Skip to content

Jak aktywować szkło powiększające na moim iPhonie lub iPadzie? – Narzędzie powiększania

2 de styczeń de 2022

IPhone to telefony komórkowe wprowadzone na rynek przez firmę Apple. Przysłowia telefonu komórkowego mają bardzo dobre właściwości które zachęcają ludzi do zakupu. Jedną z najlepszych rzeczy w iPhonie jest to, że ma potężny aparat, który przez większość czasu jest używany do robienia zdjęć, ale może być używany jako szkło powiększające.

Ponieważ aparat tych telefonów komórkowych jest tak potężny, mogą zbliżyć się do obiektów, aby je lepiej zobaczyć, a obraz nie będzie brzydki ani nic w tym rodzaju. Następnie pokażemy, co musisz zrobić, aby włączyć lupę iPhone’a, jak używać skrót do lupy iPhone’a a nawet co można zrobić, aktywując lupę iPhone’a.

Co powinieneś zrobić, aby włączyć lupę na swoim urządzeniu z systemem iOS?

Zanim przejdziemy do wszystkiego, co dotyczy informacji, musisz wiedzieć, że ta funkcja lupy jest dostępna nie tylko w telefonach iPhone. Istnieje kilka urządzeń przenośnych o nazwie iPad, które również są wyprodukowany przez firmę Apple i ta funkcja lupy może być dla nich aktywowana.

Jeśli więc masz w domu tego typu urządzenie, możesz użyć go również jako lupy, jeśli aktywujesz tę funkcję. Teraz dla włącz lupę na urządzeniach Telefony iPhone muszą uruchomić tylko kilka rzeczy, które zaraz wyjaśnimy:

 1. Uruchom telefon komórkowy
 2. Przejdź do aplikacji „Ustawienia”
 1. W ustawieniach poszukaj sekcji z napisem „Ułatwienia dostępu”
 2. W ramach „Ułatwienia dostępu” u góry ekranu powinna znajdować się opcja o nazwie „Powiększenie”. Musisz nacisnąć tę opcję
 3. Po naciśnięciu funkcji szkło powiększające zostanie natychmiast aktywowane
 4. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to przekierować małe pudełko, które pojawi się na ekranie. To jest rama lupy i będziesz musiał ustawić ją tylko w tej części, którą chcesz widzieć wyraźniej

Oprócz tego, w przypadku iPhone’ów istnieje sposób na ukrycie aplikacji takich jak TikTok, które mogą okazać się przydatne. Spójrz na następujące wskazania więc możesz nauczyć się powiększać, ale do aparatu:

 1. Uruchom swój telefon komórkowy
 2. Wejdź do aplikacji „Aparat”
 3. Teraz załóż tylną kamerę, przejdź do ustawień kamery i zwiększ jakość obrazu
 4. Następnie znajdź przedmiot, który chcesz powiększyć, i umieścisz dwa palce na środku ekranu, a następnie przeciągniesz je. Tak działa Zoom na iPhonie lub iPadzie

Jak użyć skrótu do lupy na iPhonie lub iPadzie?

telefon komórkowy iphone

System operacyjny telefonów komórkowych iPhone i urządzeń iPad umożliwia ich użytkownikom: wykonaj tworzenie skrótów dla każdej aplikacji. Skróty te umożliwiają szybszy dostęp do aplikacji lub funkcji systemowych, z których chcesz korzystać znacznie częściej.

W przypadku lupy iPhone’a istnieje sposób na użycie skrótu, aby szybciej uzyskać dostęp do funkcji i bez konieczność przejścia przez rozbudowany proces aby go uruchomić. To wszystko, co musisz zrobić, aby użyć skrótu iPhone’a:

 1. Uruchom telefon komórkowy
 2. Przejdź bezpośrednio do aplikacji „Ustawienia”
 3. W „Ustawieniach” przejdź do sekcji z napisem „Ułatwienia dostępu”
 4. Tam w „Dostępności” naciśnij opcję „Dostęp bezpośredni”
 5. Następnie wybierz lupę

Po wykonaniu tego procesu, gdy chcesz aktywować szkło powiększające, wystarczy trzykrotnie nacisnąć przycisk z boku telefonu komórkowego. Gdy chcesz zobaczyć coś bliżej na ekranie, możesz aktywować tę funkcję we wspomniany sposób.

Przy okazji, ważne jest, abyś był tego świadomy funkcja, którą ma iPhone kontrolować, a nawet zamykać wszystkie aplikacje działające w tle.

Jakie czynności możesz wykonać za pomocą lupy na iPhonie lub iPadzie?

urządzenie iPad

Dzięki funkcji „Lupa”, którą zawiera Twój telefon komórkowy, możesz lepiej wizualizuj treści rzeczy takich jak aplikacje, zdjęcia, filmy i tym podobne. Z drugiej strony, aby zobaczyć możliwości tej funkcji w telefonie komórkowym, dobrze byłoby sprawdzić specyfikację telefonu komórkowego.

Zwykle funkcja „Lupa” jest dostępna w prawie wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym iOS nigdy nie prezentują żadnych niepowodzeń. Jednak zawsze na wszystko w życiu jest pierwszy raz i być może aktywując taką funkcję, znajdziesz ją z pewnymi wadami.

Jeśli tak się stanie, nie martw się o nic, po prostu odwiedź witrynę pomocy technicznej Apple i znajdziesz informacje, które pomogą Ci rozwiązać problem. Na stronie producenta prawie zawsze można znaleźć rozwiązania problemów prezentowane przez urządzenie.

dołącz do naszego kanału telegram