Skip to content

Jak aktywować mobilną transmisję danych Androida w Claro — w Salwadorze, Argentynie i Chile

8 de czerwiec de 2023

Dane mobilne to coś fundamentalnego i całkowicie niezbędnego w każdym telefonie komórkowym, ponieważ jeden z Główne cechy jest to, że potrafią surfować po Internecie.

I chodzi o to, że w dzisiejszych czasach posiadanie danych mobilnych jest tak normalne, że kiedy wychodzisz bez nich, czujesz się dziwnie, tak jak my przyzwyczajony do ciągłego połączenia do sieci społecznościowych.

Z tego powodu zawsze szukamy sposobu, aby to zrobić przez cały czas dzielić się naszą codziennością z naszymi kontaktami lub obserwującymi, a tym samym pokazać, co robimy, gdzie podróżujemy, co jemy, z kim jesteśmy itp.

Jednak wielu miało problemy z nawigacją z operatorem Claro i tutaj pokażemy, jak to zrobić aktywuj komórkową transmisję danych w Claro więc możesz nawigować bez problemów.

Aktywacja danych mobilnych jest całkowicie łatwa, po prostu musisz przejdź do paska powiadomień i poszukaj odpowiedniego przycisku (może się różnić w zależności od zainstalowanej wersji Androida), w niektórych przypadkach może pojawić się jako dane mobilne, dane komórkowe i dane, sieci komórkowe itp., czy widzisz, jak łatwo jest aktywować dane ?

Nie mogę znaleźć opcji aktywacji komórkowej transmisji danych, co mogę zrobić?

Z drugiej strony, jeśli bardzo trudno jest uzyskać niezbędne ustawienia, aby aktywować tę opcję, możesz zainstalować aplikację który działa jak przełącznik do włączania i wyłączania danych mobilnych. Jedną z opcji jest pobranie danych ON-OFF. Ponieważ jest to bardzo fajna aplikacja i umożliwia dodanie widżetu na ekranie, aby ułatwić sobie pracę, jest dostępna w sklepie Google Play i jest całkowicie bezpłatna.

Próbowałem już kilka razy i nie mogę aktywować danych mobilnych w Claro

Jeśli udało Ci się aktywować opcję, ale nadal nie możesz aktywować danych mobilnych w Claro, a ikona 3G lub 4G nie pojawia się na pasku powiadomień, prawdopodobnie coś jest nie tak, więc może być konieczne wprowadzić inne ustawienia w telefonie komórkowym.

Aby Twój telefon komórkowy mógł bezproblemowo nawigować z Claro, musisz go mieć Dane APN, które zapewniają dostęp do sieci. To nic innego jak niektóre parametry konfiguracyjne z nazwą użytkownika i hasłem, aby móc połączyć się z siecią Claro, bez tego nie będziesz mógł surfować po Internecie.

ustanowić połączenie sieciowe

Jak skonfigurować Claro APN krok po kroku.

W większości przypadków są to dane APN usunięte podczas wyjmowania karty SIM lub jeśli telefon pochodzi od innej firmy, pojawią się oryginalne dane, a nie Claro.

W takim przypadku konieczne jest ręczne skonfigurowanie parametrów Claro APN. Aby to zrobić, wystarczy przejść do menu Ustawienia -> Sieci komórkowe -> Nazwy punktów dostępu.

Jeśli zauważysz, że to menu jest puste, oznacza to, że tak naprawdę nie masz skonfigurowanych APN Claro. Znajomość właściwych parametrów jest konieczna zadzwoń do działu obsługi klienta Claro i poproś o parametry APN dla swojego telefonu komórkowego.

W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz a przycisk z napisem dodaj lub jest to po prostu symbol +, po kliknięciu na niego zobaczysz wszystkie dane niezbędne do skonfigurowania APN.

W zależności od firmy, czasami trzeba wypełnić wszystkie pola, a innym nie, ale operator Claro poinformuje Cię o tym pod adresem zapytaj o parametry. Po prawidłowym skonfigurowaniu APN musisz ponownie uruchomić telefon komórkowy i nie powinieneś już mieć problemów.

parametry zrestartuj telefon komórkowy

Jak widać, nie jest to takie skomplikowane. aktywuj komórkową transmisję danych w Claromusisz tylko sprawdzić, czy Twój telefon komórkowy jest poprawnie skonfigurowany i nie będziesz mieć żadnych problemów.

Żyjemy w czasach, w których musimy być cały czas połączeni, być może konieczne stało się, choć nie jest to wyraźnie życie lub śmierć, mieć Internet mobilny w naszym smartfonie.

Ponieważ w ten sposób pozostajemy komunikowani i połączeni ze światem i oczywiście z naszymi bliskimi. W przypadku użytkowników ClaroDla tych z was, którzy mieli problemy z połączeniem, sprawy stały się nieco skomplikowane, ale nie martwcie się, ponieważ pokażemy wam, jak należy aktywować mobilną transmisję danych na smartfonie.

zadzwoń do bliskich

Nie jest to bardzo skomplikowane, chociaż jeśli jesteś nowy w korzystaniu z obecnych urządzeń mobilnych, jasne jest, że może coś Cię będzie kosztować To, co musisz zrobić, aby aktywować mobilny internet, to w zasadzie opuścić pasek powiadomień, który znajduje się powyżej.

Naciśnij palcem górną część telefonu komórkowego i przesuń go w dół. Teraz będziemy szukać ikony z napisem „Dane mobilne” lub „Komórka i dane” lub „Sieci komórkowe” Naciskamy na to i to wszystko, mamy aktywowane dane.

Jeśli wydaje się to czymś długim do zrobienia lub męczy cię i chcesz czegoś więcej niż prostej ikony powiedz WŁĄCZ i WYŁĄCZ, włączanie i wyłączanie kości.

Dlaczego mobilna transmisja danych nie działa?

Oczywiste jest, że w niektórych przypadkach zdarza się, że bezpośrednio, mimo że opcja danych mobilnych jest włączona, nie działa tak samo, dzieje się tak dlatego, że masz to źle lub bezpośrednio nie masz Skonfigurowano APN Claro.

Przede wszystkim będziesz musiał wyszukać w Google „APN Claro your country”, aby uzyskać dane APN Claro dla swojego kraju (każdy jest inny). Ustawienia, Sieci komórkoweNazwy punktów dostępu.

Tam po prostu dodamy i wypełnimy dane, o które nas prosi, tym, co widzimy w informacjach, których wcześniej szukaliśmy w Internecie, gdy wszystko będzie gotowe akceptujemy i Restartujemy telefon komórkowy. Jak zobaczysz, szybko będziesz mógł mieć mobilny Internet bez zbyt wielu problemów.

Rzadko się to zdarza, ale w wielu przypadkach APN po prostu znikają bez śladu i jak zobaczysz, ważne jest, aby naucz się je konfigurować w razie czego Poza tym informacja nie zajmuje miejsca, mawiała moja babcia.

Czy udało Ci się łatwo aktywować dane?

dołącz do naszego kanału telegram