Skip to content

Jak skonfigurować APN w Claro

14 de czerwiec de 2023

Bez niego APN (Nazwa punktu dostępu w języku hiszpańskim) Dlatego nie możemy mieć mobilnej transmisji danych, jeśli nie jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi nie będziemy mogli surfować po Internecie. W każdym telefonie komórkowym niezbędne jest ich prawidłowe skonfigurowanie, aby móc korzystać z obu 3G od dnia 4G. W większości przypadków jest konfigurowany automatycznie po wstawieniu nowego SIM na komórce. Problem polega na tym, że być może z jakiegoś okropnego powodu w życiu straciłeś tę konfigurację lub po prostu się nie załadowała, nie martw się Nauczymy Cię, jak skonfigurować go całkowicie ręczniecoś tak prostego jak wypełnienie formularza.

Konfiguracje APN lub punkty dostępowe Służą one do tego, aby nasz telefon komórkowy mógł łączyć się z serwerem naszego operatora komórkowego i móc surfować po Internecie za pośrednictwem sieci 3G lub 4G, w zależności od zakontraktowanego planu i dostępności w naszej lokalizacji. W takim przypadku nauczymy Cię, jak to zrobić skonfiguruj Claro APN w GwatemaliWięc jeśli jesteś z tego kraju i to jest twój operator, ten samouczek może ci pomóc.

Mój telefon komórkowy nie łączy się z Internetem

Jak wspomnieliśmy powyżej, APN są niezbędne, aby telefon komórkowy łączył się z InternetemDlatego często usuwa się te dane podczas zmiany karty SIM, ponieważ są one wstępnie skonfigurowane w mobilnej karcie SIM, a po włożeniu prosi o pozwolenie na wprowadzenie zmian w APN.

więc tak wielokrotnie zmieniamy kartę SIM, prawdopodobne jest, że APN naszego operatora na telefonie komórkowym zostaną usunięte. To też często się zdarza, gdy zrootuj telefon komórkowy albo zaktualizuj Androidadlatego zawsze jest to zalecane wykonaj kopię zapasową wszystkich ważnych danych mobilnych, jak wskazano w tym przewodniku.

Skonfiguruj APN Claro Gwatemala

Niezbędne jest prawidłowe skonfigurowanie APN, aby móc korzystać z Internet mobilnyw przypadku niepoprawnego dodania danych jasne jest, że nie będziemy mogli korzystać ani z 3G, ani z 4G.

Ale przejdźmy do tego. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to mocno, bardzo mocno, a przede wszystkim bardzo bezpiecznie wziąć smartfon i odblokować go. Był? Teraz przejdziemy do części aplikacji, aby poszukać tej ikony, która mówi poniżej „ustawienia”. Kiedy już tu jesteśmy, wszystko, co musimy zrobić, to po prostu rzucić smartfon o ścianę… ani chwili, to nie jest konieczne.

Gdy znajdziesz się w Ustawieniach, przejdziesz do sieci komórkowych iw tym samym miejscu powinien pojawić się tekst z napisem Nazwy punktów dostępu. Więc tutaj, co musimy zrobić, to poszukaj opcji, która mówi dodaj…i gotowe do zobaczenia w kolejnym.

Nie kłam, kontynuujmy. To, co musimy zrobić, to uzupełnić niektóre konkretne dane, nie jest konieczne wypełnianie ich wszystkich i zostawiam te dane poniżej:

Nazwa: Jasne Internet

APN: internet.ideasclaro

typ APN: domyślne,dodatkowe

Wszystko jest gotowe, tak jak zostawiłem to wcześniej napisane, musi pojawić się na telefonie komórkowym, dokładnie tak samo. Dodatkowa kropka lub źle postawiony przecinek i już tak nie będzie działać upewnij się, że wszystko jest w porządku.

Gdy skończysz umieszczać wszystko, po prostu kliknij Zapisz i musisz ponownie uruchomić telefon komórkowy. Kiedy wrócimy do trybu online, będziemy już mieć Dane mobilne i będziemy mogli korzystać z internetu 3G lub 4G z całkowitą normalnością, jakby nigdy nic się tu nie wydarzyło.

dołącz do naszego kanału telegram