Skip to content

Jak dodać lub osadzić napisy .SRT w filmach AVI, MP4, MKV, MOV i DVD

1 de lipiec de 2023

Któż z nas nie spotkał się z tym, że mamy film na komputerze i kiedy go wypróbujemyokazuje się, że to nie jest nasz język. Tutaj nauczymy się, jak dodawać napisy do filmu, czy to między innymi AVI, MP4.

Nawet nie wydaje się, ten problem jest bardziej powszechny niż myślisz. Wielu wybiera opcję szukania napisów w innym miejscu i czytania ich poza filmem. Nie jest to jednak najlepsze przeżycie.

Dlatego tym razem pokażemy Wam jak skopiować napisy do filmów za pomocą Format AVI, który jest jednym z popularnych. Aby można je było zobaczyć bezpośrednio z filmu na wypadek, gdybyś chciał przekazać go przez USB, albo aby zobaczyć go w odtwarzaczu wideo Blu-ray lub DVD-RW.

Jak kopiować i dodawać napisy .srt do filmów .avi

Dla tych z was, którzy zastanawiają się, czym jest .srt, jest to plik darmowe rozszerzenie oprogramowania zwany subrip. Jest to prawdopodobnie najbardziej podstawowe rozszerzenie napisów ze wszystkich.

Pobierz i zainstaluj AVImux

Aby skopiować napisy do filmu lub filmu, musimy najpierw pobrać programjednym z najbardziej godnych uwagi jest AVImux, z którym będziemy dzisiaj pracować. Ponieważ jest to jeden z niezawodnych i prostych programów do jego użycia.

Aby pobrać można to zrobić z następujący link, będąc całkowicie darmowym. I nie martw się o to, czy jest kompatybilny z twoim systemem operacyjnym, ponieważ AVImux można zainstalować w systemie Windows, podobnie jak w systemach macOS i Linux.

Po pobraniu instalujemy zgodnie z instrukcjami. Następnie wystarczy otworzyć program, aby dodać napisy do filmu.

Ustaw na konwersję

Aby rozpocząć, przechodzimy do paska narzędzi, który znajduje się u góry.

Wybieramy pierwszą opcję tam, gdzie jest napisane Pliknastępnie wybieramy otwarty, co oznacza otwarte w języku angielskim. I przechodzimy do folderu, w którym pobraliśmy napisy i wybieramy go.

Kontynuując, my Przechodzimy do opcji znajdujących się po lewej stronie ekranu, gdzie można zobaczyć różne ikony do zapisania oraz informacje. Poniżej możesz zobaczyć opcję, która mówi „Wyjście wideo”.

Podczas lokalizowania go wybieramy opcję Mpeg4 ASP (xvid4) i przycisk jest włączony tam, gdzie jest napisane „Filtry”, klikamy.

Otworzy się okno z nazwą „Menedżer filtrów wideo”. musimy iść do napisy na filmie obcojęzycznym a następnie do opcji SSA/ASS/SRT, gdzie pokaże nam kolejne menu, aby móc wybierz plik z napisami; to znaczy ten, który kończy się na .srt.

W tym celu klikamy otwartywybieramy plik, a następnie w Dobra. Okno zostanie zamknięte i pozostawi nas ponownie w głównym oknie aplikacji.

Pamiętaj, że część „Wyjście audio” Opcja Kopiuj powinna pozostać iw „Format wyjściowy” opcja AVI Muxer. Pozostałoby przejść do paska narzędzi i wejść Plikwybierz w Ratować zapisać.

Zapisz i sprawdź

dowiedz się, jak dodawać napisy do filmów

Pojawi się nowe okno, w którym umieścimy nazwę i ścieżkę docelową, gdzie nasz plik zostanie zapisanya następnie kliknij ponownie „Ratować”.

Pozostało tylko chwilę poczekać przekonwertować nasz film z napisami. Należy pamiętać, że czas ten może się różnić w zależności od wielkości filmu.

Otwórzmy się, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i gotowy! Teraz możemy oglądać nasz film z napisami.

Dodaj napisy do wideo za pomocą Filmora

Istnieje wiele programów, z którymi możesz dodać napisy do swoich filmówjednym z najbardziej znanych i używanych edytorów wideo jest Filmora.

Pierwszą rzeczą jest pobranie Filmory na nasz komputer. Następnie uruchamiamy program, który jest kompatybilny z Windows i Mac.Następnie ładujemy wideo, które chcemy edytować, będziemy musieli utworzyć ścieżkę, która jest na górze wideo, w której złożymy tekst. Aktywujemy zakładkę „Tytułyi wśród grupy wyboru znajdziesz napisy. Wybieramy projekt, który zwraca naszą uwagę i musimy segmentuj teksty w ramce zsynchronizowanej z tym, co opowiada wideo pisze, co mówią w każdej klatce.

Na koniec chcielibyśmy wiedzieć, czy uważasz, że narzędzia oferowane przez AVImux do umieszczania napisów są interesujące? Czy uważasz, że warto mieć tego typu program na swoim komputerze? Zostaw swoją opinię w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram