Skip to content

Jak dodać polecenie uruchomienia do paska zadań lub menu Start systemu Windows 10

10 de Maj de 2021

Jeśli zastanawiałeś się, jak mogę dodać polecenie uruchom na pasku zadań w systemie Windows 10? Cóż, tutaj powiemy Ci, jakie kroki należy wykonać, abyś mógł znacznie szybciej korzystać z tego narzędzia.

Narzędzie uruchamiania jest jednym z najczęściej używanych przez użytkowników systemu Windows. Ponieważ za każdym podwójnym kliknięciem to polecenie jest ukryte. Jednak to narzędzie jest stale używane do otwierania konsoli poleceń CMD i edytora rejestru. Ma to na celu nadanie osobowości naszemu systemowi Windows za pomocą poleceń. Niestety domyślna ikona została usunięta w systemie Windows 10, więc będziemy musieli dodać ją ręcznie.

Jak dodać polecenie uruchomienia do paska zadań?

Pasek zadań to wtyczka które są dostarczane ze wszystkimi wersjami systemu Windows i ewoluowały z każdą aktualizacją. Pasek ten jest wysoce konfigurowalny, dzięki czemu możemy umieścić na nim dużą liczbę aplikacji. W ten sposób możemy je otwierać bez konieczności szukania ich w ich folderze.

Najpierw będziemy musieli poszukać polecenia wykonania. Zrobimy to z menu startowego, najpierw przystępujemy do otwarcia menu, w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie będziemy musieli poszukać symbolu lupy, który w tej wersji Windowsa otwiera pasek, w którym możemy wyszukiwać wszelkiego rodzaju aplikacje.

W przypadku, gdy nie podoba nam się ta mechanika, zawsze możemy umieścić lub zainstalować menu startowe Windows 7 w naszym Windows 10. Gdzie będziemy mieć pasek wyszukiwania znacznie bardziej w zasięgu wzroku. W każdym z tych przypadków będziemy musieli wpisz słowo „biegać” i poczekaj, aż otrzymasz to, o co prosimy.

Gdy zobaczymy ikonę, będziemy musieli najechać na niego myszą i kliknij prawym przyciskiem myszy. To pokaże nam kilka opcji, ale ta, która nas interesuje, to zakotwiczenie. Jeśli klikniemy tę opcję, ikona automatycznie pojawi się na naszym pasku zadań i będziemy mogli z niej skorzystać.

Inna metoda dodawania polecenia uruchomienia do paska zadań

Innym sposobem, w jaki możemy to zrobić, jest znalezienie skrótu do uruchamiania z jego własnego folderu. Dla tego będziemy musieli nacisnąć klawisz „Ctrl”, a następnie klawisz „R”. Dzięki temu otworzymy polecenie wykonania, ale nie jest ono jeszcze zakotwiczone na pasku zadań. Będziemy więc musieli napisać „appdata” i kliknąć przycisk akceptacji.

Dzięki temu otworzy się folder, w którym będziemy musieli iść do przodu, najpierw otworzymy Roaming, potem musimy znajdź foldery Microsoft i Windows odpowiednio. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do folderu menu startowego i raz tutaj będziemy musieli otworzyć folder programów.

Aby zakończyć, musimy otworzyć folder systemowy, który będzie znajdował się we wspomnianym folderze, z tego możemy zobaczyć kilka programów, ale ten, który interesuje nas „bieganie”.

Gdy już go zlokalizujemy, będziemy musieli go kliknąć i przeciągnąć do menu Start bez zwalniania kliknięcia. Wtedy to zobaczymy Mamy możliwość zakotwiczenia go. Kiedy to czytamy, wystarczy zwolnić kliknięcie, a zostanie on przymocowany do paska. Jeśli chcesz go usunąć, jest tak samo, jak w przypadku usunięcia dowolnej ikony z paska zadań.

Jak może być przydatne umieszczenie polecenia wykonania na pasku?

Plik polecenie o nazwie „uruchom”, to tylko skrót lub skrót CMD. Ponieważ wykonuje podobne zadanie, tylko znacznie bardziej skrócone. Dzięki niemu możemy otworzyć dowolny program zainstalowany na naszym komputerze, oprócz tego, że nie potrzebujemy dużej wiedzy, aby uzyskać do niego dostęp.

dodaj polecenie uruchomienia, aby uruchomić menu Windows 10

Z tych powodów, mając go na pasku zadań lub w menu Start, mamy go znacznie bardziej na widoku niż normalnie. Stało się to koniecznością, ponieważ system Windows 10 usunął go z domyślnej witryny że miał w poprzednich dostawach, zmuszając nas do ręcznego umieszczania.

Biegać pozwala nam otworzyć dowolny program zainstalowany na naszym komputerzea także otwieranie ukrytych narzędzi systemu Windows. I choć mało wiadomo, wykazano, że programy otwierane w ten sposób ładują się szybciej.