Skip to content

Jak korzystać z funkcji CONV.DECIMAL w programie Excel – szybko i łatwo (przykład)

30 de styczeń de 2021

Od momentu pojawienia się program Excel zmienił sposób pracy firm i przedsiębiorstw różnej wielkości na całym świecie, umożliwiając znacznie łatwiejsze śledzenie działalności handlowej dzięki temu, że możesz pracować online w Excelu i jeśli potrzebujesz tego narzędzia, musisz nauczyć się łatwo tworzyć arkusze kalkulacyjne w programie Microsoft Excel online.

Używanie tego programu do rozwiązywania problemów matematycznych jest również bardzo przydatne, ponieważ funkcje, które posiada, są bardzo kompletne i można ich używać do rozwiązywania dowolnego rodzaju problemów i osiągania innych funkcji, które są nieco bardziej złożone, takich jak możliwość zaokrąglenia liczby w programie Excel .

Excel jest również szeroko stosowany na całym świecie dzięki jego interfejs jest zoptymalizowany i zaprojektowane tak, aby każdy mógł je intuicyjnie zrozumieć.

Jedną z najczęściej używanych opcji przez osoby używające tego arkusza kalkulacyjnego do rozwiązywania problemów matematycznych jest funkcja o nazwie PRZEL.DZIESIĘTNE. a dzisiaj pokażemy Ci krok po kroku, jak z niego korzystać. W ten sposób nie będziesz mieć żadnych problemów i możesz zastosować ten przewodnik i wskazówki w programie Excel, a tym samym łatwiej pracować dzięki temu wspaniałemu programowi.

Co to jest funkcja DECIMAL CONV?

Zanim powiemy ci, jak używać funkcji DECIMAL CONV, opowiem ci trochę o niej i jak jest używana, abyś miał szerszy układ odniesienia dla informacji i lepiej zrozumiał kroki, które zamierzamy podać ty w tym artykule.

Funkcja o nazwie CONV.DECIMAL to funkcja trygonometryczna i jest używany w matematyce do prostego przekształcania danej reprezentacji kontekstowej na liczbę dziesiętną.

Składnia, której należy użyć do zastosowania tej funkcji, to CONV.DECIMAL (tekst, podstawa), gdzie tekst jest liczbą kontekstową, którą chcesz przekonwertować, a podstawą jest liczba całkowita, której arkusz użyje jako wzorca, a musi być większe lub równe 2 i mniejsze lub równe 36.

Korzystanie z tej funkcji arkusza kalkulacyjnego jest bardzo skuteczne w konwersji dowolnego typu reprezentacji tekstowej na liczby dziesiętne, a wyniki są zawsze wiarygodne, jednak zawsze jest zalecane aktualizować program aby uniknąć błędów w programie Excel, a tym samym móc korzystać z najnowszych dostępnych narzędzi. Bardzo częstym błędem wśród użytkowników jest to, że program Excel napotkał problem, który uniemożliwia mu prawidłowe działanie.

Jak używać funkcji DECIMAL CONV?

osoba pisząca różne kody i symbole

Procedura, którą musisz wykonać, aby zastosować tę funkcję w arkuszu kalkulacyjnym, jest bardzo prosta i nie musisz być ekspertem, aby móc je zastosować. Jedyne, o co prosimy, to bardzo uważne przestrzeganie instrukcji nie ma błędu i możesz szybko i dokładnie przekonwertować.

Krok 1

Najpierw otwórz arkusz kalkulacyjny, w którym chcesz zastosować funkcję; następnie przejdź do komórki, w której chcesz, aby wynik konwersji był odzwierciedlony i wpisz = KONT.DECIMAL, po którym następuje nawias z tekstem i podstawą, aby arkusz mógł wykonać konwersję automatycznie.

Upewnij się, że umieść średnik jako separator między tekstem a podstawą aby uniknąć problemów w formule podczas konwersji tekstu. A jeśli pojawią się szybko, możesz naprawić lub poprawić błędy formuł w programie Excel

Krok 2

Jako tekst możesz umieścić komórkę liczby, którą zamierzasz przekonwertować lub liczbę bezpośrednio, a jako podstawę musisz umieścić podstawę, której chcesz użyć do konwersji. Jeśli zrobiłeś to poprawnie, powinieneś otrzymać taki wynik. = KONWERSJA DZIESIĘTNA (A1; 2) LUB = KONWERSJA DZIESIĘTNA (101; 2)

I gotowy. Konwersja liczb kontekstowych na dziesiętne za pomocą programu Excel jest tak prosta, że ​​mamy nadzieję, że nie miałeś żadnych problemów z wykonaniem dostarczonych przez nas kroków i możesz je zastosować bez problemów do wszystkich zadań, w których musisz wykonać tę konwersję.

Zachęcamy również do dalszego sprawdzania wszystkich opcji oferowanych przez program Excel w zakresie tworzenia plików łatwiejsza praca dzięki wszystkim posiadanym funkcjom.

dołącz do naszego kanału telegram