Skip to content

Jak uzyskać więcej miejsca na moim koncie Google Photos Free?

16 de marzec de 2022

Zdjęcia Google to aplikacja, która pozwala przechowuj zdjęcia lub filmy ze swojego urządzenia , automatycznie tworzy również kopie zapasowe plików, aby mieć kopię zapasową na wypadek, gdyby ich nie było. Możliwe, że w pewnym momencie osiągniesz dozwolony limit miejsca i chcesz wiedzieć, jak rozszerzyć miejsce na koncie, a można to zrobić na kilka sposobów, które poznasz poniżej.

Jak mieć nieograniczone miejsce na moim koncie Zdjęć Google?

Odkąd weszły w życie nowe przepisy Google, teraz możemy tylko mieć miejsce do 15 GB za darmo ale ważne jest również, aby ta przestrzeń dyskowa była współdzielona przez wszystkie aplikacje Google, takie jak tylko Zdjęcia Google, Gmail, Dysk Google.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją przestrzeń dyskową, musisz zasubskrybować Google One, aby kupić więcej przestrzeni dyskowej, będziesz mógł wybierać spośród różnych planów przestrzeni dyskowych oferowanych przez platformę.

Ale jeśli nie chcesz płacić miesięcznej opłaty za więcej miejsca, możesz zrobić: użyj narzędzia do zarządzania pamięcią masową aby zwolnić miejsce w Zdjęciach Google. Aby to zrobić, musisz usunąć zdjęcia lub filmy, które zajmują zbyt dużo miejsca.

Co mogę zrobić, aby zwolnić miejsce w Zdjęciach Google?

Jeśli chcesz zwolnić więcej miejsca w Zdjęciach Google, użyj metody, które pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce na Twoim magazynie z Twojego konta Google. Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić miejsce, jest zapisywanie zdjęć bez zajmowania miejsca, zmiana jakości zapisanych obrazów, możesz także usunąć zamazane lub zduplikowane obrazy z konta Google.

Zapisuj zdjęcia bez zajmowania miejsca

Sposób, w jaki możesz zapisywać zdjęcia w Zdjęciach Google bez zajmowania miejsca, to jeśli przenieś te zdjęcia do folderu koszaDzieje się tak, ponieważ obrazy przechowywane w koszu nie zajmują miejsca w planie przechowywania. Jednak po przeniesieniu zdjęć do folderu kosza będą one przechowywane przez 60 dni.

To pozwala użytkownicy mogą odzyskać zdjęcie usunięte przez pomyłkę. Jeśli zdjęcia zostały przeniesione do folderu kosza, ale musisz je zachować, wystarczy przywrócić je z kosza Zdjęć Google i przywrócić je do galerii zdjęć.

chłopiec używający przeglądarki google

Zmień jakość przechowywanych obrazów

Jedna z metod, których możesz użyć, aby Twoje zdjęcia nie zajmują tak dużo miejsca polega na zmianie jakości przechowywanych obrazów, co można zrobić, kompresując obrazy. Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do swojego konta i przejść do sekcji ustawień, a następnie kliknąć zakładkę „Odzyskiwanie miejsca”.

W sekcji „Odzyskiwanie przestrzeni” Możesz zmniejszyć rozmiar zdjęć lub obrazów przechowywanych w Zdjęciach Google. Następnie wybierz obraz lub zdjęcie do skompresowania i kliknij opcję „Kompresuj”, a następnie ponownie kliknij „Kompresuj”, aby potwierdzić, że chcesz zastosować zmniejszenie rozmiaru.

Usuń zamazane lub zduplikowane obrazy

Inny sposób zmniejszyć ilość miejsca na koncie Zdjęć Google usuwa rozmazane obrazy i możesz to zrobić za pomocą nowego narzędzia Zdjęcia Google, które automatycznie wykrywa rozmazane zdjęcia.

Aby skorzystać z tego narzędzia, musisz wejść na swoje konto Zdjęć Google i przejść do sekcji „Przejrzyj i usuń”. Następnie sprawdź, czy na liście nie ma rozmazanych zdjęć, wybierz zdjęcia, które chcesz usunąć, a następnie kliknij przycisk Usuń.

Możesz także usunąć zduplikowane obrazy z konta Google Photos. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

  1. Otwórz aplikację „Pliki Google” na swoim urządzeniu.
  2. Przejdź na dół ekranu i naciśnij przycisk „Usuń”.
  3. W sekcji „Zduplikowane pliki”a następnie naciśnij opcję „Wybierz pliki”.
  4. Następnie musisz wybrać pliki, które chcesz usunąć.
  5. Na dole będziesz musiał nacisnąć przycisk „Usuń”, a zostanie wyświetlone okno dialogowe.
  6. Wreszcie musisz naciśnij ponownie opcję „Usuń”aby potwierdzić, że chcesz usunąć wybrane zdjęcie.

osoba wyszukująca google

Dlaczego usuwam zdjęcia i nie zwalniam miejsca w Zdjęciach Google?

Jednym z powodów, dla których Twoje miejsce na dane jest nadal pełne po usunięciu zdjęć, jest to, że rozmiar zdjęć jest bardzo mały, wtedy uwolniona przestrzeń będzie minimalna lub prawie niezauważalna. Pliki zajmują miejsce na koncie Google wagą, a nie ilością, co oznacza, że ​​jeśli usunięte zdjęcia są lekkie, nie zostanie zwolniona wystarczająca ilość miejsca.

Jeśli zwolnione miejsce jest bardzo małe, problem prawdopodobnie pochodzi z innych plików. Należy pamiętać, że konto Google nie tylko przechowuje zdjęcia, ale wszystkie pliki na koncie dzielą tę samą przestrzeń dyskową

Jeśli po usunięciu zdjęć, które mają większą wagę, nadal masz problemy z przechowywaniem, może to być usterka, którą prezentujesz na swoim koncie, dlatego powinieneś skontaktować się z pomocą techniczną Google.

dołącz do naszego kanału telegram