Skip to content

Jak dołączyć pliki do poczty iPhone i Mac? -Apple Poczta

1 de luty de 2022

Dziś nie ma osoby, która nie musi korzystać z aplikacji pocztowej do czynności swojego życia codziennego, z tego powodu różne serwery skupiają się na ciągłym ulepszaniu interfejsu użytkownikapozwalając im cieszyć się tym coraz prostszym formatem wiadomości.

Dołączenie pliku do wiadomości e-mail to jedna z najprostszych i najbardziej przydatnych czynności, ponieważ pozwala nam udostępniać informacje, dokumenty, aplikacje, obrazy i nie tylko. Jeśli nadal nie wiesz, jak to zrobić z urządzeń Apple, czytaj dalej, a wyjaśnimy krok po kroku.

Jak wysyłać zdjęcia, filmy lub dokumenty za pomocą poczty iPhone lub Mac?

Apple Mail to jedna z najbardziej konkurencyjnych aplikacji w dziedzinie e-maili, dzięki której możesz dokonać prostych ustawień, takich jak zmiana dźwięku powiadomień Mail na udostępniaj pliki o różnych rozmiarach i formatach, wszystko za pośrednictwem konta iCloud.com. Założenie tego konta jest równoznaczne z utworzeniem Apple ID i jest niezbędne do uzyskania korzyści z usług marki.

Jak tylko skonfigurujesz swoje urządzenie, będzie to wymagało utworzenia użytkownika na platformie, poprzez przycisk „Naciśnij Utwórz bezpłatny Apple ID” na iPhonie lub z preferencji systemowych na Macu. Pamiętaj o tym koniecznie aby uzyskać dostęp do funkcji Apple Mailmusisz zalogować się na swoje konto iCloud.

W jaki sposób można dodawać załączniki do wiadomości e-mail z urządzenia Apple?

Jeśli nie jesteś jeszcze bardzo doświadczonym użytkownikiem Apple Mail, możesz nie wiedzieć, że usunięcie wiadomości e-mail z macOS Mail na Macu jest całkowicie możliwe bez ich otwierania lub możesz nie mieć pewności co do procesu załączania plików do wiadomości e-mail do dzielić się z innym. adresatem. Mówimy Ci, że za pomocą prostych kroków możesz wysyłać pocztę z treścią w różnych formatachzarówno z komputera z systemem macOS, jak iz iPhone’a, a teraz wyjaśnimy, jak:

Z komputera Mac

kiedy jesteś w komputerowa wersja Twojej poczty na iCloud.com i chcesz, oprócz wiadomości tekstowej, dodać pliki do udostępnienia drogą elektroniczną, wszystko, co musisz zrobić, to:

  • Zacznij pisać nową wiadomośćklikając w lewy górny symbol w postaci ołówka i papieru, zgodnie z własnymi preferencjami, dodaj odbiorcę, temat i wiadomość.
  • Przejdź do prawego górnego rogu okna poczty, aby wybrać podobny do klipsa symbol odpowiadający załączeniu.
  • otworzy się okno przeglądarki na Macaw którym nawigujesz do jego lokalizacji lub plików, które chcesz udostępnić.
  • Tam wybierasz i klikasz na „Wybierz plik”, rozpoczyna się automatyczne przesyłanie do poczty.

wysyłanie załączników z komputera Mac

Na urządzeniu mobilnym z systemem iOS

Zacznijmy od tego, że jeśli nie jesteś jeszcze częścią użytkowników Apple i zawsze byłeś zainteresowany, iPhone’a możesz dostać ze sklepu internetowego Apple, po zakupie urządzenia możesz zacząć dostosowywać się do jego interfejsu poprzez codzienne użytkowanie i przewodniki. Jak się masz. Na przykład w przypadku, gdy wymagać z telefonu komórkowego, aby załączyć plik pocztąpowinieneś wiedzieć, że różni się nieco od komputera Mac:

  1. Na otwartej klawiaturze w treści tworzonej wiadomości naciśnij dwa razy z rzędu, aby wyświetlić dostępny pasek formatowania.
  2. Znajdź przycisk „dodać załącznik”.
  3. Następnie musisz wybrać typ pliku do załączenia, dokument, zdjęcie lub zapisane wideo, zrób zdjęcie, wideo, przechwyć lub narysuj w tej chwili, aby go dołączyć.

Jakie kroki należy wykonać, aby dołączyć plik do wiadomości e-mail na komputerze Mac z opcji?

Istnieje wiele funkcji, które możesz nadać swojej wiadomości e-mail, takich jak zwracanie wiadomości do nadawcy w programie Mail w systemie Mac OS, dołączanie lub wykluczanie oryginalnych załączników w jednej lub wszystkich odpowiedziach, dołączanie plików na końcu wiadomości e-mail, a nawet dołącz otrzymaną wiadomość jako załącznik.

Niezależnie od przypadku, pierwszą opcją, którą musisz udostępnić tego rodzaju treści, jest procedura, którą właśnie Ci wyjaśniliśmy, ale nie jest to jedyna, kontynuuj, a my powiemy Ci bardziej bezpośrednią trasę.

Dołącz plik, po prostu go przeciągając

Teraz musisz wiedzieć, że jest to jeszcze łatwiejszy i szybszy sposób na przesłanie pliku do wiadomości e-mail, a to z okna Findera, gdy znajdziesz plik, który chcesz dołączyć, nawet jeśli nie masz otwartej wiadomości e-mail iCloud , po prostu przeciągnij ikonę pliku do ikony wiadomości e-mail w Docku.

System inteligentnie rozumie, że powinien uruchomić program pocztowy, utworzyć nową wiadomość i dołączyć przeciągnięty plik. Pozostałoby tylko uzupełnić brakujące pola, abyś mógł wysłać e-mail w ciągu kilku sekund.

kobieta dołącza pliki do poczty ze swojego iPhone'a

Jaki jest limit rozmiaru pliku, który można dołączyć do wiadomości e-mail na telefonie iPhone lub komputerze Mac?

Teraz pewnie zastanawiasz się, czy mogę wysyłać pliki o dowolnym rozmiarze? Czy nie ma problemu z liczbą udostępnianych plików?A prawda jest taka, że ​​nie, tylko że domyślnie pliki zajmują miejsce w iCloud Mail, gdy są mniejsze niż 25 MB.

Jeśli łączna liczba plików, które chcesz wysłać w wiadomości e-mail, jest większa niż ta miara, automatycznie funkcja Mail Drop zostanie aktywowanazwiększając limit do 5 GB miejsca w chmurze i doskonale sprawdza się na wszystkich urządzeniach Apple.

dołącz do naszego kanału telegram