Skip to content

Jak dodawać drukarki i drukować na swoim Kindle Fire | Przewodnik po drukowaniu

7 de wrzesień de 2021

Tablety Kindle Fire są używane do wykonywania wielu czynności, od czytania ulubionej książki po drukowanie ważnych dokumentów, w celu lepszego i lepszego wykorzystania aktualizacji aplikacji. To przenośne urządzenie jest bardzo przystępne cenowo i chociaż nie ma dużej pamięci wewnętrznej, można ją powiększyć za pomocą karty MicroSD. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z Kindle Fire.

Książki cyfrowe są często używane do drukowania I zwykle wszystkie komputery są wyposażone w tę funkcję, a ten tablet może być używany do drukowania!Musisz tylko dodać drukarki, tutaj pokażemy Ci, jak możesz to zrobić. W tym przewodniku znajdziesz kilka punktów, takich jak: co możesz wydrukować, jak podłączyć drukarkę i zobaczysz ciekawy aspekt tych tabletów, jakim są usługi drukowania Mopria.

Co możesz wysłać do wydrukowania na swoim Kindle Fire?

Możesz drukować dokumenty, pliki PDF, drukować zdjęcia, e-maile, strony internetowe i nie tylko z Kindle Fire. Możesz to zrobić dzięki temu, że w system operacyjny Fire jest wbudowanym narzędziem co pozwala systemowi na wykonanie tej pracy. Usługa drukowania Mopria to aplikacja, która jest preinstalowana na większości tabletów Fire.

Dlaczego korzystanie z ochrony DRM jest ważne?

DRM to ochrona, którą mają niektóre e-booki oraz treści, które kojarzą książkę z kontem konkretnej osoby. DRM oznacza, że ​​tylko ten, kto kupił książkę, ma do niej dostęp na autoryzowanych urządzeniach, nie można jej udostępnić innej osobie, chyba że urządzenie jest dozwolone. Ograniczenia te mogą obejmować uniemożliwienie drukowania i kopiowania.

DRM zapobiega włamaniom i innym nielegalnym działaniom. Jest stosowany w bibliotekach w celu ograniczenia czasu wypożyczania książek elektronicznych. To, co robi, to to, że jeśli nadejdzie data dostawy i nie zostanie ona zwrócona, po prostu uniemożliwia użytkownikowi dalsze czytanie lub znika z czytnika książek.

Jak podłączyć się do drukarki Kindle?

Aby podłączyć Kindle do drukarki, możesz to zrobić na dwa sposoby, za pomocą kabla USB lub przez Wifi jeśli drukarka ma tę funkcję. Jeśli masz możliwość drukowania bezprzewodowego, wykonaj następujące kroki:

Otwórz menu szybkich ustawień. Kliknij ikonę sieci bezprzewodowej. Aktywuj opcję Wi-Fi. Znajdź sieć, w której znajduje się drukarka i podłącz Kindle do tej sieci. Dzięki tym krokom będziesz mógł drukować dokumenty.

W jaki sposób pliki inne niż DRM są konwertowane na książki?

Można powiedzieć, że ta część jest nieco trudna, aby przekonwertować pliki inne niż DRM, konieczne będzie pobranie aplikacji w tabeli Kindle, która pomaga jako konwerter plików PDF. Istnieją programy, które oferują użytkownikom Kindle Fire wszystko, czego potrzebują do osiągnięcia drukowanie dokumentów lub e-książek poprzez konwersję ich do formatu PDF.

Musisz tylko pamiętać lub pamiętać, że nie wszystkie konwertery AZW na PDF mogą działać normalnie na Twoim Kindle Fire. Jeśli nie jest kompatybilny, musisz skorzystać z pośrednika, czyli będziesz musiał przenieś pliki do wydrukowania na komputer, przekonwertuj je i zwróć na tablet Kindle.

Do czego służy usługa drukowania Mopria?

Do czego służy usługa drukowania Mopria?

Usługa Mopria Printing to narzędzie, które pomaga w drukowaniu dokumentów z urządzeń z systemem Android, jest kompatybilne z popularnymi markami drukarek takich jak Epson, Canon, Xerox, HP, Konica. Jego obsługa jest bardzo prosta, wystarczy zlokalizować przycisk drukowania, po naciśnięciu tego przycisku dotknij teraz znajdź dostępną drukarkę do przesyłania dokumentów.

Jak widać, jest to bardzo proste, teraz będziesz mieć fizyczny format wydrukowanych dokumentów lub zdjęć. Innym sposobem jest udostępnianie dokumentów za pomocą poczty e-mail Gmail lub Hotmail. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że usługa poligraficzna Mopria jest związane z najpopularniejszymi producentami drukarekDzięki temu nie trzeba szukać zewnętrznej aplikacji, aby móc drukować.

Możesz więc drukować swoje zdjęcia, dokumenty, e-maile z telefonu komórkowego lub tabletu z Androidem, wystarczy mieć połączenie z siecią, a do tego wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play.