Skip to content

Jak anulować subskrypcję App Store z iPhone’a lub iPada? – Szybko i łatwo

26 de luty de 2021

Coraz więcej aplikacji wymaga płatnej subskrypcji, aby normalnie funkcjonować. Na urządzeniach iPhone to wszystko aplikacje i zainstalowanych usług znacznie łatwiej jest sprawdzić, które z nich są aktywne, i anulować subskrypcję App Store z iPhone’a lub iPada. Następnie powiemy Ci, jak to zrobić.

Jak anulować subskrypcje App Store z iPhone’a w kilku krokach

Wszystkie aplikacje, które są okresowo opłacane z Twojej karty kredytowej lub te, z którymi możesz korzystać bezpłatnie przez pewien okres, a następnie zaczniesz płacić, będą nadal potrącane z Twojego konta, jeśli go nie anulujesz.

Istnieje jednak bardzo prosty sposób, aby zapobiec obciążaniu Twojego konta dodatkowymi kosztami za korzystanie z aplikacji. Sposób, w jaki to zrobisz, zależy od urządzenia, z którego chcesz zrezygnować.

  • W tym przypadku zrobimy to z iPhone’a. W tym celu musisz wejść Ustawienia z szuflady aplikacji. Następnie kliknij swoje imię i nazwisko w Apple ID. Następnie musisz wejść do iTunes i App Store.
  • Otworzy się wyskakujące okienko, w którym należy wybrać Wyświetl Apple ID. Następnie przejdź do Subskrypcje. Stamtąd możesz zobaczyć wszystkie zarejestrowane aplikacje i usługi.
  • Jeśli chcesz zrezygnować z subskrypcji, kliknij tę aplikację, a na nowym ekranie zobaczysz szczegóły tego, co płacisz z miesiąca na miesiąc. Poniżej, na czerwono, masz opcję Anuluj subskrypcje.
  • Dotknij tego przycisku, aby to zrobić, a następnie potwierdź akcję, klikając OK. W ten sposób pomyślnie go rozwiążesz.

logo sklepu z aplikacjami

Jak anulować subskrypcje App Store na iOS i iPadOS 13 lub nowszym

Jeśli masz urządzenie iOS lub iPadOS 13 lub nowszy i chcesz anulować subskrypcję aplikacji lub usługi płatnej w App Store, musisz to zrobić w następujący sposób:

  • Zacznij od udania się do App Store.
  • Następnie kliknij awatar swojego profilu. Znajduje się w prawy górny róg ekranu.
  • Następnie kliknij aplikacje lub usługi, które chcesz anulować lub zrezygnować z subskrypcji. Następnie otworzy się nowy interfejs ze szczegółami, za co płacisz co miesiąc za jego użycie. Poniżej masz możliwość anulowania subskrypcji.
  • Musisz potwierdzić tę czynność, naciskając Akceptować. W ten sposób będziesz mógł usunąć wszystkie płatne subskrypcje powiązane z Twoim Apple ID.

Jeśli szukasz anulowania subskrypcji w celu automatycznego odnowienia usługi Apple Music lub usług, takich jak Netflix lub Spotify, musisz wejść na ich strony internetowe, aby znaleźć sposób na ich anulowanie.

Czy mogę nadal korzystać z aplikacji po anulowaniu subskrypcji?

Jest to pytanie, które dotyka wielu użytkowników Apple, ponieważ przez większość czasu po prostu chcemy przestań odnawiać subskrypcje w następnym okresie.

To, czy możesz przestać go używać, będzie zależeć od cyklu rozliczeniowego każdej z tych aplikacji. Po anulowaniu subskrypcji możesz nadal korzystać z ich usług do końca tego okresu.

Na przykład, jeśli Twoja subskrypcja aplikacji lub usługi jest odnawiana 5 dnia każdego miesiąca i zdecydujesz się anulować subskrypcję 20 dnia poprzedniego miesiąca, będziesz mógł nadal korzystać z jej zalet do 4.

To samo nie dzieje się z niektórymi aplikacjami lub usługami, które oferują bezpłatny okres próbny i anulują go wcześniej rozpocząć odpowiednie rozliczenie. W takich przypadkach subskrypcja jest wykonywana natychmiast.

Jeśli chcesz anulować bezpłatny okres próbny, zanim zaczną pobierać opłaty za świadczone przez siebie usługi, zrób to co najmniej dwa dni przed końcem okresu próbnego. W przeciwnym razie zostaniesz obciążony opłatą za subskrypcję.

Mimo to, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, pamiętaj, że istnieje możliwość założenia konta w iTunes App Store za darmo i bez użycia karty. Następnie otwórz się na wszystkie możliwości, które daje nam Apple.