Skip to content

Jak aktywować i skonfigurować mobilny punkt dostępu w systemie Windows 10 dla pasma WiFi 5 GHz lub 2,4 GHz

13 de marzec de 2021

W wielu przypadkach zdarza się, że dane urządzenie ma problemy z połączeniem się z siecią Wi-Fi. W takich przypadkach dobrze byłoby wiedzieć, jak to zrobić aktywować i skonfigurować mobilny punkt dostępu w systemie Windows 10 dla pasma Wi-Fi 5 GHz lub 2,4 GHz, a tym samym udostępniaj Wi-Fi innym urządzeniom.

Jeśli nie wiesz, czym jest hotspot lub przenośna strefa Wi-Fi i jak to działa, zalecamy trochę o tym poczytać. Te punkty dostępu do internetu mogą być bardzo przydatne w pośpiechu, a jak zobaczysz w następnej sekcji, aktywacja go w systemie Windows 10 jest naprawdę prostym procesem.

Jak mogę aktywować mobilny punkt dostępu w systemie Windows 10?

Dziś jest to możliwe udostępniać połączenie internetowe których używasz na swoim komputerze z innymi urządzeniami. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, jak aktywować tę opcję w systemie Windows 10. Wystarczy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz menu Start systemu Windows, klikając klasyczny symbol w lewym dolnym rogu ekranu.
 • Następnie kliknij opcję „Ustawienia”, utożsamiany z symbolem orzecha. Otworzy się nowe okno.
 • W oknie Ustawienia kliknij sekcję „Sieć i internet”. Spowoduje to przejście do nowego ekranu, na którym możesz zobaczyć wszystkie opcje połączeń, które masz na swoim komputerze.
 • Na pasku po lewej stronie ekranu poszukaj opcji „ Strefa z mobilnym zasięgiem bezprzewodowym ” i kliknij na nią, aby zobaczyć opcje, które pozwolą Ci aktywować Hotspot.
 • Zobaczysz kilka sekcji z opcjami. W sekcji „Udostępnij moje połączenie internetowe z” Musisz wyświetlić menu i wybrać sieć, którą chcesz udostępnić.
 • Poniżej zobaczysz przycisk z napisem „Edytuj”. Kliknij go, aby zmodyfikować nazwę sieci, którą utworzy Twój komputer, i nadaj mu nowe hasło. Po zakończeniu kliknij „Zapisz”.
 • Na koniec spójrz na górę ekranu i przesuń przycisk w miejscu „Udostępnij moje połączenie internetowe innym urządzeniom”. To ostatecznie aktywuje mobilny hotspot na twoim komputerze.

Dzięki temu wystarczy podłączyć drugie urządzenie do sieci, którą właśnie aktywowałeś na swoim komputerze. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, na oficjalnej stronie pomocy technicznej Microsoft znajduje się krótki samouczek dotyczący używania komputera jako mobilnego punktu dostępowego w systemie Windows 10.

Kroki, aby skonfigurować mobilny hotspot dla pasma WiFi 5 GHz lub 2,4 GHz

Po aktywacji Hotspot możesz chcieć to zrobić Skonfiguruj pasmo, wybierając między 5 GHz a 2,4 GHz. Nie należy mylić 5 GHz z mobilnymi sieciami danych 5G, ponieważ są to dwie rzeczy, które nie są ze sobą powiązane. Oto kroki, które należy wykonać bez dalszych wyjaśnień:

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wykonanie wszystkich kroków, które wymieniliśmy w poprzedniej sekcji, zaczynając od otwarcia okna ustawienia systemu Windows i kontynuuj, aż wybierzesz opcję „Strefa z mobilnym zasięgiem bezprzewodowym” z paska po prawej stronie.
 • W oknie „Mobilny bezprzewodowy punkt dostępu” naciśnij przycisk „Edytuj”.
 • Otworzy się sekcja z opcjami zmiany nazwy i hasła Twojej sieci, jak już wspomnieliśmy; ale teraz szczególnie interesuje nas ostatnia część, w której jest napisane „Czerwona opaska”.

Skonfiguruj mobilny punkt dostępu do pasma Wi-Fi 5 GHz

 • Wywołaj menu „Pasmo sieciowe” klikając strzałkę, możesz wybrać pasmo, którego chcesz używać, między 2,4 GHz, co jest bardziej stabilnym pasmem; i 5 GHz, co będzie szybsze, ale będziesz musiał być bliżej komputera, aby wszystko działało poprawnie.
 • Wreszcie, nie zapomnij kliknij przycisk „Zapisz” aby zastosować zmiany i ukończyć konfigurację mobilnego punktu aktywnego w systemie Windows 10.

Mamy nadzieję, że ten krótki samouczek był przydatny do aktywacji i konfiguracji mobilnego punktu dostępowego w systemie Windows 10 dla zespołu WiFi 5 GHz lub 2,4 GHz. A jeśli nadal nie wiesz, zapraszamy do zapoznania się z różnicami między Wi-Fi a mobilnym hotspotem, aby lepiej zrozumieć, jak działają te sieci bezprzewodowe.

dołącz do naszego kanału telegram