Skip to content

Jak dostosować poziom dźwięku w systemie Windows 10 — z zewnętrznymi aplikacjami i bez nich

14 de wrzesień de 2021

W tym poradniku znajdziesz najlepsze metody i narzędzia do poznania jak korzystać z poziomu dźwięku komputera, z paska zadań lub za pomocą różnych kombinacji klawiszy lub przycisków zintegrowanych z klawiaturą.

Metody podnoszenia i zmniejszania głośności komputera z systemem Windows 10

Istnieją różne opcje kontrolowania głośności komputera w systemie Windows 10. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest konfiguracja system komputera, ponieważ dostępne są różne opcje regulacji głośności. Jedną z tych opcji jest 3RVX, to darmowa aplikacja, która zajmuje się tylko głośnością, zapewniając wyświetlanie na ekranie.

Inną opcją jest użycie wydajnego języka skryptowego AutoHotKey, ta metoda pokazuje, jak skonfigurować klawisz skrótu, a tym samym głośność komputera jest łatwiejsza do kontrolowania.

Za pomocą przycisków

Zwykle klawiatura komputera ma pewne klawisze skrótu które pozwalają zwiększać i zmniejszać głośność komputera. Po naciśnięciu kombinacji klawiszy w lewym górnym rogu pojawi się pasek głośności, wskazujący intensywność głośności. od 0 do 100.

Jeśli chcesz dostosować poziom, na którym możesz obniżyć i podnieść dźwięk komputera, na przykład, przejdź od 2 do 2 lub 5 do 5, a tym samym obsłużyć go według własnych upodobań. Nie będziesz w stanie tego zrobić z interfejsu Windows, ale będziesz musiał zainstalować aplikację (AutoHotKey) w Twoim komputerze.

Z paska zadań

Windows 10 pozwala kontrolować głośność komputera z paska zadań, znajdującego się w prawym dolnym rogu, klikając ikonę głośnika, dzięki czemu można łatwo zwiększać i zmniejszać głośność. Powinieneś też wiedzieć, że jeśli klikniesz na nazwę mówcy możesz nim sterować, nawet jeśli masz podłączone słuchawki.

Innym sposobem na indywidualną modyfikację głośności aplikacji jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony głośnika, należy wybrać opcję (Mikser głośności), tam otworzy się okno, w którym można zmienić głośność, tak aby każda aplikacja dźwięk głośniej lub ciszej niż inne, dzięki czemu można je dostosować do własnych upodobań, mając kilka aplikacji emitujących dźwięki w tym samym czasie.

steruj dźwiękiem w systemie Windows 10

Możesz także skonfigurować dźwięk swojego komputera, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę dźwięku i wybierając opcję (Otwórz ustawienia dźwięku). Automatycznie przejdziesz do sekcji Ustawienia dźwięku systemu Windows, gdzie możesz ręcznie zwiększyć głośność całego systemu operacyjnego komputera, tak jakbyś robił to z ikony na pasku zadań.

Zalety utrzymywania kontroli nad poziomem dźwięku na komputerze

Ważne jest, aby móc kontrolować głośność i jakość dźwięku komputera, ponieważ ułatwia komunikację w czasie pracy, nauki lub wypoczynku.

Chociaż wielokrotnie jakość dźwięku jest w tle i nie jest podana jak ważne jest, aby poprawić wrażenia użytkownika.

W celu uzyskania dobrej jakości dźwięku i odpowiedniej głośności możemy zastosować zewnętrzne akcesoria takie jak: wysokiej jakości słuchawki lub użyj głośnika. Dzięki temu będziemy mogli komunikować się i mieć dobry dźwięk podczas wideorozmowy, wchodzenia na zajęcia online lub rozmawiania z kolegami z klasy.

Jakie są najlepsze aplikacje do regulacji poziomu dźwięku na komputerze?

Istnieją różne aplikacje, które mogą pomóc poprawić poziom dźwięku w komputerze, w przypadku gdy dźwięk lub jakość dźwięku z komputera nie działają prawidłowo. Wśród tych aplikacji znajdziesz darmowe i inne płatne.

3RVX

Ta aplikacja umożliwia ustawienie dowolnego klawisza bezpośredniego dostępu, a tym samym sterowanie dźwiękiem systemu, a także wyświetlanie go na ekranie, dzięki czemu można go dostosować do własnych upodobań.

skonfiguruj dźwięk w systemie Windows 10

Po zainstalowaniu aplikacji musisz zacząć od menu startowe systemu Windows i pojawią się tam ustawienia 3RVX. Następnie musisz kliknąć opcję klawiszy skrótów i wybrać klawisze swoich preferencji, które będą domyślnymi klawiszami skrótów do regulacji głośności.

Po wybraniu klawisza skrótu należy przypisać go do akcji, klikając przycisk menu akcji edytora klawiszy skrótów, musisz wybrać, czy wpisany klawisz ma wyciszyć, zwiększyć lub zmniejszyć głośność. Gdy to wszystko zostanie zrobione, kliknij opcję (zastosuj).

Aby upewnić się, że ustawienia zostały zastosowane, musisz zamknąć ustawienia 3RVXPo zamknięciu naciśnij klawisz skrótu, ikona głośności powinna automatycznie pojawić się na ekranie.

AutoHotKey

To jest program całkowicie za darmo dla Windows, który zawiera narzędzia open source, które pozwalają zautomatyzować dowolną funkcję, poprzez bezpośredni dostęp na komputerze, tworząc złożone kombinacje klawiszy. Jeśli chcesz skonfigurować zwiększenie głośności systemu Windows 10, musisz pobrać i zainstalować skrypt AutoHotKey.

Po zainstalowaniu AutoHotKey na komputerze, powinieneś wiedzieć, jak utworzyć skrypt za pomocą Notatnika wbudowanego w Windows 10, który umożliwia edycję zwykłego tekstu, ponieważ zawiera domyślny format txt, który będzie musiał zostać zmodyfikowany w zlecenie stworzenia skryptu.

napisz skrypt w systemie Windows 10

Generalnie zmieniane jest rozszerzenie pliku (TXT) przez rozszerzenie AutoHotkey (AHK). Aby to osiągnąć musimy otworzyć notatnik, wkleić skrypt, który chcemy stworzyć. Następnie musimy kliknąć opcję (Zapisz jako) w menu plików, następnie wybieramy opcję (Wszystkie pliki), umieszczając nazwę naszego ustawienia.

Na przykład: (probandoscript) po rozszerzeniu AHK. Pozostając tak: probandoscript.ahk, po wykonaniu tej czynności zapisujemy plik.

Po zainstalowaniu i znajomości tworzenia skryptu w notatniku możemy wykonaj procedurę, aby zwiększyć głośność w komputerze. W tym celu będziemy musieli otworzyć notatnik, skopiować i wkleić następujący skrypt:

; Napraw wolumin systemu Windows:

$ Zwiększenie głośności ::

SoundGet, głośność

Wyślij {Volume_Up}

SoundSet, głośność + 1

Powrót

$ Zmniejszenie głośności ::

SoundGet, głośność

Wyślij {Głośność_zmniejszona}

SoundSet, głośność – 1

Powrót

Po wykonaniu procedury ten skrypt zajmie się konfiguracją głośności dla zwiększenia lub zmniejszenia poziomu 1 o 1, a tym samym będzie w stanie dostosować go do naszych upodobań, ustawienie innego poziomu, aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność.

Jakich narzędzi zewnętrznych mogę użyć, aby poprawić dźwięk na komputerze?

Istnieje kilka narzędzi, które pozwalają poprawić jakość dźwięku komputera. W tym artykule pokażemy Ci niektóre z nich.

poprawić dźwięk systemu Windows

  • Korektor APO: Daje nam to możliwość personalizacji sygnału audio generowanego przez nasz komputer. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że jeśli nasz komputer używa innej metody poprawy dźwięku, ten program nie będzie działał w tym samym czasie.
  • Letasoft: Ta aplikacja pozwoli Ci wydłużyć sygnał dźwiękowy naszego sprzętu podczas słuchania muzyki lub wideo. Jest to doskonałe narzędzie, które można wykorzystać, jeśli nasz komputer nie ma potężnych głośników, pomaga wzmocnić wydobywający się dźwięk.
  • Banan głosowy: Jest to aplikacja, która pozwala nam kontrolować i miksować dźwięk, zarówno wejściowy, jak i wyjściowy z naszego komputera. Daje nam również możliwość wyrównania i dostosowania dźwięku komputera do naszych upodobań.
  • Korektor PC: Jest to potężne narzędzie, które działa jako korektor parametryczny dla stałych częstotliwości. Oprócz tego oferuje nam proste i szybkie filtrowanie dźwięku. Posiada wiele funkcji do sterowania dźwiękiem sprzętu.
  • OHP: Jest to jeden z najbardziej kompatybilnych odtwarzaczy audio i wideo z różnymi systemami operacyjnymi. Dzięki niemu możemy odtwarzać praktycznie każdy format audio i wideo, bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji. Pozwala to zmniejszyć i zwiększyć głośność, klikając wskaźnik głośności znajdujący się w prawym dolnym rogu okna, jego maksymalny wzrost głośności wynosi 200%. Jest całkowicie darmowy i możesz go pobrać z jego oficjalnej strony.
  • WZMACNIACZ AUDIO Bezpłatnie: Ta aplikacja nie działa z integralnym dźwiękiem systemu operacyjnego, ale działa z własnymi ustawieniami audio lub wideo. Pozwala to zwiększyć lub zmniejszyć głośność pliku multimedialnego, a jego maksymalna głośność wynosi 1000%.