021

Oprogramowanie Adobe Illustrator, stał się doskonałym sprzymierzeńcem w tworzeniu wszystkich rysunków wykonanych przez projektantów, ale niektórzy z nich mają pytanie Jak korzystać z narzędzia do interaktywnego śledzenia obrazu w programie Adobe Illustrator? Aby rozwiać te wątpliwości, przekażemy Ci wszystkie informacje dotyczące tego programu i tego narzędzia.

Aby móc śledzić to, co chcesz, będziesz musiał zainstalować ten program na swoim komputerze i uważnie przeczytać instrukcje, które zostaną Ci dostarczone. Dzięki temu korzystanie z tej aplikacji będzie szybsze i łatwiejsze.

Do czego służy Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator to plik narzędzie do rysowania wektoróws, używany przez wielu grafików, którzy wypowiedzieli się na temat tego, jak dobra jest aplikacja. Pozwala to na tworzenie projektów, od zaproszeń po ilustracje, ponieważ oferuje dużą liczbę narzędzi do ich opracowywania. Ma konstrukcję stołu roboczego, z szerokim i łatwym w użyciu interfejsem.

Zasadniczo pozwala na tworzenie dwóch typów plików, którymi są grafiki wektorowe rysunki wykonane kropkami, które są połączone liniami i bitmapami, że jest to obraz z kolorami o dużej liczbie pikseli; za pomocą którego można również przekonwertować obraz wektorowy na mapę bitową. Dzięki nim możesz złożyć dowolne żądanie projektowe.

Zapewnia również tworzenie plików rysunki odręczne, pozwala na tworzenie projektów w dużych formatach, możesz pracować gdzie chcesz i chcesz; nie umniejsza ostrości ani jakości obrazów, posiada świetne narzędzia do rysowania, a wprowadzone zmiany będą przetwarzane w czasie rzeczywistym.

Podobnie zapewnia więcej szczegółów w projekciedoskonale nadaje się do animacji i prezentacji we wszystkich stylach. Jednym z najlepszych jest śledzenie i ulepszanie dowolnego obrazu lub rysunku, który został wykonany w innym czasie; Aby to zrobić, musisz znać podstawowy sposób korzystania z tej aplikacji.

Jak korzystać z interaktywnego narzędzia do śledzenia w programie Adobe Illustrator?

Aby rozpocząć, musimy iść do „Plik”, po naciśnięciu „Umieść” i wybierz obraz, który chcesz obrysować, przeciągnij go tak, aby obejmował cały arkusz; w polu powyżej wybieramy opcję osadzania. Przechodzimy do panelu próbek, wybieramy je i całkowicie usuwamy, a pozostanie nam kilka opcji kolorów.

Wybieramy obraz, szukamy opcji okna, w którym pojawi się opcja „Śledzenie obrazu”, w ten sposób ją aktywujesz. W nowym menu, które się pojawiło, wciskamy „ Tryb ”, w którym wybieramy kolor W palecie wybieramy 'Bibliotekę dokumentów’ i klikniemy pole z napisem „Podgląd”. W tym momencie będziemy obserwować, jak zmienił się obraz i umieściły kolory, które zostawiliśmy w bibliotece, w opcjach wykresu ustawisz go na maksimum, wierzchołek przesuniesz go w prawo, również z szumem.

Upewnij się, że mają wartość 100%, także naciśnij pole, które pojawia się u góry, z napisem „Rozwiń” i to wszystko, twój obraz zostanie obrysowany. Jeśli chcesz, aby miał inne kolory, będziesz musiał zostawić kolory, które lubisz w bibliotece, a resztę usunąć. Możesz dodać tekst do tego obrazu, aby był bardziej uderzający.

Jednocześnie możesz spróbować rysować za pomocą narzędzia Pędzel, aby poprawić szczegóły, które najbardziej Ci się podobają.

Jak korzystać z interaktywnego narzędzia do śledzenia czarno-białego obrazu w programie Adobe Illustrator?

Aby to zrobić, dodaj swój obraz do programu, zaznacz go i przejdź do opcji śledzenia obrazu, wybierając opcję „Czarno-biały”. w opcja „ próg ” zwiększamy go do 235% a na ścieżkach postawimy na 50%. W polach klikamy „obrysy” i „wypełnienia”, a następnie wciskamy rozwijanie.

Interaktywne narzędzie do śledzenia obrazu Adobe Illustrator

Idziemy do 'Object’ który znajduje się w górnej części, wybieramy „Malowanie interaktywne” i podczas tworzenia zrobimy to, aby rozpocząć kolorowanie. To, co musimy zrobić, to powiększyć obraz i pomalować w wybranych miejscach, w tym celu wybieramy „farbę” i wybieramy kolor, który chcemy zastosować. Jeśli zdarzy się, że podczas malowania jednej części, druga jest malowana, będziesz musiał podzielić te obszary punktami, które znajdują się na obrazie.

W ten sposób zakończysz swój obraz. Jeśli chcesz, możesz zapisać to w formacie PNG lub JPG.