Skip to content

Jak chronić plik PDF, aby nikt nie kopiował tekstu w Internecie z hasłem lub bez?

10 de listopad de 2022

Bezpieczeństwo w Internecie jest niezbędne, a jeśli chodzi o ochronę treści tworzonych przez nas samych, znacznie więcej. Można powiedzieć, że z pewnością trudniej jest zachować bezpieczeństwo naszego materiału. Albo z powodu braku wiedzy na ten temat, albo z czegoś innego. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak chronić plik PDF, aby nikt inny nie mógł go skopiować.

Wszyscy wiemy, że w Internecie nic nie jest szanowane. Jeśli ktoś chce coś od Ciebie skopiować lub powielić pewne treści bez autoryzacji, a nawet edytować informacje, może to zrobić praktycznie bez konsekwencji. Ale ideałem jest próba trochę skomplikowania rzeczy, właściwie tak bardzo, jak to możliwe. Aby nie działo się to stale lub często. Unikanie tego w jak największym stopniu jest niezbędne dla każdego twórcy treści i posiadanie wiedzy o tym, jak chronić plik PDF o wiele bardziej.

W ten sposób będziesz mógł chronić swoje pliki, w tym przypadku PDF, przed ogromną większością ludzi. Jak zabezpieczyć pliki PDF przed kopiowaniem online? Poniżej pokażę dwie metody, które powinieneś zastosować do każdego ze swoich plików, aby były całkowicie bezpieczne przed tymi, którzy chcą skopiować ich zawartość.

Jak zabezpieczyć mój plik PDF hasłem

Poradnik, o którym mowa, opiera się na wykorzystaniu Adobe Reader, jednego z najbardziej znanych i najłatwiejszych w użyciu narzędzi do tego typu plików. Dlatego w przypadku korzystania z innego narzędzia ten samouczek oczywiście nie ma zastosowania, ponieważ będziemy z nim pracować.

Wracając do tematu, najlepszym sposobem zabezpieczenia pliku PDF jest użycie hasła, w ten sposób uniemożliwisz innym internautom skopiowanie Twojego pliku PDF. To bezpieczny i skuteczny sposób, nie w 100%, ale przede wszystkim. Ponieważ zmarnuje czas drugiej osoby, aby uniknąć znacznie więcej tego typu rzeczy.

Ale jużJak mogę dodać hasło do mojego pliku PDF i uczynić go skutecznym i bezpiecznym??. Cóż, musisz oczywiście otworzyć plik, a następnie kliknąć jego menu. musisz poszukać opcji właściwości, a gdy to zrobisz, będziesz musiał zalogować się za pomocą Identyfikator Adobe.

następnie przejdź do „Opcja właściwości” a po tym zobaczysz, że będziesz w nowym oknie, które mówi „Właściwości dokumentu”. W tym miejscu musisz poszukać powyżej zakładki „Bezpieczeństwo”, gdy już znajdziesz się w tej zakładce, musisz wybrać zabezpieczenie hasłem a następnie napisz jeden.

Postaraj się, aby było to nieco skomplikowane do złamania hasło, ponieważ wpisywanie „123456” jest bezużyteczne. Zalecane jest, aby zawierały duże i małe litery, cyfry, a nawet znaki przeplatane. Będzie to więc całkowicie skomplikowane hasło, a jednocześnie unikalne, co znacznie utrudnia jego złamanie.

chroń plik pdf bez hasła

Jak chronić plik PDF

Jeśli chcesz chronić plik, aby nikt nie mógł go edytować, możesz to również zrobić, blokując edycję pliku we Właściwościach. Następnie w obszarze uprawnień i raz w części „Dozwolone zmiany”, możesz wybrać jedną z czterech opcji, które są wyraźnie szczegółowe. Gdy to zrobisz, twój plik będzie całkowicie chroniony i będzie znacznie bardziej oddalony od takich zagrożeń niż bez ochrony lub bez hasła.

To nie jest zbyt skomplikowane chroń dowolny plik PDF przeciwko tym, którzy chcą skopiować od nich informacje. Oczywiście, jeśli ktoś chce skopiować informacje w taki czy inny sposób, prędzej czy później mu się to uda. Jednak pomysł tutaj jest taki sam jak zawsze, komplikuje sprawy tak bardzo, że zdecydowana większość nie będzie chciała tracić zbyt wiele czasu na kopiowanie zawartości danego pliku w jakikolwiek sposób.

Nie zaszkodzi zabezpieczyć nasze rzeczy w Internecie. Każda z tych opcji, którą wybierzesz lub obie sprawią, że twoje życie będzie nieco łatwiejsze, najlepiej wybrać obie dla znacznie większego bezpieczeństwa, ponieważ obie idą w parze.

Co sądzisz o tym samouczku? Jest to dobry sposób na ochronę naszych plików PDF przed zewnętrznymi kopiami i wydaniami.

dołącz do naszego kanału telegram