Skip to content

Jak bezpłatnie wykonać kopię zapasową systemu operacyjnego Windows 10 (przykład)

25 de luty de 2021

Zawsze najważniejsze jest, aby utworzyć plik kopia zapasowa lub kopia zapasowa systemu operacyjnego Windows 10 na Twoim komputerze; które obejmują między innymi Twoje dane osobowe, zdjęcia, filmy, ustawienia, aplikacje; tutaj dowiesz się, jak łatwo i szybko możesz stworzyć obraz systemu, który jest dokładną kopią urządzenia. Jednak zanim zrobisz cokolwiek z systemem informacyjnym, dowiedz się, jakie rodzaje kopii zapasowych i kopii zapasowych możesz wykonać.

Kopia zapasowa systemu operacyjnego w systemie Windows 10

Pierwszą rzeczą, do której należy wykonać kopię zapasową, jest na dysk C, w którym domyślnie znajduje się system operacyjny i wszystkie dane; możesz użyć obrazu systemu do przywrócenia całej zawartości komputera, na wypadek gdyby dysk twardy przestał działać; w ten sposób unikniesz utraty wszystkich tych informacji.

W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk początekwybierz kartę panel sterowania i wybierz opcję kopia zapasowa i przywracanie; Pojawi się okno, w którym będziemy szukać opcji stworzyć obraz systemu; wtedy otrzymasz 3 opcje, w których możesz zapisać kopię zapasową.

Pierwszy na dysku twardym, gdzie jest to zalecane usuwany; drugi na co najmniej jednym dysku DVD i trzeci w lokalizacji sieciowej; Wybierając pierwszą opcję, pojawi się okienko, w którym poinformuje Cię, ile, w przybliżeniu, zajmie Cię przestrzeń kopia; następnie kliknij rozpocząć tworzenie kopii zapasowych.

Odzyskaj obraz systemu

W przypadku, gdy Twój system Windows ma uszkodzony lub twój system się zepsuje i chcesz odzyskać utworzony wcześniej obraz bezpieczeństwa, masz dwie możliwości; pierwszy to udać się do początek, w oprawa, i przechodzisz do opcji aktualizacja i bezpieczeństwo, następnie Poprawa i wybierasz opcję zaawansowany start a komputer uruchomi się ponownie, aby można było wprowadzić zaawansowane ustawienia rozruchu.

Wtedy otrzymasz 3 opcje, wybierz drugą, rozwiązywać problemy i później Zaawansowane opcje; gdzie pojawi się kilka funkcji, wśród nich Odzyskiwanie obrazu systemu.

Po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz plik rzęsa gdzie będziesz musiał wybrać swoją nazwę użytkownika i wprowadzić hasło, aby wejść do systemu; ale najpierw pojawi się okno z informacją, że możesz wejść za pomocą obraz systemu które stworzyłeś wcześniej; To wszystko Dobrze sobie radzisz tylko wtedy, gdy system zawodzi.

Odzyskiwanie obrazu systemu, jeśli komputer nie może uruchomić systemu Windows 10

W przypadku, gdy nie możesz wejść do systemu Windows 10, i musisz wejść zaawansowane ustawienia, Aby uruchomić ustawienia zaawansowane, musisz ponownie uruchomić komputer 3 lub 4 razy.

Ale jeśli okaże się, że to nie zadziała, możesz mieć dysk instalacja Windows 10na pendrive lub na dysku; wtedy musisz wprowadzić BIOS, aby ustawić kolejność priorytetów i uruchomić go z dysku lub z pamięci USB.

W tym celu należy wyłączyć sprzęt iw momencie włączania komputera naciśnij F2, the BIOS i przechodzisz do zakładki bagażnik, Następnie w Napęd CD ROM, po włożeniu dysku, z którego zostanie uruchomiony system Windows, i naciśnij F1O aby zapisać zmiany. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółowo, jak działa BIOS przed wykonaniem tego kroku, zapoznaj się z artykułem, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Windows 10 opcji

W ten sposób rozpoczyna się dysk instalacyjny systemu Windows 10; naciskając następujący Otrzymasz zakładkę, w której wybierzesz opcję naprawic drużyna i to w tym momencie otrzymasz zaawansowane opcje rozruchu.

I tak jak w pierwszym przypadku, wybierasz opcję rozwiązywanie problemów i tak dalej, aż dojdziesz do okna utworzyć kopię zapasową obraz systemu, tam wybierasz opcję wybierz obraz systemu i dajesz Kliknij w następujący; gdzie ostatecznie cała zawartość zapisana w kopii zapasowej zostanie przywrócona.

W ten bardzo praktyczny, ale niezbędny sposób możesz zrobić swój plik Kopie zapasowe i tworzenie kopii zapasowych w przypadku uszkodzenia komputera lub awarii systemu Windows 10. Niektórym osobom przydaje się również wykonanie kopii zapasowej systemu BIOS, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak to zrobić, zostawiamy Ci link krok po kroku z przykład.