Skip to content

Jak aktywować i skonfigurować nakładkę Discord na telefonie z systemem Android, telefonie iPhone lub komputerze

9 de kwiecień de 2021

Chociaż możesz korzystać z Discorda z przeglądarki na swoim komputerze, prawda jest taka, że ​​aplikacja oferuje pewne opcje, takie jak nakładka. Z tego powodu nauczymy Cię w tym przewodniku jak aktywować i skonfigurować nakładkę Discord na telefonie z systemem Android, telefonie iPhone lub komputerze, dzięki czemu możesz zobaczyć, kiedy Twoi znajomi rozmawiają podczas gry.

Co to jest funkcja Discord Overlay?

Discord to jedna z najlepszych aplikacji jako alternatywa dla czatów głosowych w grach wideo. Po pobraniu aplikacji wystarczy zmienić swoje zdjęcie profilowe na Discordzie i zacząć korzystać z programu, ale nie zapomnij o funkcji Overlay.

Funkcja nakładki pozwoli Ci obserwować aktywność na czacie głosowym ludzi, z którymi grasz. Innymi słowy, zostanie aktywowany, gdy ktoś zacznie mówić w grze.

Jest to przydatna funkcja, aby wiedzieć, kto mówi w określonym momencie i integruje się z praktycznie każdą grą. Niewątpliwie jest to jedna z funkcji, które wyróżniają aplikację Discord iz wielu powodów warto używać Discorda zamiast innej aplikacji, która pomaga jej pozycjonować się jako preferowany przez wielu użytkowników czat głosowy.

W każdym razie czasami ta funkcja nie działa, dla których konieczne jest jej aktywowanie. Następnie nauczymy Cię tego procesu zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.

Włącz nakładkę Discord na PC

Nakładka powinna być natywnie aktywnaale jeśli nie, możesz go bardzo łatwo aktywować. Przeczytaj tylko poniższe informacje.

 • Otwórz Discord, przejdź do opcji ustawień, które znajdują się w lewym dolnym rogu.
 • Tam przejdź do opcji „Narzuta”I kliknij na to.
 • Po prostu uświadom sobie, że opcja „Włącz nakładkę w grze„Jest aktywowany.
 • Jeśli chcesz, możesz także wprowadzić ustawienia, takie jak zmiana rozmiaru awatara, wyświetlanie nazw jako użytkowników, między innymi w tej sekcji.
 • Gdy skończysz, po prostu naciśnij klawisz Esc.

Aktywuj nakładkę w Discord na PC, jeśli się nie wyświetla

Jednak czasami informacje dotyczące nakładki nie są wyświetlane prawidłowo. Jeśli nakładka nie jest wyświetlana w Twoich grach wideo, możesz spróbować wykonać następujące czynności.

 • Po otwarciu Discorda musisz przejść do opcji konfiguracji. Aby to zrobić, zlokalizuj ikonę z kołem zębatym znajdującą się w lewej dolnej części programu.
 • Wśród wielu opcji, które pokazuje Discord, powinieneś poszukać zakładki „Skróty klawiaturowe”
 • Tutaj znajdź opcję „Dodaj skrót klawiaturowy”I kliknij na to.
 • W „Akcja„Musisz wybrać”Przełącz nakładkę„, Tymczasem w „Skrót klawiszowy”, Musisz nacisnąć kombinację klawiszy, które chcesz aktywować nakładkę.
 • Pamiętaj, że możesz również wykonać powyższy proces, aby aktywować blokadę nakładki.

aktywacja nakładki Discord

Włącz nakładkę w Discord na urządzeniach mobilnych

Gry bardzo się rozwinęły w ostatnich latach, do tego stopnia, że ​​są teraz obecne w telefonach komórkowych. Na szczęście opcja Nakładka jest również dostępna na urządzenia mobilne, a dokładniej na Androida lub iOS.

 • Przede wszystkim otwórz aplikację Discord. Będąc w środku, przejdź do prawego dolnego rogu, gdzie zobaczysz ikonę swojego użytkownika. Kliknij swoje zdjęcie.
 • Teraz powinieneś przejść do „Głos i wideo„Tutaj zobaczysz”Narzuta”. Po prostu aktywuj opcję „Włącz mobilną nakładkę głosową”.
 • W większości przypadków wymagana jest aktywacja określonego uprawnienia, wystarczy kliknąć „Dać pozwolenie”I wróć do aplikacji Discord.
 • Po wykonaniu poprzednich kroków opcja Discord Overlay zostanie aktywowana na Twoim urządzeniu mobilnym.

Z drugiej strony, jeśli w dowolnym momencie wystąpi problem, na przykład Discord nie rozpoznaje mikrofonu, istnieje kilka alternatyw, które możesz wypróbować. Jeśli chodzi o nakładkę, to, co pokazano wcześniej, zwykle rozwiązuje wszystkie problemy

dołącz do naszego kanału telegram