Skip to content

Jak dostosować jasność ekranu w systemie Windows 10 bez programów iz nimi?

19 de listopad de 2021

Ochrona oczu przed silnym światłem to coś, co pomoże Ci zachować je w nienaruszonym stanie w przyszłości. Ekrany komputerowe wyświetlają dużą ilość światła, dzięki czemu treść jest wyraźnie widoczna. W dzień można wykorzystać jasność monitora do 100%, ale w nocy trzeba zmniejszyć ilość jasności.

Dzięki systemowi Windows 10 zaprojektowanemu przez firmę Microsoft możesz skalibrować jasność swojego komputera. W skrócie pokażemy, jak skalibrować jasność na komputerze z systemem Windows 10, jakich programów można użyć do kalibracji jasności, w jaki sposób napraw problem z regulacją jasności i jeszcze kilka rzeczy.

Jak zmienić jasność ekranu w systemie Windows 10?

Blask komputerów z systemem Windows 10 można regulować bez konieczności pobierania programu pomóc w pracy. Istnieją co najmniej dwa sposoby dostosowania jasności na komputerach z systemem operacyjnym. Pierwszym sposobem jest użycie klawiatury:

 1. Spójrz na klawiaturę komputera, aby znaleźć przycisk na klawiaturze z napisem „FN”
 2. Kiedy go znajdziesz, naciśnij go
 3. Wraz z tym klawiszem naciśnij klawisz „F7” u góry klawiatury, aby zmniejszyć jasność monitora
 4. Jeśli widzisz, że jasność ekranu jest bardzo niska, połącz klawisz „FN” z klawiszem „F8”, który znajduje się u góry klawiatury, aby zwiększyć jasność

To najłatwiejszy sposób dostosuj jasność na komputerze który ma system operacyjny Windows 10. Innym sposobem dostosowania jasności jest ikona procentu obciążenia:

 1. Przesuń mysz na pasek zadań
 2. Tam na pasku zadań poszukaj ikony w kształcie baterii
 3. Kiedy go znajdę, naciśnij go
 4. W opcjach, które się tam wyświetlą, wybierz tę, która mówi „Dostosuj jasność”
 5. Po kliknięciu tej opcji otworzy się okno panelu sterowania
 6. Na dole tego okna zobaczysz napis „Dostosuj jasność”
 7. Wystarczyłoby przesunąć pasek, który tam jest, aby zwiększyć lub zmniejszyć jasność

Jeśli przesuniesz pasek w lewo, jasność wzrośnie. Ale jeśli przesuniesz ten drążek w prawo, zobaczysz jak zmniejsza się jasność ekranu. Oprócz regulacji jasności ekranu możesz skalibrować kolory monitora. W ten sposób treść, która jest na nim wyświetlana, będzie wyglądała lepiej.

Jakie darmowe oprogramowanie pozwala na podnoszenie i obniżanie jasności ekranu?

Dwa najłatwiejsze sposoby dostosowanie jasności ekranu na komputerze z systemem Windows 10. Teraz musisz wiedzieć, które programy kompatybilne z systemem Windows 10 zostały pobrane, aby dostosować jasność ekranu komputera.

komputer z systemem Windows 10

Gammy

Gammy to program kompatybilny z Windows 8.1, a także Windows 10. Taki program nie tylko pomaga skalibrować jasność monitora, ale także pomaga dostosuj temperaturę barwową i zakres jasności. Gdy ten program jest używany prawidłowo, zawartość na ekranach jest wyświetlana w wysokiej rozdzielczości.

Można to zweryfikować, obserwując obraz w wysokiej rozdzielczości lub otwierając wideo o wymiarach 1080 pikseli. Należy zauważyć, że dla chroń swoje osobiste pliki W systemie Windows 10 należy aktywować blokadę ekranu.

iBrightness taca

Dzięki iBrightness Tray poznasz aktualny poziom jasności ekranu a jeśli chcesz, będziesz miał możliwość zwiększenia lub zmniejszenia go zgodnie z Twoimi potrzebami. Jest bardzo łatwy w użyciu.

Suwak jasności

Suwak jasności to kolejny z programów, które pomóc Ci skalibruj jasność monitora. Możesz go łatwo pobrać z witryny Microsoft. Jednak to, co wyróżnia ten program, to łatwość, z jaką można zwiększać lub zmniejszać jasność. Z paska zadań systemu Windows można uzyskać dostęp do przełącznika, który zwiększa lub zmniejsza jasność.

Jakie są rozwiązania, gdy nie można regulować jasności?

logo ustawień

Na niektórych komputerach, które mają System operacyjny Windows 10 nie można zwiększyć jasności ekranu. Jednak za pomocą programów takich jak te wymienione powyżej możesz zmniejszyć jasność, ale jeśli chcesz ją zwiększyć, nie możesz. W takich przypadkach musisz spróbować dwóch rzeczy:

Zaktualizuj sterownik

Najczęstszy powód, dla którego nie możesz zwiększ jasność ekranu w Windows 10 jest to spowodowane sterownikiem wideo. Jeśli sterownik wideo komputera jest bardzo stary, normalne jest, że nie można dostosować jasności ekranu. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj kolejny proces:

 • Naciśnij klawisz Windows
 • W oknie, które się pojawi, zlokalizujesz się w pasku wyszukiwania
 • I umieścisz zdanie „Menedżer urządzeń”
 • W wynikach kliknij ten, który mówi to samo, co wpisałeś w wyszukiwaniu
 • W nowym oknie, które zostanie wyświetlone, wyświetl sekcję „Kontrolery dźwięku i obrazu”
 • Następnie znajdź sterownik wideo swojego komputera
 • Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wprowadź jego właściwości
 • Przejdź do sekcji „Sterownik”, aby wybrać opcję „Aktualizuj sterownik”

Skonfiguruj z kalibracji kolorów

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby zwiększyć lub zmniejszyć jasność ekranu, jest wprowadzenie in kalibracja kolorów.

dołącz do naszego kanału telegram