Skip to content

Jak importować obiekty lub modele 3D i integrować je z After Effects, Cinema 4D lub innymi programami

13 de lipiec de 2023

Coraz więcej fikcji ogarnia kino, im więcej niezwykłych efektów oglądamy, tym dla niektórych jest to ciekawsze. Stąd eksperci i twórcy treści audiowizualnych staraj się znaleźć sposoby, aby uczynić je atrakcyjnymi dla ludzkiego oka.

tylko do cytatu seriale telewizyjne i filmy hollywoodzkie które są najbardziej widoczne ze względu na efekty specjalne. Do tego znaleźli swoich najlepszych sprzymierzeńców, programy z dużą edycją, które możemy znaleźć na przykład w After Effects.

After Effects jest częścią Adobe Creative Cloud i jest jednym z najlepszych obecnie dostępnych programów do tworzenia, edytowania, dodawania efektów i filtrów do ruchomych obrazów oraz doskonałym narzędziem w postprodukcji obiektów 3D.

Większość ludzi uważa, że ​​jedynym sposobem na zaimportowanie wyciągniętych elementów 3D lub modeli 3D do After Effects jest kupując lub pobierając wtyczkę innej firmy. Czy są jakieś inne alternatywy? Zobaczmy.

Prawda jest taka, że ​​jeśli istnieją inne alternatywy i formaty niż z niewielką pomocą Adobe Photoshop, możesz importować i pracować z modelami .3DS w Adobe After Effects i nadać modelowi wygląd pod wpływem kamer 3D jego kompozycji.

Niektóre ograniczenia polegają na tym, że za pomocą tego programu nie można tworzyć prawdziwych obrazów 3D, ale można importować obrazy lub modele 3D, które zostały utworzone w innych programach, takich jak sam Adobe. Dzięki temu miałbyś wszystko, czego potrzebujesz zintegrować swoje modele 3D w jednym oprogramowaniu i stosuj różne efekty, od efektu powiększenia lub między innymi, kiedy tylko chcesz, tworząc wspaniałe projekty.

Dozwolone formaty importowania modeli 3D do After Effects

Wyeksportuj swój obraz w 3D z programu Photoshop lub Illustrator jako VPE, klikając „Plik ” i „Eksportuj do After Effects. Zaimportuj plik VPE do After Effects, klikając „Plik”, „Importuj” i „Plik”.

Wybierz zapisany plik VPE i kliknij „Otwórz”. Spowoduje to utworzenie nowego obrazu z warstwą kamery. Użyj narzędzia kamery, aby wyświetlić obiekt 3D w Twojej przestrzeni 3D.

Inne formaty, które można importować

After Effects nigdy nie zapewniał wbudowanej ani natywnej funkcji do importowania plików OBJ. Jego przepływ pracy polega na użyciu a wtyczka innej firmy, taka jak Element 3D (Plexus, Particular, Stardust i przeczytaj OBJ). Najtańszą opcją jest użycie Cinema 4D Lite, które jest dostarczane w pakiecie z AE. Zaimportuj OBJ w C4D. Następnie użyj Cineware jako OBJ w AE.

Ale dla After Effect jest wtyczka (ZAXWERK 3d invigorator) ten, który pozwala importować pliki (*.obj), które możesz wykonać w dowolnym silniku 3D, takim jak 3DS Max, Maya, Cinema4d, Combustion (DXF) i prawie wszystkie inne.

Możesz także importować pociągnięcia programu Illustrator i generować kształty 3D. Ta wtyczka pozwala bez problemu przesuwać go o 360 stopni Poza tym przynosi własny zestaw materiałów, fazę i wszystkie te narzędzia, które mogą ci się przydać.

Za pomocą tych formatów można importować modele 3D do programu After Effects i nadaj swojej pracy odrobinę profesjonalizmu. Zalecamy również pobranie jego najnowszej wersji, która zawiera wszystkie narzędzia i funkcje. Ważne jest, aby program był zoptymalizowany tak, aby w ten sposób nie stwarzał niedogodności w generowaniu produkcji.

Twórz iluzję 3D za pomocą skryptów w After i eksportuj za pomocą rozszerzenia RPF

Osiągniesz to dzięki zastosowaniu Skryptów w After, jest to zalecane, jeśli to, co musisz stworzyć, to ciała przypominające kostki. Pryzmaty lub wolumetry, które nie wykazują zmian w swoim rzucie. Uważaj, to nie to samo, co prawdziwa wolumetria i często jest postrzegana jako zwykły przyimek elementów.

sposoby tworzenia iluzji 3D za pomocą skryptów po

Spróbuj wyeksportować za pomocą rpf z 16 bitami na kanał w opcjach eksportunastępnie po zaimportowaniu tej sekwencji, po umieszczeniu jej na osi czasu, zaznaczamy ją i klikamy prawym przyciskiem.

Wybierz opcję klatki kluczowej kamery rpf/asystenta importu i na koniec umieść obiekty na oko po jako test z tekstem, będziesz musiał to zrobić przekonwertuj tę warstwę na 3D i umieść ją przed kamerą żeby było widać.

dołącz do naszego kanału telegram