Skip to content

Jak edytować tekst i dostosowywać go w programie Paint? – Prosty samouczek

6 de luty de 2022

Paint to główny program Windows do dostosowywania obrazów za pomocą umieszczania tekstu, użycie kolorów cyfrowych, rozmieszczenie figur i inne rzeczy. Pomimo tego, że jest bardzo prosty, za pomocą tego programu możesz wprowadzać znaczące zmiany w dowolnym obrazie, niezależnie od jego wymiarów.

Jedną z rzeczy, do których najczęściej używa się Painta, jest dodawanie tekstu i edycja tego tekstu w obrazach. Później pokażemy, jak go umieścić tekst do obrazu za pomocą Paint, jak kolorować tekst w programie Paint, jak obracać tekst za pomocą programu Paint i jak dostosowywać obraz.

Jak dodać tekst do Painta?

Malowanie z biegiem czasu zostało nieco przyćmione przez inne narzędzia, takie jak Photoshop. Ten program ma o wiele więcej funkcji i niesamowite efekty, które ludzie bardzo lubią. Za pomocą tego programu możesz nawet poprawić jakość swoich obrazów.

Jest wiele rzeczy, które można zrobić i dlatego prawie nikt już nie zwraca uwagi na Paint. Jednak interfejs Painta jest znacznie lepszy niż Photoshopa, jeśli chodzi o prostotę i łatwość użytkowania. farba na znacznie łatwiejszy w użyciu niż Photoshop i nie musisz niczego instalować, aby z niego korzystać, ponieważ jest on zawarty w systemie.

Prawdopodobnie najczęściej używaną funkcją Paint jest umieszczanie tekstu. Podczas korzystania z tej funkcji można zastosować wiele formatów tekstu które niewątpliwie przyciągają wzrok. Farba musi mieć co najmniej 50 różnych formatów czcionek do użycia.

Jeśli nie wiesz, dzięki Paint możesz zmaksymalizować rozdzielczość dowolnego obrazu. Jeśli chcesz zrobić obraz bardziej HD, możesz wybrać przesunięcie, aby zmniejszyć rozdzielczość tego obrazu. Zmniejszając rozdzielczość, wszystkie piksele będą bliżej siebie, a obraz będzie miał lepszą rozdzielczość.

Znajdź narzędzie tekstowe w Paint

Do umieszczenie tekstu na zdjęciu za pomocą programu Paint wymaga przejścia przez pewien proces. Ten proces zostanie pokazany poniżej:

 1. Przejdź do eksploratora plików
 2. Przejdź do miejsca, w którym znajduje się obraz, który chcesz edytować i wybierz obraz do edycji
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy
 4. Następnie wybierz opcję edycji lub ustaw kursor myszy na opcji „Otwórz za pomocą” i wybierz „Maluj”
 5. Gdy obraz jest otwarty w programie Paint, przejdź na górę programu
 6. Wybierz sekcję „Strona główna”
 7. W tej sekcji klikniesz ikonę z literą „A”
 8. Następnie należy umieścić mysz na obrazie i kliknąć go dwukrotnie
 9. Aby zakończyć, napisz żądany tekst, u góry wybierz format, jaki będzie miał tekst. Wybierz rozmiar tekstu, dobrze umieść tekst i naciśnij inną część obrazu, aby tekst był utrwalony

osoba szukająca czegoś na swoim komputerze

Należy pamiętać, że po umieszczeniu tekstu na obrazie i wybraniu innej części obrazu tekst jest całkowicie naprawiony. Jeśli chcesz wprowadzić jakieś zmiany, nie będzie to możliwe. Podczas umieszczania tekstu konieczne jest, aby raz na zawsze dodać wszystko, co chcesz.

Należy zauważyć, że Paint może być używany nie tylko na komputerach z systemem Windows. Może być również używany na komputerach Mac.

Jak dodać, pokolorować lub obrócić tekst w programie Paint?

Zostałeś pokazany wcześniej jak dodać tekst do obrazu za pomocą farby. Poza tym wyjaśniamy trochę, w jaki sposób tekst jest dostosowywany, zanim zostanie na stałe umieszczony na obrazie. Jednak to nie wszystko, co możesz zrobić, aby malować tekst.

Tekst, który zostanie umieszczony na obrazie za pomocą Painta, można zmienić pod względem koloru, położenia, a nawet umieść jeden tekst na drugim. W ostatnich dwóch pozostałych podtematach pokażemy, jak zmienić kolor tekstu i jak zmienić jego rozmiar.

osoba używająca farby na komputerze

Zmień kolor tekstu

Jeśli chcesz zmienić tekst na obrazie Paint przed umieszczeniem go na stałe, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Napisz część tekstową na swoim obrazie
 2. Zaznacz całą tę część tekstu
 3. Następnie idź na górę
 4. Wybierz jeden z kolorów, które tam są. Bez używania określonego koloru wybierz opcję „Edytuj kolory” i dostosuj kolor

Zatem, zmienia się kolor tekstu Co piszesz w Paint? Aby cieszyć się najnowszymi wersjami programu Paint, wystarczy wejść na stronę Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja dla Painta.

Zwiększ lub zmniejsz jego rozmiar

na wypadek, gdybyś chciał zwiększ rozmiar tekstu lub zmniejsz rozmiar tekstu, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Napisz część tekstową na swoim obrazie
 2. podziel tekst
 3. Przejdź na górę programu
 4. Naciśnij opcję, w której znajduje się numer
 5. Wybierz rozmiar czcionki, którego chcesz użyć i to wszystko

dołącz do naszego kanału telegram