Skip to content

Jak aktywować i dezaktywować lokalizację GPS na moim iPhonie lub iPadzie

9 de wrzesień de 2023

GPS jest obecnie powszechnym mechanizmem w większości urządzeń mobilnych, bo za jego pośrednictwem mogą działać różne aplikacje korzystne dla człowieka, ale są też takie, które nie potrzebują tych informacji i mogą być niebezpieczne dla społeczeństwa.

Chociaż to prawda, Twoja lokalizacja jest prywatna, iPhone lub iPad oferują Ci decyzję Możesz wybrać, czy Twoja lokalizacja będzie mogła zostać znaleziona, czy też wolisz, aby nie była ona wskazywana przez Internet z powodów osobistych. Na iPhonie lub iPadzie dostępny jest program lub aplikacja, która pozwala znaleźć lokalizację urządzenia przez Internet w przypadku jego zgubienia.

Z tego powodu ważne jest, aby wiedzieć, jak ostrożnie opanować to narzędzie, aby działało poprawnie. W ten sposób wyjaśnimy Ci, jak to zrobić włączyć lub wyłączyć lokalizację GPS na swoim iPhonie lub iPadzie łatwo i szybko, dzięki czemu możesz aktywować funkcję wyszukiwania my iPhone na swoim urządzeniu i skorzystać z niej, gdy chcesz szybko znaleźć lokalizację urządzenia.

Przede wszystkim ważne jest, aby zapewnić uprawnienia dla aplikacji, aby mogły rozpoznawać lokalizację poprzez GPS na urządzeniach, dzięki czemu spełniony zostanie cel raportowania lokalizacji iPhone’a lub iPada. W ten sposób obsługa urządzenia będzie gwarantowana i będziesz mógł wygodnie przekazać te informacje wybranej aplikacji.

Po zainstalowaniu aplikacji natychmiast otrzymasz od niej powiadomienie z prośbą o pozwolenie i rozpoznanie Twojej lokalizacji; Dlatego jeśli tego właśnie chcesz, musisz pozwól aplikacji obserwować i znajdować Twoją lokalizację. Ponadto pojawia się opcja, dzięki której gdy aplikacja będzie chciała ponownie rozpoznać Twoją lokalizację, musi Cię ponownie powiadomić, jeśli chcesz wykonać tę czynność.

Wręcz przeciwnie, zawsze możesz pozwolić mu zlokalizować Cię bez zadawania żadnych pytań. Musimy również powiedzieć, że na iPhonie i iPadzie GPS działa poprzez Bluetooth lub Wi-Fidlatego jest to świetne wsparcie w tych urządzeniach, aby móc łatwo oferować lokalizację i bez problemów znajdować swoją lokalizację.

Następnie wyjaśnimy, jak możesz to zrobić łatwo aktywuj lub dezaktywuj swoją lokalizację z Twojego iPhone’a lub iPada, postępując zgodnie z instrukcjami lub krokami, które Ci przekażemy, abyś mógł szybko wykonać tę czynność i poznać mobilny program lokalizacyjny.

Indeks()

Kroki, aby włączyć lub wyłączyć lokalizację w aplikacjach

Włącz lub wyłącz lokalizację w swoich aplikacjach Jest to bardzo łatwe i proste, ponieważ wystarczy przejść do ustawień iPhone’a lub iPada, wybrać opcję „Prywatność”, a następnie wpisać „Lokalizacja”. Później, będąc tam, sprawdzisz, czy lokalizacja jest włączona, czy wyłączona.

Następnie możesz przeszukać listę aplikacji, które masz na urządzeniu elektronicznym, gdzie wybierzesz i zadecydujesz, którą opcję chcesz zaoferować, albo tak, aby nigdy nie znało Twojej lokalizacji, aby mógł pytać za każdym razem, gdy będzie chciał Cię zlokalizowaća przynajmniej tak, abyś zawsze wiedział, gdzie się znajdujesz.

W tym samym miejscu można znaleźć dokładne informacje na temat potrzeba lokalizacji aplikacji, możesz stwierdzić, czy aplikacja musi znać i znać Twoją lokalizację. Urządzenia takie jak iPhone czy iPad zawierają tego typu opcje dla większej wygody, dodatkowo zawsze będziesz miał możliwość wyboru i udostępnienia informacji o swojej lokalizacji za pomocą GPS.

Jak działa lokalizacja na iPhonie lub iPadzie?

Jak udostępnić swoją dokładną lokalizację na iPhonie lub iPadzie

Usługi iPhone lub iPad są interesujące pod względem lokalizacji, ponieważ poprzez swój system lokalizacji pozwala na bezproblemowe udostępnianie tych informacji, dlatego wystarczy dokonać tej konfiguracji jedynie z wewnętrznego programu. Dopiero wpisując lokalizację w ustawieniach możesz aktywować GPS w swoim urządzeniu.

Będziesz mógł zobaczyć różne aplikacje dostępne na Twoim urządzeniu, gdzie możesz wejść do każdej z nich i skonfiguruj, jeśli chcesz dokładną lokalizację mieć pozwolenie czy nie, skonfiguruj tę decyzję na swoim urządzeniu mobilnym i aktywuj lub dezaktywuj swoją lokalizację tak, jak chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram