Skip to content

Główne różnice między sieciami 3G, 4G i 5G – Znaczenie i prędkości

19 de listopad de 2021

Jak zapewne wiesz i doświadczyłeś, tradycyjne sieci 3G ewoluują od jakiegoś czasu. Dajemy tym samym przestrzeń sieciom 4G, z której możemy korzystać w coraz większej liczbie miejsc na całym świecie.

Dzięki temu możemy uzyskać dostęp do prędkości łącza znacznie szybszej niż poprzednia generacja. W każdym razie możemy wiedzieć, że główna różnica między sieci 3G, 4G, 5G, mają bezpośredni związek z prędkością i zasięgiem, ale jest kilka innych rzeczy, o których wszyscy nasi czytelnicy powinni wiedzieć.

W każdym razie ten artykuł jest również ważny dla tych użytkowników, którzy nie są zbyt zaangażowani w świat telefonii komórkowej. Ponieważ jak wiemy, pomimo niezliczonej ilości reklam, w których komentują przewagi 4G nad 3G, czyli świetne Innowacja sieci 5G nie kończą ich różnicowania.

Wielu czytelników pytało nas o to ostatnio, a prawda jest taka, że ​​w tym momencie możemy stwierdzić, że wygodnie jest przeanalizować, jak najdokładniej, co trzeba wiedzieć o sieciach 3G, 4G, 5G.

Jakie są różnice między sieciami komórkowymi 3G, 4G i 5G?

Pierwszą rzeczą, o której musimy wspomnieć, bo oczywiście zauważyliście, że list g powtarza się to zarówno w 3G, 4G, jak i 5G; czy to litera G odnosi się do słowo generacji. Chodzi więc o generowanie technologii i odnosimy się do tego, na jakim etapie ewolucji mobilnej jesteśmy i czego używamy w tych przypadkach.

Poza tym musimy zaznaczyć w ten sam sposób, że pierwsze telefony komórkowe 3G zaczęły być wprowadzane na rynek w 2003 roku, podczas gdy musieliśmy czekać kilka lat, aby móc uzyskać dostęp do pierwszych smartfonów o wystarczającej pojemności, aby były kompatybilne z siecią 4G. .

Teraz jest kwestia, której nie wolno nam nie uwzględniać w tych przypadkach, a dotyczy to zwłaszcza faktu, że w tej chwili 3G ma większy zasięg niż 4G, zwłaszcza że sieci te istnieją na całym świecie od dłuższego czasu.

I chociaż 4G jest szybsze i prawdopodobnie każdy z nas w miarę możliwości woli być podłączony do 4G, prawda jest taka, że ​​w pewnych okolicznościach będziemy musieli zadowolić się 3G.

Jeśli zastanawiasz się, czy kupić smartfon z połączeniem 3G czy 4G, musisz wiedzieć w tym względzie, że te, które mają drugi rodzaj sieci, są bardziej przydatne dla wszystkich, którzy chcą pobierać muzykę, filmy i w zasadzie zawsze być podłączony do Internetu.

Teraz, jeśli używasz telefonu bardziej niż czegokolwiek do wysyłania i odbierania wiadomości WhatsApp lub sprawdzania od czasu do czasu Facebooka, musisz wiedzieć, że nie będziesz potrzebować więcej niż to, i czy możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy?.

Jakie są funkcje sieci 5G

Obecnie właśnie weszliśmy w etap sieć 5G. Zostało to opracowane od 2019 r., a dziś w 2020 r. nadal jest na ustach wszystkich ze względu na wiele przeprowadzonych badań i eksperymentów.

Zasadniczo został stworzony jako ewolucja swoich poprzednich sieci. Sieć 5G została zaprojektowana tak, aby osiągnąć mniejsze opóźnienia, zwiększyć możliwości jednoczesnej komunikacji między urządzeniami oraz prędkość transmisji.

różnice 3g 4g 5g

Jej zastosowanie miałoby na celu masowe, takie jak internet dotykowy i robotyka, ale byłoby też sprzymierzeńcem we współczesnej telefonii komórkowej, gwarantującym mniejsze zużycie energii.

Kolejny nie drobny szczegół, który naszym zdaniem jest ważny dla wszystkich naszych czytelników, jest bezpośrednio związany z faktem, że zwykle zużycie sieci 4G jest znacznie wyższe niż 3G, to wystarczający powód, aby spojrzeć na ten problem z boku.

Dopóki go nie potrzebujesz szybkie połączenieZalecamy pozostawanie w kontakcie z 3G, co wystarczy na większość rzeczy.

Czy te informacje były przydatne? Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach, chętnie je przeczytamy!

dołącz do naszego kanału telegram