Skip to content

Jak korzystać z narzędzia aktywnego malowania w programie Adobe Illustrator (przykład) | Konwertuj tekst na ścieżkę

4 de luty de 2021

Malowanie interaktywne w programie Adobe Illustrator jest jednym z najczęściej używanych narzędzi programu Adobe Illustrator. W tym artykule pokażę w prosty sposób, jak korzystać z narzędzia do malowania interaktywnego w programie Adobe Illustrator. W programie Adobe Illustrator możesz tworzyć od kształtów do prawie każdego projektu, zostań z nami i naucz się lepiej korzystać z tego narzędzia.

Co to jest obraz interaktywny lub grafika wektorowa?

Adobe Illustrator to znany program do tworzenia grafiki wektorowej. Został wprowadzony na rynek w 1987 roku i od tego czasu pozostaje jednym z głównych narzędzi wykorzystywanych przez grafików, ilustratorów i artystów; Obecnie jego najnowszą wersją programu Adobe Illustrator jest CC 2018 (22.0.1.253), która pojawiła się na rynku 18 października 2017 r. Posiada narzędzie do Malowanie interaktywne.

Istnieją dwa rodzaje grafiki lub obrazów cyfrowych; najbardziej znane to mapy bitowe; Są to pliki zdjęć składające się z pikseli o stałej rozdzielczości (szerokości i długości) oraz między innymi z rozszerzeniem JPG, JPEG, TIFF, BMP.

Grafika wektorowa różni się od składają się z obiektów geometrycznych generowanych przez komputer używający różnych atrybutów matematycznych; każdy z nich określa kształt, położenie, kolor, grubość każdego wektora i linię, jaką będzie miał wielokąt, odcinek lub łuk, który tworzy wspomniany obiekt.

Do czego służy grafika wektorowa w programie Adobe Illustrator?

Główną zaletą grafiki wektorowej jest jej skalowalność, czyli obraz nie straci na jakości, jeśli go zmodyfikujemy, ponieważ nie są one zbudowane z pikseli, więc zawsze zachowują swoje proporcje niezależnie od rozmiaru, co jest idealne do wydruki planu, między innymi billboardy, szyldy dekoracyjne.

Dlatego grafika wektorowa programu Adobe Illustrator to plik idealny wybór do tworzenia materiałów graficznych i ilustracyjnych, które są zwykle używane do projektowania i publikacji wszelkiego rodzaju produktów i usług; a nawet mogą być używane do generowania obrazów z efektem trójwymiarowym; do którego mamy artykuł na naszym blogu, który go rozwiązuje.

Jak przekonwertować tekst na ścieżkę w programie Adobe Illustrator?

W programie Adobe Illustrator rysowana grafika wektorowa składają się ze ścieżek lub Linie prowadzące, które mają różne segmenty, które mogą być zarówno proste, jak i zakrzywione, lub mogą mieć kontur lub nie. Jeśli nie masz ich aktywowanych na swoim komputerze, możesz zajrzeć do tego artykułu, aby zrobić to za minutę.

Jak edytować narzędzie Aktywne malowanie

Czasami będzie to konieczne przekonwertować tekst na ścieżkę, dzięki czemu możemy zmienić kształt liter i dodać niestandardowe funkcje. Jest to powszechnie stosowana praktyka przy tworzeniu logo, sloganów i innego rodzaju projektów; Poniżej wyjaśnimy, jak to zrobić.

Najpierw musimy pisać nasze listy za pomocą Narzędzie tekstowe, dostępne na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu, a następnie zaznacz pole tekstowe, które je zawiera; następnie przechodzimy do opcji menu Tekst> Tworzyć kontury lub wpisz kombinację Shift + Ctrl + O.

Zobaczymy, jak pokazano wektory i kreski, które składają się na każdą literę. Od tego momentu możemy wprowadzać dowolne zmiany; przez Narzędzie Bezpośredniego Wyboru (Pasek narzędzi) lub naciskając (A), aby wybrać wektory i zmienić ich położenie lub uczynić linie bardziej prostymi lub zakrzywionymi.

Jak korzystać z narzędzia Interaktywna farba w programie Adobe Illustrator?

tekst namalowany w programie Adobe Illustrator

Interaktywne narzędzie do malowania jest jednym z najczęściej używanych w programie Adobe Illustrator, ponieważ każdy obrys lub kontur, które wykonujemy, będzie wymagał koloru lub tekstury; W tym celu musisz wybrać obiekt, który zamierzasz malować, kliknij ikonę Przycisk aktywnego malowania znajdujący się na pasku narzędzi lub naciskając (K).

Mieć Przykładowe narzędzie, znajdujący się po prawej stronie ekranu, biorąc pod uwagę, że wyboru koloru można dokonać myszką lub też naciskając strzałki (lewą i prawą) na klawiaturze, zwiększy to wydajność tego narzędzia.

Podczas korzystania z interaktywnego narzędzia do malowania kursor będzie miał kształt doniczki z farbą i będzie pokazywał 3 próbki kolorów, z których środkowa jest kolorem podstawowym, z którym pracujesz; w ten sposób będziesz mógł wybrać dokładny ton koloru, który chcesz pokolorować wybraną ścieżkę lub kontur.

dołącz do naszego kanału telegram