Skip to content

Jak automatycznie uruchomić XAMPP w systemie Windows 10? -Konfiguracja ręczna

18 de październik de 2021

Windows 10 wyróżnia się jako środowisko, w którym możemy zastosować dowolną modyfikację dostosowywanie za pomocą wielu aplikacji do rozwiązywania wszelkich konfliktów, które mogą się pojawić, czy to w pracy, nauce, czy po prostu z ciekawości.

Jednak wiele z tych opcji jest często dość trudno dostępnych lub nie są powszechnie używane przez wszystkich użytkowników, na przykład XAMPP. Kiedy mówimy o XAMPP, mamy na myśli narzędzie programistyczne, które pomaga usprawnić tworzenie stron internetowych obsługiwanych w języku PHP.

XAMPP ma tę zaletę, że do użytku nie jest potrzebne połączenie z Internetem, Oprócz wielu funkcji sprawiają, że jest to dość dostępne i łatwe w użyciu narzędzie, jedynym problemem jest to, że bezpieczeństwo danych nie jest tak wzmocnione.

Jakie moduły można wykorzystać z XAMPP?

Kiedy mówimy o XAMPP, możemy również odnieść się do niego jako akronim dla akronimów należących do Linux, Apache, MySQL / MariaDB, PHP, Perl. Mogłyby one stanowić główne modele, ale dla ogólnego zainteresowania większości ludzi dokonuje się opisu:

Apache

Kiedy chcemy skorzystać z darmowego serwera WWW, najlepszą opcją, do której możemy się zwrócić, jest Apache, który powstał jako inicjatywa w 1996 roku, mająca na celu wyznaczony wcześniej i obecnie Jest to wsparcie dla 50% światowych serwerów sieciowych, wspierany przez niesamowitą społeczność, która staje się coraz lepsza.

PHP

PHP jest językiem open source, który jest stale aktualizowany w celu ulepszenia funkcji, które sprawiają, że ten język jest tak popularny, a których głównym celem jest ułatwienie środowiska tworzenia stron internetowych i poprawa interakcji między serwerami a użytkownikami.

MySQL

Ze swojej strony MySQL to system zarządzania relacyjnymi bazami danych, który zawiera informację, że jest używany na podstawie licencji do dowolnego użytku korporacyjnego lub handlowego.

Jak sprawić, by XAMPP działał jako automatyczna usługa systemu PC?

Podczas instalowania XAMPP do naszych działań związanych z tworzeniem stron internetowych, będziemy potrzebować aplikacji, aby uruchomiła się natychmiast na naszym pulpicie, gdy tylko się uruchomi, na szczęście dla nas usługa Windows jest w stanie umożliwić nam wykonanie tej akcji poprzez następujące konfiguracje:

Ze skrótem

Przejdziemy do paska zadań znajdującego się na dole ekranu i Poszukamy folderu appdata% appdata% w którym będziemy podążać następującą ścieżką otwierania folderu:

  • AppData Roaming Microsoft Windows Menu Start Programy Uruchamianie

W tym ostatnim Pojawi się plik .EXE o nazwie xampp-control do którego będziemy musieli tylko kliknąć prawym przyciskiem myszy i otworzyć z bezpośrednim dostępem na pulpicie.

Jako aplikacja

Przejdziemy do naszej aplikacji XAMPP i w opcji Config Poszukamy autostartu sekcji modułus, gdzie na początku wybierzemy moduły, które będą nam potrzebne do pracy

Jak skonfigurować opcje XAMPP z automatycznym uruchamianiem z Windows 10?

Windows 10 jako konfigurowalne środowisko jest zazwyczaj środowiskiem, dla którego obecnie pracujemy najwięcej i chociaż uważamy, że proces może być skomplikowany, możemy użyć dowolnego z wyżej wymienionych procesów, aby wykonać automatyczne uruchomienie modułów XAMPP na naszym komputerze.

Jednak preferowaną opcją jest ta, która bezpośrednio korzysta z aplikacji do niestandardowego i automatycznego uruchamiania modułów, z którymi będziemy pracować w XAMPP.

jak skonfigurować opcje xampp

Co możesz zrobić, aby wyłączyć automatyczne uruchamianie modułów XAMPP?

W przeciwnym przypadku, gdy nie chcemy, aby te moduły uruchamiały się automatycznie, będziemy musieli tylko przejść do menedżera zadań, stąd znajdujemy się w zakładce startowej i będziemy szukać XAMPP, aby następnie kliknij prawym przyciskiem myszy opcję wyłączania.

Wszelkie inne pytania, które mogą z tego wyniknąć, można skonsultować z pomocą techniczną XAMPP dla systemu Windows.