Skip to content

Jak całkowicie odinstalować program Avast Antivirus? – Usuń dane

14 de grudzień de 2021

Utrzymywanie komputerów zawsze chronionych jest niezwykle ważne, aby komputer był w stanie: mieć optymalną wydajność podczas użytkowania. Gdy komputer nie jest całkowicie wolny od wirusów, niektóre pliki mogą ulec uszkodzeniu, a komputer będzie działał bardzo wolno

Avast Antivirus to jeden z najlepszych programów na komputery PC, który pomaga wyeliminować wszystkie wirusy z komputera. Z wielu powodów możesz potrzebować odinstaluj program antywirusowy ze swojego komputera. Jeśli tak, zostań tutaj, ponieważ później pokażemy, jak usunąć taki program.

Co się stanie, gdy odinstalujesz program antywirusowy Avast z komputera?

Avast Antivirus to program, który pomaga eliminować wirusy z komputerów z systemami operacyjnymi Windows, Mac i Linux. Ten program nie jest częścią systemu, jest instalowany z zewnętrznego EXE. Więc raz odinstaluj program Avast Antivirus z komputera, nie będziesz mógł ponownie korzystać z jego funkcji.

Oznacza to, że program antywirusowy już nie będzie na twoim komputerzeNie będzie sposobu, aby z niego skorzystać, ani wykryć wirusów, a tym bardziej nie będzie sposobu na jego użycie. Nie ma jednak znaczenia, czy usuniesz program Avast Antivirus, czy masz zainstalowany lepszy lub całkowicie darmowy program antywirusowy.

Jeśli tak, to w ogóle nie musiałbyś się o nic martwić, skoro komputer nie przestanie być chroniony przed groźbami. Jeśli nie wiesz, Avast Antivirus to program, który wysyła Ci powiadomienia przez cały czas, kiedy tylko chcesz, możesz je zablokować.

Dzięki temu usuniesz kłopoty z byciem w pełni uważnym na każdy szczegół, który daje ci program. Z drugiej strony program Avast Antivirus umożliwia także tymczasową dezaktywację w celu zatrzymania uruchamiaj zadania w kilka sekund płaski.

Jak całkowicie odinstalować program antywirusowy Avast?

Avast Antivirus można łatwo odinstalować, tak jak każdy inny program komputerowy. Istnieją około 3 sposoby odinstalowania programu Avast Antivirus spośród programów na komputerze. Następnie zobaczysz, jak to się robi odinstalowywanie programu Avast Antivirus każdą z tych 3 metod:

Z CMD

CDM to rodzaj wewnętrznego programu dostarczanego z systemem Windows, który umożliwia wykonywanie działań na komputerze tylko za pomocą wprowadzenie niektórych poleceń. Aby odinstalować program Avast Antivirus za pomocą CDM, musisz:

 1. Włącz komputer.
 2. Przejdź do pulpitu Windows.
 3. Przytrzymaj klawisz „Windows”, a następnie naciśnij klawisz „R”.
 4. Natychmiast otworzy się małe pudełko. W tym małym pudełku umieścisz polecenie 'nazwa produktu wmic’.
 5. W następnym oknie, które się pojawi, umieścisz polecenie „produkt wmic, gdzie nazwa = „nazwa” wywołaj odinstalowywanie”. Tam, gdzie jest napisane „Nazwa”, wstawisz nazwę programu, który chcesz odinstalować.
 6. Ostatnią rzeczą byłoby naciśnięcie „Enter” i czekanie dokończ odinstalowywanie programu Avast Antivirus.

klawiatura do użycia cmd

W ten sposób nie tylko można odinstalować program Avast Antivirus. Cały ten proces można wykorzystać do przeprowadzenia odinstalowywanie innych programów że nie używasz lub że czasami cię zawodzą. Należy zauważyć, że program Avast Antivirus umożliwia ustawienie hasła, aby nie każdy mógł uzyskać do niego dostęp.

Dostęp do plików z zagrożeniami można uzyskać z programu Avast Antivirus, a jeśli ktoś, kto o tym nie wie, wejdzie do programu, może odblokować te zagrożenia. Dlatego byłoby dobrze, gdybyś ustaw hasło do swojego Avast Antivirus.

Za pomocą kreatora dezinstalacji Avast

Asystent instalacja programu Avast Antivirus Jest to plik EXE znajdujący się w wewnętrznym folderze programu Avast Antivirus, który pomaga usunąć program z systemu. Zobacz, jak Avast jest usuwany z systemu za pomocą tego kreatora:

 1. Uruchom komputer.
 2. Poszukaj skrótu „Avast Antivirus”.
 3. Kiedy już go masz, zaciemnij go, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Otwórz lokalizację pliku”.
 4. Natychmiast otworzy się folder ze wszystkimi plikami, które umożliwiają działanie programu Avast Antivirus. W tym samym folderze będziesz szukać pliku EXE z napisem „Odinstaluj”, co oznacza „Odinstaluj”.
 5. Na koniec zaciemnij go, uruchom jako administrator i odinstaluj za pomocą kreatora.

chłopcy korzystający z komputera

Ten rodzaj dezinstalacji można zastosować w przypadku innych programów. Wszystkie programy komputerowe są dostarczane z że odinstalować EXE w wewnętrznych folderach.

Z menu Start systemu Windows

Korzystając z menu Start systemu Windows, nie trzeba wiele robić, aby odinstalować program. Nowy wygląd jak usunąć Avast Antivirus poprzez menu Start, które ma system Windows:

 1. Uruchom komputer.
 2. Naciśnij klawisz „Windows”, kliknij ikonę z nakrętką.
 3. Teraz w ustawieniach poszukaj opcji, która mówi „Aplikacje„.
 4. Przejdź do „Aplikacji”.
 5. Przejdź do sekcji „Aplikacje / Funkcje”.
 6. Znajdź program Avast Antivirus, podziel go i odinstaluj.

W jaki sposób dane z tego programu są całkowicie usuwane?

Aby całkowicie usunąć wszystkie dane programu Avast Antivirus, musisz przejść do wewnętrzny folder programu i zobacz, czy zostały jakieś pliki. Odbywa się to w następujący sposób:

 1. Otwórz eksplorator plików.
 2. Wybierz sekcję „Ten zespół”.
 3. Iść do ’Dysk lokalny„.
 4. Przejdź do folderu „Pliki programów”.
 5. Poszukaj folderu o nazwie „Avast Antivirus” i usuń go.

Jeśli podczas wyszukiwania tego typu rzeczy nie znajdziesz nic związanego z programem Avast Antivirus, oznacza to, że nie pozostały żadne dane. Jeśli jednak napotkasz problemy z odinstalowaniem programu Avast Antivirus, możesz skonsultować się z pomocą techniczną firmy Microsoft.

dołącz do naszego kanału telegram