Skip to content

Jak korzystać z funkcji „Kopiuj i wklej” lub skrótu na laptopie Chromebook – krok po kroku

16 de Maj de 2021

Istoty ludzkie są miłośnicy technologii, Dlatego zawsze zwracamy uwagę, kiedy wyjdzie nowy laptop, tablet lub smartfon.

Komputery i laptopy faktycznie bardzo nam pomogły w czasach pandemii, miliony ludzi zaczęły ich używać urządzenia jako środek pracy i nauki.

Ponieważ laptopy są zbyt wygodne i bardzo dobre do pracy, w zasadzie wyciągają nas z kłopotów, kiedy musisz wykonać zadanie, którego nie ukończyłeś, możesz zabrać laptopa w dowolne miejsce i dokończyć czynności, które wykonywałeś. W tym i nie tylko Google nie chciał zostać w tyle, więc uruchomili nowy typ komputera.

Co to jest Chromebook?

Chromebook jest w zasadzie jak laptop, który jest przeznaczony do wykonywania zadań znacznie szybciej i łatwiej. Twój system operacyjny to Chrome więc zawiera najlepsze zintegrowane elementy, ma również wiele poziomów bezpieczeństwa i przechowywania w chmurze.

Te nowe laptopy google Zwykle są trochę zagmatwane dla niektórych osób, ponieważ działają trochę inaczej niż laptopy, z których jesteśmy przyzwyczajeni, nawet robiąc zrzuty ekranu na komputerze, robione są w inny sposób niż tradycyjny.

Jedną z najczęściej używanych akcji na komputerze jest funkcja z „kopiuj i wklej” Ale jak powiedzieliśmy wcześniej, w tych nowych laptopach wszystko się zmieniło, więc porozmawiamy o tym, jak łatwo wykonać tę czynność.

Skopiuj i wklej tekst na Chromebooku za pomocą mojej myszy

To jest tradycyjna metoda kopiowania i wklejania tekstów, zanim zaczniesz używać skrótów na naszych klawiaturach. Powinieneś wiedzieć, że ta akcja za pomocą myszy lub myszy jest dokładnie taka sama, jak na wszystkich komputerach na całym świecie.

Najpierw zaznacz tekst, który chcesz skopiować i wkleić, w tekście zaznaczonym nad kursorem i kliknij prawym przyciskiem myszy. Zobaczysz, że pojawi się menu rozwijane, wybierz „kopiuj”, następnie przejdź do miejsca, w którym chcesz wkleić wybrany tekst i kliknij prawy przycisk i wybierz „Wklej” lub „wklej jako zwykły tekst” i gotowy.

Jak mogę kopiować i wklejać na Chromebooku za pomocą klawiatury?

Ta funkcja na klawiaturze jest nieco bardziej podobna do tego, co znamy w różnych systemach operacyjnych tradycyjnych komputerów. Musisz tylko otworzyć dokument, stronę lub notatkę, w której znajduje się tekst, który chcesz skopiować. Wybierz odpowiedni tekst i aby móc go skopiować, musisz nacisnąć i przytrzymać Klawisz Ctrl znajdujący się w górnej części klawiatury, zarówno po lewej, jak i prawej stronie, a następnie naciśnij klawisz z litera C.

Zanim będziesz mógł wkleić tekst, musisz nacisnąć i przytrzymać Klawisz Ctrl, a następnie naciśnij literę V. Pamiętaj, że podczas wklejania tekstu musisz być i kliknąć część, w której chcesz wkleić tekst, w dokumencie lub w Internecie itp.

Podczas wykonywania tej funkcji za pomocą klawiatury, wybrany tekst pozostanie swego rodzaju schowek, nie zostanie zmodyfikowany ani nic się z nim nie stanie, gdy podejmiesz decyzję o wklejeniu go gdzieś.

Jest to dość ważna informacja jeśli chcesz po prostu skopiować tekst, bez obrazów lub linków Nie powinieneś też nic robić w ten sposób: zaznacz tekst, który chcesz skopiować, naciśnij klawisz Ctrl, a następnie naciśnij literę c. Po skopiowaniu tekstu naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl i Shift, a następnie naciśnij literę V i gotowe. Twój tekst zostanie skopiowany bez obrazów i bez formatów.

laptop chromebook na biurku

Gładzik działa również do kopiowania i wklejania

Gładzik jest rzadko używany, chyba że nie masz myszy lub nie lubisz kombinacji klawiszy. Dlatego też o tym rozmawiamy, abyś mógł z niego korzystać podczas kopiowania i wklejania.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wybierz tekst, który chcesz skopiować, najedź na ten tekst i dotknij gładzika dwoma palcamiW menu rozwijanym wybierz opcję kopiowania i przesuń kursor w miejsce, w którym chcesz wkleić tekst, ponownie naciśnij gładzik dwoma palcami i wybierz wklej i to wszystko, na wszystkie te sposoby będziesz mieć swoje teksty skopiowane i wklejone Twój Chromebook.