Skip to content

„Ikona głośności nie działa w systemie Windows” — proste rozwiązanie

3 de luty de 2022

Wśród instrumentów elektronicznych znajdujemy podstawowe opcje, wśród których są: Ikony głośności systemu Windows. Wielokrotnie zdarza się, że głośność komputera zmniejsza się sama z siebie bez powodu, dlatego musimy wiedzieć, jak te działają i jakie mogą być usterki, aby je naprawić.

W ten sam sposób, jeśli te przyciski nie działają w systemie Windows 10, nie martw się, ponieważ w tym artykule podamy całkowicie proste rozwiązanie naprawy tych ważnych przycisków.

Jakie działania można wykonać za pomocą ikony głośności na komputerze PC?

Poprzez ikony głośności, które mają komputery, można wykonać takie czynności, jak zwiększanie i zmniejszanie głośności niektórych filmów, powiadomień, ogólnie dźwięku i muzyki, chociaż jeśli wejdziemy do niego prawym przyciskiem myszy, wyświetli się menu, w którym znajdziemy Otwórz mikser głośności, Otwórz ustawienia dźwięku, Opcje dźwięku przestrzennego, dźwięki i rozwiąż problemy z dźwiękiem

Dlaczego ikona głośności nie wyświetla się na moim komputerze?

W wielu przypadkach dzieje się tak dlatego, że system operacyjny nie uruchomił ikony głośności na pasku zadań, który znajduje się w prawym dolnym rogu. Jednak chociaż nie jest to poważny problem, jeśli możesz utrudniają nam zwiększanie lub zmniejszanie głośności wygodniej. Teraz są środki do rozwiązania tego błędu, są one całkowicie proste do zrobienia.

Jak sprawić, by mój przycisk głośności pojawił się w menu?

W ramach systemu możesz w zupełnie prosty sposób aktywować ikonę głośności w systemie Windows 10. Następnie zostanie wymieniona każda z tych form, które należy wziąć pod uwagę:

Sprawdź, czy jest włączony

 1. Należy go wprowadzić w ustawieniach.
 2. Kliknij „system”, a następnie „powiadomienia”
 3. kliknie „Włącz lub wyłącz ikony systemowe”
 4. Każda z jego ikon pojawi się, a ikona głośności zostanie aktywowana.

Przywróć utraconą ikonę w systemie Windows

Innym sposobem jest przywrócenie utraconej ikony w systemie Windows, to za pomocą opcji „Obszar powiadomień” i zacznie szukać ikony głośności, a zostanie ona ponownie aktywowana, aby pojawiła się na pasku zadań, można tego uniknąć, jeśli system Windows 10 pobrań z jego oficjalnej strony

naprawienie problemu z ikoną dźwięku

Aktywuj ikonę za pomocą edytora rejestru

Aby aktywować ikonę głośności za pomocą edytora rejestracji należy, podobnie jak w przypadku powyższej opcji, otworzyć opcję „Obszar powiadomień” i wyszukać wśród opcji ikonę głośności, aby ponownie ją aktywować i móc z niej korzystać.

Włącz ikonę z GPO zasad grupy

Inną bezpieczną opcją włączenia ikony woluminu jest użycie zasad grupy GPO. Dla tego. Należy wykonać następujące kroki:

 1. Musisz najpierw stworzyć politykę grupową. podczas tworzenia, zostanie połączony bezpośrednio z jednostką organizacyjną.
 2. Zlokalizowanie polityki spowoduje kliknięcie ustawień użytkownika.
 3. Pojawią się opcje ukrywania i pokazywania niektórych ikon w panelu sterowania. Zlokalizujemy wolumin i przystąpimy do aktywacji.

Zaktualizuj sterowniki audio

W ramach innej opcji znajdujemy aktualizację sterowników audio w celu aktywacji ikony głośności. Kontroler będzie musiał zostać zaktualizowany do jednej z najnowszych wersji.

 1. Dodatkowo, należy wpisać w „Menedżerze urządzeń”
 2. Musisz uzyskać dostęp do sekcji „Wejścia i wyjścia audio”, która znajduje się na pasku rozwijanym. Z drugiej strony kontrolka zostanie kliknięta prawym przyciskiem myszy i będzie musiała zostać zaktualizowana.
 3. Zostanie wybrana część aktualizacji sterownika, pojawi się tam aktualizacja dźwięku sterownika. W ten sposób możemy sprawdzić poprawność działania tego w systemie operacyjnym Windows 10.
 4. Ręcznie możesz pobrać najnowszą kontrolkę z witryny Windows.

Uruchom ponownie usługę audio

W tym samym duchu innym sposobem jest uruchom ponownie usługę audio. W tym celu należy wykonać kilka kroków. Zanim będzie można zweryfikować z pewnością, usługa audio systemu operacyjnego Windows 10 musi zostać ponownie uruchomiona.

 1. Aby to zrobić, polecenia „Windows + R” muszą być połączone.
 2. Kliknij „OK”, a pojawi się okno, w którym na ekranie pojawi się usługa „Windows Audio”. Kliknij dwukrotnie i zostaną wprowadzone w opcji „Właściwości”
 3. Musisz nacisnąć klawisz „Stop”, w oknie rozwijanym i tam usługa zostanie ponownie uruchomiona. W tym celu zostanie zweryfikowana opcja „automatyczna”, później w „typu startu” i tyle, zostanie zaakceptowana.

włącz i zresetuj ikonę dźwięku

Jak mogę ukryć ikonę głośności na pasku zadań?

W ramach opcji aktywacji możesz również ukryć ikonę lub wskaźnik głośności na ekranie systemu Windows 10. Bez konieczności uciekania się do innej metody, ponieważ można uzyskać do niej dostęp w ten sam sposób

 1. Aby to zrobić, możesz przejść do „Ustawienia”, a stamtąd do opcji „system”.
 2. Kliknij także „Powiadomienia”
 3. Uzyskaj dostęp do opcji „włącz lub wyłącz ikonę głośności”.
 4. Będąc tam, przejdziemy do kliknięcia „Dezaktywuj” i to zniknie z paska zadań, ikona jest ukryta, dopóki nie zdecydujesz się tam ponownie pojawić.

dołącz do naszego kanału telegram