Skip to content

Jak dostosować nazwę „dysku dysku” na komputerze z systemem Windows 10?

30 de listopad de 2021

W naszym komputerze zawsze przechowujemy ważne rzeczy, niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, czy rzeczy osobiste, które chcemy zachować. Jeśli mamy partycje lub kilka dysków twardych, jedną rzeczą, którą możemy zrobić, aby nie pomylić wszystkich informacji, jest: zmień nazwy jednostek dla łatwiejszej identyfikacji. Więc podczas składania wniosku będziemy dokładnie wiedzieć, gdzie się udać.

W tym artykule pokażemy Ci jak zmienić nazwę identyfikującą dysk twardy lub dyski twojego komputera, biorąc również pod uwagę, że jeśli mamy komputer z systemem Windows 10. Istnieje kilka sposobów na zrobienie tego z tych samych narzędzi, które system daje nam w prosty sposób. To proste, a tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak zmienić literę na dysku Windows?

Jak możemy zmienić literę dysku? Jest to wielka litera, która pojawia się w nawiasach obok nazwy dysku twardego i jest używana, aby system określić, co jest w środku i odzwierciedla to w statystykach, w tym celu musimy wykonać następujące kroki:

 1. Wtórnie klikamy logo Windows, które otwiera menu Start
 2. Na liście wpisujemy Zarządzanie dyskiem. Tutaj otwiera się główne okno z listą dysków i ich grafiką
 3. Wtórnie klikamy na dysk, na którym chcemy zmienić literę
 4. Wśród opcji, które wybieramy Zmień literę dysku i ścieżki.
 5. W oknie, które się otworzy, kliknij Zmień.
 6. Wewnątrz przypisujemy literę, na którą chcemy się zmienić
 7. I na koniec Zaakceptuj, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Uwaga: Nie zaleca się zmiany litery dysku systemu operacyjnego w celu uniknięcia potencjalnych błędów odczytu, a tym bardziej, jeśli dysk twardy ma blokadę dostępu.

osoba korzystająca z laptopa z systemem Windows 10

Jakich metod możesz użyć do ustawienia nazwy dysku?

W wersji Windows 10 możemy w prosty sposób i kilkoma krokami zmienić nazwy dysków, które mamy na komputerze. Istnieje kilka metod lub tras umożliwiających zmianę nazwy na Twoich dyskach:

 1. Właściwości dysku
 2. Menedżer symboli
 3. Konsola PowerShell

W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić krok po kroku, abyś mógł skonfigurować swój komputer zgodnie z Twoimi potrzebami w zakresie przechowywania, zmiana nazwy służy do organizowania i łatwej identyfikacji miejsca przechowywania naszych plików.

Korzystanie z właściwości jednostek

Aby zmienić nazwę napędu dysku korzystanie z właściwości jednostkowych, Musimy najpierw przejść do eksploratora plików Windows 10.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy jednostkę, której nazwę chcemy zmienić
 2. Kliknij Właściwości, ta opcja jest ostatnią na dole
 3. W oknie, które się pojawi, otworzy się wyskakujące okienko, w którym wpisujemy nową nazwę, aby nadać
 4. Kliknij Zastosuj
 5. Zaakceptuj i zapisz zmiany

Z menedżerem symboli

Aby wykonać tę procedurę za pomocą menedżera symboli, musisz najpierw otworzyć wiersz poleceń z krótką ścieżką Windows + R.

 1. W oknie uruchamiania kopiujemy CMD.
 2. W konsoli kopiujemy następujące C: WINDOWS / system32> label:
 3. Dajemy wejście.

Co zrobić, aby zmienić nazwę z PowerShell?

Jeśli na komputerze zastąpiłeś wiersz polecenia CMD PowerShell, pierwszą rzeczą do zrobienia, aby wprowadzić tę zmianę, jest wprowadzenie PowerShell za pomocą tego skrótu Windows + X wykonując następujące kroki:

 1. Następnie wpisz Sconfig i enter, aby otworzyć konfigurację, którą zapewnia PowerShell. Wpisz 2, aby wybrać opcję Nazwa komputera i wprowadź.
 2. Wpisz nową nazwę, aby ją zmienić, a następnie wprowadź.
 3. Następnie w wyskakującym okienku, które się pojawi, prosi nas o ponowne uruchomienie, aby wprowadzić zmiany i klikamy opcję TAK.
 4. Komputer uruchomi się ponownie i zmieni nazwę po ponownym uruchomieniu.

dołącz do naszego kanału telegram