Skip to content

Jak dezaktywować kamerę wideo w Google Meet na komputerze i telefonie komórkowym? – Łatwy przewodnik

14 de listopad de 2021

Google Meet to świetne rozszerzenie Google, ponieważ służy do odbyć bezproblemową wideokonferencję lub spotkanie a także z pełną prywatnością. Dobrą rzeczą w tym rozszerzeniu Google jest to, że okazuje się całkowicie kompatybilne z urządzeniami z Androidem, iOS, Windows i Mac.

Przez krótki czas korzystania z Google Meet normalne jest, że nadal nie wiesz, w jaki sposób kamera jest aktywowana. urządzenie połączone z Google Meet. Krótko mówiąc, dowiesz się, jak to zrobić, pokażemy Ci, jak dezaktywować kamerę z dowolnego urządzenia przed połączeniem się ze spotkaniem i jak to zrobić podczas spotkania.

Jak dezaktywować kamerę za każdym razem, gdy wchodzę na spotkanie?

Jest tylko jeden sposób, aby wyłącz kamerę urządzenia w Google Meet przed spotkaniem. Cały proces, aby to zrobić, jest całkowicie prosty.

Kliknij ikonę aparatu

Kiedy jesteś już w trakcie spotkania wideo i chcesz wyłącz kamerę urządzeniaWystarczy spojrzeć na ekran na ikonę, która wygląda jak aparat. Podczas przeglądania po prostu naciśnij go, aby go skierować, po dotknięciu tej ikony powinna stać się nieprzezroczysta, aby pokazać, że kamera została faktycznie namierzona.

Jak wyłączyć kamerę przed nawiązaniem połączenia?

Jeśli masz zalogowany na Twoje konto Google Meet W aplikacji dla telefonów przejdź do ikony „Więcej opcji”, która znajduje się w głównym oknie aplikacji. Po wyświetleniu dodatkowych opcji w tych dodatkowych opcjach zobaczysz taką, która pozwala dezaktywować kamerę, a także mikrofon urządzenia.

Google Meet jest nieco podobne do Teams Microsoftu, ponieważ umożliwia dołączanie do całkowicie prywatnych spotkań. Jeśli więc korzystałeś już z aplikacji Teams, będzie ci to znacznie łatwiejsze zrozumieć każdego z Funkcje Google Meet.

Jak na stałe wyłączyć kamerę Google Meet na komputerze?

Jedną z najlepszych rzeczy w Google Meet jest to, że podczas spotkań umożliwia zamianę tła, a także umożliwia trwałe wyłączenie kamery na urządzeniu. Jednak zobaczymy jak wyłączyć kamerę w Google Meet z komputera lub z telefonu komórkowego, ale korzystając z Internetu.

Kliknij blokadę internetową

Aby zacząć od wszystkiego, czego potrzebujesz, aby wejść na stronę Google Meet, zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj się i poszukaj ikony „Więcej opcji”. Gdy wszystkie te opcje zostaną wyświetlone, poszukaj opcji „Wyłącz kamerę”, która znajduje się w pobliżu. Innym sposobem wyłączenia kamery Google Meet jest: wchodząc do ustawienia wyszukiwarki, kliknij „Bezpieczeństwo i prywatność”, a następnie „Ustawienia witryny”.

logo Google Chrome

W „Ustawieniach witryny” przewiń w dół i wybierz sekcję „Aparat”, aby wyświetlić wszystkie witryny, które liczą na twoje pozwolenie na używanie aparatu. Tam musisz tylko przydzielić korzystanie z kamery Google Meet.

Zmień uprawnienia aparatu na „Zablokuj”

Blokada aparatu jest łatwa do założenia, wystarczy wejść i wybrać opcję „Nie zezwalaj na korzystanie z aparatu”. Oprócz zablokuj aparatStamtąd uprawnienia do mikrofonu można modyfikować, wprowadzając adres strony znajdującej się na dole.

To jest proces dla wyłącz kamerę w Google Meet z przeglądarki na Twoim komputerze, ale pomoże Ci również dezaktywować kamerę w Twoim telefonie komórkowym.

Jak na stałe dezaktywować kamerę Google Meet na urządzeniu mobilnym?

Wiesz już, jak dezaktywować kamerę urządzenia podłączonego do Google Meet za pomocą Twoja domyślna przeglądarka. Teraz musisz wiedzieć, jak trwale wyłączyć aparat w telefonie, jeśli wolisz korzystać z aplikacji, a nie ze strony internetowej.

Wyszukaj „Google Meet” w aplikacjach

Cała konfiguracja musi zostać wykonana z ustawienia telefonu. W tym celu należy wejść do aplikacji ustawień, przejść do wyszukiwarki i wpisać słowo „Google Meet”. W wynikach wyszukiwania natychmiast pojawi się Google Meet, naciśnij go, aby zobaczyć wszystkie szczegóły.

Wyłącz uprawnienia aparatu

kobieta korzystająca z komputera

We wszystkich tych szczegółach Google Meet poszukaj sekcji o nazwie „Uprawnienia”, ponieważ To tam gdzie dezaktywujesz kamerę. Podczas wpisywania „Uprawnienia” wystarczy obniżyć przełącznik, który znajduje się w pobliżu słowa „Kamera”. Musisz wiedzieć, że nie spowoduje to wyłączenia kamery we wszystkich aplikacjach.

Zawsze, gdy chcesz skorzystać z aparatu, możesz to zrobić bez problemów, ale jeśli jest to Google Meet, aplikacja nie będzie mogła z niego korzystać. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał ponownie użyć aparatu w Google Meet, powtórz ten sam proces, o którym mowa powyżej, ale tym razem zezwól na aparat.

dołącz do naszego kanału telegram