Skip to content

Jak aktywować tryb „ciemny” w telefonie komórkowym Xiaomi? – Narzędzia MIUI

4 de styczeń de 2022

Tryb ciemny lub zwany także ciemnym jest alternatywą obecną w większości istniejących obecnie telefonów komórkowych z wyższej półki. Jest to szczególnie charakterystyczne do oszczędzania energii baterii telefonu komórkowego, ponieważ ciemne interfejsy wymagają mniej energii.

Jest to jeszcze bardziej widoczne na urządzeniach, które mają z ekranem OLED lub AMOLEDponieważ zużywa jeszcze mniej energii w trybie ciemnym. Dzieje się tak, ponieważ mając na ekranie czarny piksel, całkowicie się wyłącza.

Tryb ciemny stał się czymś naprawdę istotnym i przydatnym nie tylko dla wielu smartfonów, ale także dla wielu aplikacji, które ich używają do zużywają mniej baterii podczas użytkowania. Wśród nich mamy między innymi YouTube, Google, Pinterest, WhatsApp, a nawet Instagram.

Jakie wersje MIUI pozwalają na aktywację trybu ciemnego w Xiaomi?

Wśród wersji beta lub stabilnych, które MIUI prezentuje dla różnych typów telefonów Xiaomi, możemy stwierdzić, że obecnie wersje, które mają możliwość korzystania z trybu ciemnego, to MIUI 11 i MIUI 12. Zarówno Globalny lub Chiny, ta wersja może być używana przez obie.

Należy zauważyć, że tryb ciemny MIUI może wpływać również na aplikacje innych firm, a także na interaktywny interfejs urządzenia. W ten sposób osiągając mniejsze zużycie baterii urządzenia, efektywne oszczędzanie energii.

Co się stanie po aktywacji trybu ciemnego, jeśli Twój Xiaomi ma ekran AMOLED?

Zastosowanie nowych ekranów AMOLED do telefonów Xiaomi, ekrany AMOLED bazują bezpośrednio na ekranach OLED. o imieniu Wyświetlacz AMOLED pochodzący z OLED z dodatkiem dwóch pierwszych liter, które oznaczają „Active-Matrix”.

Główną różnicą między technologią ekranu AMOLED a działaniem ekranu OLED jest to, że zapalają się piksele ekranu AMOLED tylko wtedy, gdy są aktywowane, elektronicznie. Pozwala to na bardziej efektywną oszczędność zużycia energii przez urządzenie mobilne.

Wyświetlacze AMOLED w porównaniu do wyświetlaczy IPS liczyć na kilka zalet w stosunku do tego. Ponieważ technologia ekranów AMOLED, która automatycznie włącza piksele ekranu, stoi to w sprzeczności z działaniem ekranów IPS.

Dzieje się tak, ponieważ ekrany IPS mają system, w którym piksele są odpowiedzialne za modyfikacje źródeł światła w celu stworzenia kolorów. Niemniej jednak, prowadzi to do znacznie większego zużycia energii niż ekrany AMOLED.

Jak aktywuje się tryb ciemny na urządzeniu Xiaomi?

Aktywacja trybu ciemnego w naszych urządzeniach Xiaomi jest naprawdę prosta, są nawet wersje, które przychodzą przy włączonym trybie ciemnym, wyłącznie ze względu na oszczędność energii dla konsumentów.

Korzystanie z trybu ciemnego nie tylko wydłuża żywotność baterii naszego urządzenia mobilnego, ale jest również bardzo przydatne w środowiska z niewielkim oświetleniem lub bez oświetlenia a także całkiem wygodny dla oczu użytkownika. Istnieją dwa podstawowe sposoby aktywacji trybu ciemnego w naszym Xiaomi

Z paskiem powiadomień

Aktywacja trybu ciemnego z paska powiadomień jest naprawdę prosta, ponieważ polega jedynie na opuszczeniu kurtyny powiadomień, przejściu do pasek szybkich ustawień i wybierz konkretny przełącznik trybu ciemnego. Wybierzemy ten o nazwie „Tryb ciemny”.

Jeśli przełącznik trybu ciemnego nie jest z pierwszej ręki, po prostu przesuń ekran w bok, aby znaleźć go w innym oknie szybkich ustawień lub możemy nacisnąć przełącznik z ołówkiem aby wprowadzić zmiany w szybkich ustawieniach. Dzięki temu możesz zobaczyć ukryte przełączniki. Dodatkowo, możesz schować i dopasować przetyczki w sposób wygodniejszy dla użytkownika.

z paska powiadomień

Wejście do ustawień

Z drugiej strony możesz też aktywuj tryb ciemny MIUI z opcji ustawień naszych urządzeń mobilnych. Jest to dłuższa procedura niż robienie tego bezpośrednio z paska powiadomień, jednak z poziomu ustawień możesz skonfigurować tryb nocny.

Aby aktywować tryb ciemny z poziomu ustawień naszego urządzenia mobilnego, przechodzimy do jego ustawień, wciskamy opcję „Ekran”, która pokaże nam inne opcje, wśród nich jest opcja „Dark Mode”. Podając tę ​​opcję będziemy mieli możliwość potwierdzenia włączenia trybu ciemnego, a także zaprogramowania wspomnianego trybu nocnego.

przełączać się między trybem jasnym i ciemnym

W jaki sposób można automatycznie aktywować tryb ciemny w telefonie komórkowym Xiaomi?

Tryb ciemny urządzenia Xiaomi można zmodyfikować, aby to być aktywowane i dezaktywowane automatycznie zgodnie z potrzebami użytkownika. Osiąga się to poprzez konfigurację trybu nocnego poprzez ustawienia naszego urządzenia mobilnego.

Aby skonfigurować tryb nocny z naszego telefonu musimy przejść do opcji 'ustawienia’, tam wciskamy opcję o nazwie 'ekran’ która pokaże nam opcję trybu ciemnego, po jej naciśnięciu pojawi się opcja ciągłego trybu ciemnego obok innej opcji o nazwie „Harmonogram”. Aktywując opcję programu możemy skonfigurować konkretny czas aktywacji i dezaktywacji trybu ciemnego na naszych urządzeniach mobilnych Xiaomi.

ustaw tryb ciemny

Tryb nocny pozwala użytkownikowi określ czas rozpoczęcia i zakończenia dla trybu ciemnego urządzenia, aby uruchamiał się tylko w określonym czasie. Na przykład można go skonfigurować tak, aby tryb ciemny był aktywowany od 19:00 do 06:00, co uniemożliwia użytkownikowi ręczne aktywowanie lub dezaktywowanie trybu ciemnego.