Skip to content

Jak korzystać z Map Google w „trybie ciemnym” z aplikacji na iPhone’a lub Androida?

28 de listopad de 2021

Aplikacja Google Maps jest dość często używana, w swoich nowych aktualizacjach zawierała opcję zmiany domyślnego motywu aplikacji (biały-jasny) na „tryb ciemny”, co jest nieco wygodniejsze dla wielu użytkowników tej aplikacji lokalizacyjnej w czasie rzeczywistym.

Jakie korzyści uzyskasz, włączając ten tryb w Mapach?

Prawie wszystkie istniejące obecnie aplikacje zawierają w swoich ustawieniach tryb ciemny, który ma wiele długoterminowych korzyści dla użytkownika, a także wiele z nich lubi ten tryb więcej ze względów estetycznych.

Tryb ciemny w Mapach Google oferuje użytkownikom kilka korzyści, chociaż to ustawienie jest dostępny tylko w samej aplikacji. Dlatego Twoje wrażenia z nawigacji w Mapach Google mogą być lepsze, jeśli korzystasz z aplikacji, aby nie przegapić opcji, które ma Ci do zaoferowania.

Odpoczynek wzroku

Powszechnie wiadomo, że częste korzystanie z telefonu komórkowego lub komputera może mieć konsekwencje dla oka, to uszkodzenie jest spowodowane ciągłym narażeniem na jasność ekranów. Tryb ciemny zmniejsza poziom jasności podczas zmiany stron i aplikacji na ciemne kolory, głównie czarny, to zmniejsza zmęczenie oczu i zmęczenie za pomocą aplikacji.

Oszczędzaj baterię i popraw wydajność swojego urządzenia

Większość procent baterii jest zużyta poprzez jasność ekranu; Dlatego im niższa jasność, tym niższa prędkość zużycia baterii, nadmierne zużycie baterii może wpłynąć na wydajność urządzenia, więc tryb ciemny może zmniejszyć zużycie baterii i poprawić wydajność telefonu komórkowego.

Jakie kroki należy wykonać, aby aktywować tryb ciemny w Mapach Google?

Wszystkie urządzenia mają możliwość skonfigurowania Google Maps w trybie ciemnym, aby to zrobić musisz mieć aplikację i mieć najnowszą wersję z tego powodu, ponieważ w poprzednich wersjach ten tryb nie jest dostępny. Jeśli wśród opcji nie ma trybu ciemnego, musisz wejść do Sklepu Play i zaktualizować aplikację Mapy Google.

Na urządzeniu iPhone

Z iPhone’a, jeśli chcesz zmienić tradycyjny (jasny) tryb aplikacji na tryb ciemny musisz wejść do Google Maps i nacisnąć ikona w prawym górnym rogu który pokazuje zdjęcie profilowe Twojego konta Google lub inicjał Twojej nazwy użytkownika. Zobaczysz listę opcji i musisz nacisnąć „ustawienia”.

Podczas wprowadzania ustawień naciśnij opcję 'tryb ciemny’, aby zobaczyć ustawienia prezentacji w aplikacji, będąc tutaj zobaczysz opcję włącz lub wyłącz tryb ciemny, nawet opcja, że ​​tryb aplikacji jest zgodny z trybem urządzenia w ogóle.

Z aplikacją na Androida

Android zaimplementował ten tryb jako pierwszy niż iPhoneTryb ciemny możesz włączyć po wejściu do aplikacji Mapy Google i na stronie głównej naciśnij ikonę w prawym górnym rogu, kółko, które pokazuje Twoje zdjęcie profilowe Google lub w niektórych przypadkach inicjał Twojego imienia Nazwa użytkownika.

Po naciśnięciu odpowiedniej ikony zobaczysz listę opcji; Naciśnij opcję „ustawienia” i wejdź w konfigurację Google Maps, teraz musisz wybrać „Motyw”, a zobaczysz zakładkę, w której możesz wybrać, jaki motyw ma prezentować Twoja aplikacja lub czy chcesz przełączać się między jasnymi i ciemnymi motywami.

tryb ciemny w mapach google

Jak korzystać z Map Google w trybie ciemnym ze strony internetowej?

Ze strony internetowej, Mapy Google zachowują swój oryginalny motyw w trybie jasnym, chociaż istnieje możliwość zmiany prezentacji na tryb ciemny, wchodząc do Map Google i logując się na swoje konto Google i otwierając boczne menu, naciśnij „ustawienia” i wejdź w „ustawienia nawigacji”; otwórz sekcję „Wyświetlacz” i wybierz tryb „noc” w sekcji „Kolor”.

tryb nocny map google
Po wybraniu trybu „nocnego” do nawigacji w Mapach Google zobaczysz, że kolory twojej mapy zmienią się na ciemne tony. W ten sposób można korzystać z trybu ciemnego w Mapach Google na stronie internetowej, dopóki Google nie włączy trybu ciemnego do ustawień interfejsu, aby można go było w pełni zastosować w aplikacji.

Najbardziej zalecaną rzeczą, jeśli często korzystasz z Map Google, jest zainstalowanie aplikacji zamiast korzystania z przeglądarki lub strony internetowej; w ten sposób możesz ciesz się wszystkimi możliwościami aplikacji, a wśród nich „tryb ciemny”, który, jak wspomniano powyżej, może być wygodniejszy dla oka i zużywa mniej energii.

dołącz do naszego kanału telegram