Skip to content

Jak alfabetycznie uporządkować imiona i nazwiska w dokumencie w programie Excel (przykład)

2 de luty de 2021

Procesory tekstu ułatwiły życie wielu osobom napisz dokument lub zrób listę. Niezależnie od używanego procesora lub programu, wszystkie mają przydatne funkcje i narzędzia.

W większości przypadków jest to naprawdę uciążliwe zamówić ręcznie listy produktów, osób i wszystkiego innego. Tym bardziej, gdy masz odręczną wersję roboczą, którą musisz przepisać i którą musisz wielokrotnie przeglądać, aby zachować porządek alfabetyczny swojej pracy. Jednak te dni się skończyły, ponieważ dziś można nawet łatwo sortować dane w arkuszu kalkulacyjnym.

Microsoft Excel

Postęp technologiczny jest wielkim sojusznikiem w tego typu sytuacjach. Wiele list lub tabel jest tworzonych w programach, takich jak Microsoft Word.

Ale jest inny program bardzo łatwy w użyciu i bardzo pomocne przy zamawianiu w inny sposób i na różne sposoby to, co tłumaczysz w arkuszu kalkulacyjnym, to Microsoft Excel.

W tym sensie, chociaż Word jest idealny do tego typu zadań, użycie programu Excel może być takie samo lub bardziej praktyczne, oferując szereg narzędzi, które oferują ułatwienia podczas wykonywania pracy, która obejmuje teksty i liczby.

Niezależnie od tego, czy używasz komputerów z systemem Windows, czy macOS, korzystanie z tego narzędzia jest niezwykle prosty w użyciu i łatwo dostępny. Jednak nie wszystkie jego narzędzia są dobrze znane.

Jak ustawić zamówienie w Excelu

Jak wspomniano powyżej, jest to mało znana opcja, mimo że jest tuż pod nosem. Opcja sortowania listy w porządku alfabetycznym znajduje się na pasku narzędzi wyświetlanym w «Początek«. W sekcji „Modyfikować»Na głównym pasku narzędzi znajdziesz kilka opcji, takich jak:

  • Suma.
  • Napełnić.
  • Usunąć.
  • Wyszukaj i wybierz.
  • Sortuj i filtruj.

Poznawanie opcji

Czy ta opcja Zamówienie Y Filtr taki, który pozwoli Ci uporządkować listę w szybki i efektywny sposób. Przed jego wprowadzeniem ważne jest, aby zaznaczyć komórkę kolumny, którą chcesz posortować.

Poznawanie opcji

W tym momencie powinieneś bądź bardzo uważny, ponieważ wszystkie źle wybrane komórki, jeśli to zrobisz, i tak je posortuje. Niekoniecznie musi to być też zła wiadomość, ponieważ zawsze możesz liczyć na opcję cofania, znajdującą się w lewej górnej części ekranu.

Klikając opcję, na ekranie pojawi się okno z innym narzędzia organizacyjne mianowicie. Możesz je przeglądać, aby dowiedzieć się, który z nich odpowiada Twoim potrzebom:

  • Kolejność alfabetyczna: Od A do Z lub od Z do A, niezależnie od kolejności, w jakiej chcesz posortować tekst zawarty w komórkach dokumentu Excel. Ta opcja pojawia się głównie po kliknięciu sekcji zamówienia.

Należy zauważyć, że w przypadku tej opcji komórki muszą zawierać tylko tekst, jeśli są połączone z liczbami, na pewno zgłosi błąd.

  • Porządek numeryczny: Możesz także ustawić kolejność liczbową od najniższej do najwyższej lub od najwyższej do najniższej. Aby to zrobić, wybierz komórki zawierające liczby do zamówienia, które po przejściu do opcji Sortuj i filtruj zaoferują Ci odpowiednie alternatywy.
  • Porządek chronologiczny: Ta sama procedura jest wykonywana w przypadku zamawiania komórek na podstawie czasu lub daty. W takim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę, aby komórki miały format daty lub godziny.

W tym celu wybierz komórki, kliknij prawym przyciskiem myszy, format komórki i tam otworzy się okno, w którym znajdziesz te opcje. Jest to ważne, ponieważ jeśli są w formacie tekstowym, program zgłosi błędy.

Różnorodność

Excel nie ogranicza się tylko do tego typu opcji. W swoim bogatym menu oferuje inne narzędzia do ustalenia kolejności w dokumencie które możesz opracowywać, na przykład filtrowanie danych tabelarycznych według koloru czcionki, komórki lub zestawu ikon. Na przykład możliwość sortowania komórek z rozróżnieniem wielkości liter, koloru komórki, zakresów i wielu innych alternatyw.

dołącz do naszego kanału telegram