Skip to content

Jak aktywować lub dezaktywować wyskakujące okienka Windows na moim telefonie z systemem Android lub na komputerze z systemem Windows

12 de kwiecień de 2021

Surfowanie po Internecie może być bardzo przyjemnym doświadczeniem, o ile nie ma żadnych zakłóceń, które utrudniają widoczność witryn, które często odwiedzamy. Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć Jak włączyć lub wyłączyć wyskakujące okienka na moim telefonie z systemem Android lub na komputerze z systemem Windows, aby uniknąć złych sytuacji związanych z nieoczekiwanymi reklamami.

Co to są wyskakujące okienka?

Wyskakujące okienka to dodatkowe przestrzenie w przeglądarce i charakteryzują się tym, że zawierają reklamy, które są wyświetlane automatycznie. Wyskakujące okienka często znajdują się na aktywnej stronie internetowej. Chociaż możesz zezwolić na wyskakujące okienka w przeglądarce, są one ogólnie niewygodne dla użytkowników.

Wyskakujące okienka są strategiczne elementy służące do wyświetlania reklam bez pytania użytkownika o pozwolenie. Istnieją dwa rodzaje wyskakujących okienek: „pop-up” i „pop-under”. Pierwsi przeszkadzają użytkownikom, pojawiając się w aktywnych oknach, podczas gdy drudzy pozostają utajeni tuż za oknami, które użytkownik otworzył.

Czy można blokować wyskakujące okienka?

Na szczęście istnieje możliwość blokowania wyskakujących okienek poprzez konfigurację przeglądarek i programów zaprojektowanych tak, aby uniemożliwić użytkownikom przeglądanie treści reklamowych podczas przeglądania Internetu. Istnieją również aplikacje odpowiedzialne za Usuń reklamy które są rozpowszechniane na stronach lub pewne treści, które denerwują użytkownika.

Włącz / wyłącz wyskakujące okienka na komputerze z systemem Android lub Windows

Często, gdy wchodzimy na niektóre strony internetowe, zauważamy, że pojawiają się tak zwane wyskakujące okienka to nic innego jak natrętne elementy reklamowe. Jednak niektóre strony internetowe oferują dodatkowe komponenty za pośrednictwem tych narzędzi, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, kiedy je aktywować, a kiedy wygodnie jest je zablokować.

Włącz lub wyłącz wyskakujące okienka w systemie Android

Jeśli chcesz obsługiwać wyskakujące okienka według własnych upodobań na urządzeniu z Androidem, musisz uzyskać dostęp do Przeglądarka Google Chromenaciśnij trzy kropki odpowiadające konfiguracji lub ustawieniom aplikacji.

Później znajdź opcję „Konfiguracja serwisu„I wybierz”Wyskakujące okienka”. Wyskakujące okienka są domyślnie aktywowane, więc jeśli chcesz zapobiec ich wyświetlaniu się w przeglądarce, wystarczy wyłączyć tę opcję.

Jak zablokować wyskakujące okienka aplikacji na Androida?

Niektóre aplikacje umożliwiają automatyczne otwieranie wyskakujących okienek w systemie Android. Na szczęście istnieje plik narzędzie o nazwie AdGuard dzięki której możesz wyeliminować natrętne reklamy.

wyłącz wyskakujące okienka Androida

Aplikacja AdGuard jest dostępna na urządzenia z systemem Android 4.0.3 lub nowszym i nie wymaga uprawnień administratora do instalacji. Należy pamiętać, że będziesz mógł nie tylko dezaktywować wyskakujące okienka aplikacji, ale także przeglądarkę, z której korzystasz na swoim smartfonie.

Włącz lub wyłącz wyskakujące okienka na komputerze z systemem Windows

Aby aktywować lub dezaktywować wyskakujące okienka w systemie Windows, konieczne jest uzyskanie dostępu do przeglądarki Google Chrome. Następnie kliknij trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.

Natychmiast otworzy się nowe okno, w którym należy wybrać sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo”. Tam znajdź „Ustawienia witryny”I wybierz„ Wyskakujące okienka i przekierowania ”. Domyślnie Chrome utrzymuje tę opcję „zablokowaną”, więc jeśli chcesz ją aktywować, wystarczy przesunąć przełącznik. Dzięki temu będziesz mógł usunąć reklamy z Google Chrome.

Czy używasz przeglądarki Firefox?

Jeśli prowadzisz Przeglądarka Mozilla Firefox i chcesz aktywować lub dezaktywować wyskakujące okienka, musisz zlokalizować menu i nacisnąć przycisk „Opcje”. Następnie wybierz sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo” i odznacz pole odpowiadające „Zablokuj wyskakujące okienka”, które znajdziesz w sekcji „Uprawnienia”.

Następnie naciśnij przycisk „Wyjątki” i spójrz na nowe okno, w którym są hostowane witryny internetowe, w których można wyświetlać wyskakujące okienka. Pamiętaj, aby dodać wybrane strony internetowe, aby włączyć wyskakujące okienka i usunąć te witryny, które nie wymagają tych elementów.

dołącz do naszego kanału telegram