Skip to content

Jak aktywować połączenie Bluetooth w systemie Windows 10? – Ustawienia łączności

29 de grudzień de 2021

Bezprzewodowa łączność Bluetooth to cecha współczesnych smartfonów. Pozwala to na wymianę plików, dokumentów, muzyki, zdjęć itp. między dwoma urządzeniami bez konieczności używania kabli.

Dziś nowoczesne laptopy, tablety i niektóre akcesoria, takie jak słuchawki i klawiatury, również mają to narzędzie. Tę funkcję można również dodać do komputerów stacjonarnych za pośrednictwem sprzętu USB. W tym artykule omówimy sposoby aktywacji Bluetooth na urządzeniach z systemem Windows 10. Zobaczymy również jak sparować dwa urządzenia z Bluetooth.

Jak włączyć łączność Bluetooth w systemie Windows 10?

Nie ma jednego sposobu na aktywację Bluetooth na komputerze z systemem Windows 10. Następnie wyjaśnimy dwa z nich, najczęściej używane.

Z centrum aktywności

Aby uzyskać dostęp do Centrum akcji systemu Windows 10 musimy znaleźć się na pulpicie i spojrzeć na pasek zadań na dole. W prawym rogu paska zadań, tuż obok godziny, znajduje się obrazek podobny do ikony tekstowej, czyli sekcja Centrum akcji.

Jeśli dotkniemy ikony, wyświetli się okno z różnymi ikonami funkcji szybkiego dostępu i akcesoriów, które posiada komputer. Znajdujemy Bluetooth i klikamy, aby uzyskać dostęp do jego konfiguracji. Przesuwamy włącznik zasilania w prawo lub w lewo odpowiednio go aktywować lub dezaktywować.

Z ustawień

Musimy otworzyć okno konfiguracji Windows 10 dotykając klawisz home, a następnie Ustawienia. W oknie wybieramy Urządzenia, aby zobaczyć urządzenia podłączone do komputera. Jeśli jest to laptop, powinna pojawić się opcja Bluetooth i inne urządzenia. Gdy już jesteśmy w tej sekcji, pozostaje tylko przejść do funkcji Bluetooth i przesunąć przełącznik włączania i wyłączania.

Na komputerze stacjonarnym musimy upewnić się, że mamy przystosowane i odpowiednio skonfigurowane urządzenie Bluetooth USB, aby komputer je wykrył. Po aktywacji Bluetooth możemy go włączyć lub wyłączyć, jednak ze względu na zużycie energii i względy bezpieczeństwa, wskazane jest, aby go wyłączyć, jeśli go nie używamy.

Jak włączyć Bluetooth w systemie Windows 10?

Przełącz Bluetooth można włączyć tylko w systemie Windows 10, jeśli system wykryje dane Bluetooth. Naciskamy przycisk Start lub wiersz polecenia, następnie przechodzimy do symbolu koła zębatego lub Ustawień i w następnym oknie wybieramy Urządzenia. Jeśli system wykryje dane Bluetooth, pojawi się opcja Bluetooth i inne urządzenia. Tam szukamy Bluetootha i aktywujemy go.

Dlaczego nie widzisz opcji aktywacji Bluetooth na swoim komputerze?

bluetooth na laptopie

Ten problem może mieć różne przyczyny, a jedną z nich jest to, że nasze urządzenie nie ma łączności Bluetooth. Innym powodem może być to, że Bluetooth jest wyłączony lub ukryty w Centrum akcji systemu Windows 10. Aby rozwiązać ten ostatni, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Otwórz Centrum akcji z paska zadań, jak wskazano powyżej, a jeśli ikona Bluetooth nie pojawi się, kliknij Rozwiń, aby rozwinąć okno. Powinna pojawić się ikona, naciśnij ją, aby ją aktywować. Możesz także przetestować ustawienia, dotykając klawisz home, a następnie Ustawienia. Następne urządzenia, a potem Bluetooth i inne urządzenia. Znajdź Bluetooth i przesuń wyłącznik zasilania.

Jeśli używasz komputera stacjonarnego z adapterem Bluetooth USB, musisz upewnić się, że urządzenie jest prawidłowo rozpoznawane przez system.

Jak sparować urządzenie Bluetooth w systemie Windows 10?

Prawie każdy typ urządzenia Bluetooth można sparować lub sparować z komputerem z systemem Windows 10. Głównym wymaganiem jest to oba urządzenia mają tę funkcjonalność. Wysokiej klasy laptopy i tablety mają wbudowany Bluetooth. Jeśli Twój go nie ma, można to rozwiązać, umieszczając klucz sprzętowy lub adapter USB Bluetooth.

Aby sparować dwa urządzenia Bluetooth, ta funkcja musi być aktywowana na obu komputerach. Aby to zrobić, postępuj jak wskazano powyżej z Centrum Aktywności lub zaczynając od Ustawień. Zwykle, gdy dwa urządzenia znajdują się w zasięgu Bluetooth i są aktywowane, sparują się one automatycznie. Jeśli nie, możesz to zrobić w następujący sposób.

Po pierwsze, sprawiają, że urządzenie do sparowania z komputerem jest wykrywalne. Zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, ponieważ sposób różni się w zależności od urządzenia. Teraz przejdź do Start na komputerze, następnie Ustawienia> Urządzenia, a następnie Bluetooth i inne urządzenia> Dodaj Bluetooth lub inne urządzenia> Bluetooth. Pojawią się dostępne urządzenia w zasięgu, wybierz to, które chcesz sparować, a na koniec kliknij Gotowe.

akcesoria z połączeniem bluetooth

Bluetooth umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch lub więcej urządzeń do komputera, dzięki czemu można jednocześnie łączyć się z telefonem komórkowym i słuchawkami. Jest to wielka zaleta, ponieważ istnieje wiele różnych akcesoriów, które mają tę modalność.

dołącz do naszego kanału telegram