Skip to content

Jak aktywować klawiaturę wyświetlacza w systemie Windows 10? – Dotykać

25 de listopad de 2021

Klawiatura jest jedną z najważniejszych części komputera. Dzięki niemu możesz pisać tekst lub korzystać z komputera w przypadku awarii myszy. W związku z tym system Windows 10 zawiera wirtualną klawiaturę który pojawia się na ekranie i które można wykorzystać do pisania tekstów za pomocą myszy.

Ważne jest, aby nauczyć się korzystać ze wszystkich funkcji komputera z systemem operacyjnym Windows 10. naucz się lepiej go używać używa klawiatury ekranowej. Wkrótce pokażemy, jak aktywować ten rodzaj klawiatury i wyjaśnimy, czy wszystkie komputery mają tę klawiaturę.

Czy wszystkie komputery mają dostępną klawiaturę wirtualną?

Wielu ludzi zastanawiają się, czy każdy z komputerów ma tego typu wirtualną klawiaturę, prawdę mówiąc takie pytanie jest bardzo interesujące. Klawiatura wirtualna lub klawiatura ekranowa jest dostępna nie tylko w systemie Windows 10, ale także w systemach Windows 7, 8, Windows 8.1 i Windows 11.

Taka funkcja klawiatury ekranowej od dawna jest dostępna w systemie Windows. Stary system operacyjny Windows XP ma również wirtualną klawiaturę, ale dostęp do niej wymaga nieco skomplikowanego procesu. Dlatego mało kto używa klawiatury ekranowej w systemie Windows XP, ponieważ ich zdaniem nie ma.

To wspaniała funkcja, która nie była zbyt często wykorzystywana, ponieważ nie była łatwo dostępna. Twórcy Windowsa zauważyli to i zaczynając od Windows 7, umieścili tę klawiaturę na widoku. Dodatkowo wraz z tą zmianą w systemie pojawiły się specjalne klucze.

Należy zauważyć, że kolejny z Uderzające funkcje systemu Windows okazuje się, że to ten z ukrytymi plikami. Te typy plików są wyświetlane w systemie Windows 10, wykonując kilka czynności.

Jak aktywować wirtualną klawiaturę na różne sposoby?

Aktywację wirtualnej klawiatury w systemie Windows 10 można wykonać na wiele sposobów. Łącznie jest ich co najmniej 3, a aktywacja odbywa się z różnych miejsc. Następnie wyjaśnimy, jak włącz klawiaturę ekranową z ustawień komputera, a nawet za pomocą polecenia. Wyjaśnimy również, jak dostosować wirtualną klawiaturę w systemie Windows, aby wyglądała znacznie lepiej. Bądź na bieżąco z każdą z procedur

Z ustawień urządzenia

Ustawienia systemu Windows to program, który ma fioletową ikonę. Ten wewnętrzny program systemowy otwiera się bezpośrednio z menu startowego które można nawet dostosować. Teraz obejrzyj stamtąd otwartą klawiaturę ekranową:

 1. Uruchom komputer
 2. Poczekaj, aż komputer się włączy
 3. Po załadowaniu systemu naciśnij klawisz „Windows”, aby wyświetlić menu Start
 4. Gdy pojawi się ten pasek, przejdź do sekcji „Ułatwienia dostępu”
 5. Stamtąd przejdź bezpośrednio do opcji „Klawiatura”
 6. Ostatnią rzeczą byłoby kliknięcie prawym przyciskiem myszy w miejscu, w którym jest napisane „Użyj klawiatury ekranowej”. Po kliknięciu tej opcji podrzędnej natychmiast pojawi się nowe okno z wirtualną klawiaturą, gotowe do użycia.

Chociaż wydaje się to bardzo łatwe uruchom klawiaturę ekranową z „Ustawienia” znacznie łatwiej zrobić to za pomocą polecenia. Istnieje jednak inny sposób na zlokalizowanie klawiatury ekranowej w systemie Windows. W ten inny sposób powinieneś skorzystać z menu startowego:

 1. Uruchom komputer
 2. Naciśnij klawisz „Windows”, aby wyświetlić menu Start
 3. W pasku wyszukiwania umieść słowo „Klawiatura ekranowa”
 4. Po zakończeniu wyszukiwania zobaczysz tylko jeden wynik z tytułem „Klawiatura ekranowa”. Kliknij ten wynik lewym przyciskiem myszy, a natychmiast zobaczysz wirtualną klawiaturę na ekranie

Za każdym razem, gdy chcesz skorzystać z tego rodzaju ekranu, masz do dyspozycji procedurę z „Ustawienia” i drugą z „Menu Start”. Jeśli nie wiesz, z wyników twojego wyszukaj wirtualną klawiaturę w menu Start możesz umieścić go na pasku zadań.

Z poleceniem

Najłatwiejszy sposób uruchom wirtualną klawiaturę w systemie Windows 10 odbywa się to za pośrednictwem CDM, miejsca, w którym umieszczane są polecenia. Zobacz, jak przebiega procedura:

osoba wykonująca polecenie na komputerze

 1. Uruchom komputer
 2. Ustaw się na biurku komputerowym
 3. Naciśnij klawisze „Windows” i „R”
 4. Od razu zobaczysz, jak otwiera się nowe okno, w tym oknie umieść polecenie „osk”
 5. Po zakończeniu umieszczania kliknij lewym przyciskiem myszy w miejscu, w którym jest napisane „OK”

Za każdym razem, gdy kończysz korzystanie z wirtualnej klawiatury, wystarczy kliknąć myszą na „X” tego okna. Jeśli twój komputer nie uruchamia się klawiatura ekranowa Wypróbowanie wszystkich powyższych rozwiązań wymaga skonsultowania się z pomocą techniczną firmy Microsoft.

Jak dostosować wirtualną klawiaturę?

Klawiatura wirtualna systemu Windows można dostosować zmiana języka. Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest przejście do „Ustawienia”, następnie „Ułatwienia dostępu” i przejście do „Klawiatura”. W sekcji „Klawiatura” wybierzesz opcję „Zmień klawiatury”.

dołącz do naszego kanału telegram