Skip to content

iMessage – Jak usunąć wszystkie wiadomości z komputera Mac lub Macbook łatwo i szybko

20 de styczeń de 2022

Sprzęt elektroniczny, taki jak komputery, jest przez nas powszechnie używany na co dzień. W niej możemy wykonać wiele zadań ze szkoły i pracy. Podobnie, możemy również dobrze się bawić grając lub nawiązując połączenie wideo z członkiem rodziny lub przyjacielem.

Ale jest jedna rzecz, którą bardzo trzeba zrobić na naszym komputerze, kiedy go używamy, a mianowicie usuń rozmowy, które mamy w programie iMessages. Z tego powodu będziemy cię uczyć, w jaki sposób będziesz w stanie na stałe pozbyć się tych wiadomości.

Jakie są korzyści z usunięcia wszystkich moich zapisanych wiadomości?

Jedną z zalet usunięcia wszystkich wiadomości jest to, że możesz lepiej zorganizować rozmowy, a jednocześnie możesz zrezygnować z miejsca w telefonie, aby uzyskać lepszą wydajność.

Jaka jest różnica między usuwaniem a zamykaniem rozmowy w iMessage?

Różnica polega na tym, że po usunięciu rozmowy nie będziesz już widzieć wiadomości, ale jeśli zamkniesz rozmowę, członkowie tej nie będą już otrzymywać wiadomości od Ciebie i nie będziesz mógł zobaczyć, co wysyłają na ten czat.

Czy można wyłączyć zapisywanie historii rozmowy?

Po włączeniu synchronizacji iMessage z iCloud nie będzie można jej wyłączyć. Tak, będziesz mógł usunąć rozmowy, ale możesz wyłączyć zapisywanie historii telefonu.

Jakie mam alternatywy, aby usunąć moje rozmowy?

Zawsze będziesz mieć kilka alternatyw, aby kontynuować usuwanie rozmów, które masz w aplikacji iMessage. Dlatego pokażemy Ci wszystkie sposoby, w jakie zamierzasz to osiągnąć.

z gładzikiem

Za pomocą gładzika możesz usunąć rozmowy, przechodząc do listy czatów i dwukrotnie przesuwając palcem w prawą stronę czatu. Następnie klikniesz usuń, a ta rozmowa zostanie usunięta.

Za pomocą klawiszy cmd + Del

Za pomocą poleceń klawiaturowych komputera możesz usuń rozmowy iMessage. Wystarczy wybrać rozmowę i nacisnąć przyciski CMD + DEL, a następnie potwierdzić akcję, dzięki czemu usuniesz cały czat.

Za pomocą polecenia ALT + cmd + Del

Ta alternatywa jest szybsza, ponieważ wystarczy zaznaczyć czat do usunięcia, a następnie nacisnąć klawisze ALT + CMD + DEL. Spowoduje to automatyczne usunięcie czatu bez konieczności potwierdzania akcji, zostanie on tylko usunięty.

Wyszukiwarka otwierania

To kolejny z tych alternatywy do usuwania rozmów, wejdziesz tylko do listy czatów i przeciągniesz ten, który chcesz usunąć do ikony kosza, która będzie u góry lub z boku ekranu.

Jak mogę uzyskać dostęp do folderu, w którym przechowywane są moje wiadomości?

Twój komputer z systemem Mac zawsze przechowuje wiadomości na dysku twardym, dzięki czemu możesz je dobrze chronić. W ten sposób możesz znaleźć pliki, które już usunąłeś.

Używając cmd + shift + G

osoba używająca klawiatury

Za pomocą tego polecenia możesz wejść do określonego folderu, aby do niego przejść wystarczy wpisać adres folderu, w którym znajdują się wiadomości, a w tym przypadku jest to ~/Library/Containers/com.apple.iChat/Data/Library/Wiadomości. Wiadomości są przechowywane w tym folderze.

Jakie wiadomości można usunąć z komputera Mac i jak to zrobić?

W aplikacji iMessage, którą masz na komputerze Mac, możesz usunąć dowolny rodzaj wiadomości, jeśli nie wiesz, czym one są, tutaj powiemy Ci, czym one są.

indywidualne rozmowy

Mogą usuń wszystkie rozmowy singli, których chcesz i które masz w tej aplikacji. Aby je wyeliminować możesz wykonać sposoby, których przed chwilą Cię nauczyliśmy, w ten sposób zostanie on usunięty z aplikacji.

Wiadomości masowe

Możesz zbiorczo usuwać wiadomości znajdujące się w rozmowie. Będziesz musiał tylko zaznaczyć wszystkie te wiadomości, a następnie w prawym rogu dotkniesz menu, a następnie usuniesz. Spowoduje to usunięcie wszystkich zaznaczonych wiadomości.

Załączone pliki

Wreszcie będziesz mógł usuwać załączniki, takie jak zdjęcia lub filmy, które otrzymałeś w iMessage. Będziesz mógł to zrobić w taki sam sposób, w jaki wyeliminowałeś wiadomości masowe, tylko będziesz musiał oznaczyć obraz lub wideo a następnie kliknij Usuń.

Jakie są najbardziej zalecane sposoby usuwania historii z iPhone’a?

osoba używająca iPhone'a

iPhone oferuje Ci dobra ilość funkcji dzięki którym będziesz mógł poprawić wydajność swojego telefonu. Jedną z tych funkcji jest usuwanie historii telefonu. Dlatego pokażemy Ci, jak możesz to osiągnąć.

Z Tenorshare iCareFone

Aby usunąć historię, podłączysz telefon komórkowy do komputera, ponieważ Tenorshare iCareFone to narzędzie dla komputerów. Następnie klikniesz opcję „Wyczyść i przyspiesz”. Odtąd widać wolne miejsce telefon komórkowy, teraz klikniesz „Skanuj”.

Po skanowaniu będziesz musiał nacisnąć zielony przycisk obok „Kosz” i „Pliki tymczasowe”. W ten sposób historia zostanie wyczyszczona.

Jeden po drugim z aplikacji

Innym sposobem, w jaki będziesz mógł usunąć historię swojego telefonu komórkowego, jest tradycyjny sposób, który zajmie dużo czasu, ponieważ musisz to zrobić jeden po drugim. Do tego będziesz przejdź do ustawień telefonu komórkowego.

Po wejściu do tej sekcji poszukaj opcji „Safari” i otworzysz ją. Tutaj zobaczysz opcję „Wyczyść historię”, a naciskając ją będziesz musiał tylko potwierdzić to, co robisz. Zatem ja wiem usunie historię wyszukiwań na Twoim iPhonie.

dołącz do naszego kanału telegram