Skip to content

Do czego służy 4G LTE i jaka technologia jest LTE lub 4G szybsza?

4 de luty de 2021

Jeśli jesteś nowy w dziedzinie sieci komórkowych i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to trafiłeś pod właściwy post. Następnie szczegółowo wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby lepiej zrozumieć Technologia LTE lub 4G. W obliczu tej sieci czwartej generacji dobrze jest poznać jej różnicę w stosunku do sieci 3G. W ten sposób z pierwszej ręki poznasz wszystkie podstawowe informacje na ten temat.

Bez wątpienia te nowe sieci zrewolucjonizowały sposób, w jaki łączymy się z naszych urządzeń mobilnych. Dlatego ważne wydaje nam się podkreślenie pewnych aspektów, które musimy znać, aby być na bieżąco w świecie technologii. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, zapraszamy do dalszej lektury.

Co to jest technologia 4G?

W tej pierwszej sekcji damy ci tak otwarte usta zrozumieć podstawy 4G szybko i łatwo. Po pierwsze, akronim 4G oznacza „4. generację” i jest to rodzaj połączenia internetowego, które jest dostępne dla ogółu społeczeństwa od kilku lat. Pod względem działania bazuje na protokole IP. Ten system sieciowy jest wykonywany przez interakcje i operacje, które istnieją między sieciami bezprzewodowymi.

Jednak sieć 4G nie może działać samodzielnie, ponieważ musi wchodzić w interakcje z Technologia LTE aby poprawić przepustowość. W ten sposób znacznie poprawia łączność przez tę sieć i pozwala nam bez problemów przesyłać nasze pliki do sieci. Ponadto możemy również cieszyć się naszymi ulubionymi treściami w streamingu, dzięki tej poprawie łączności, która jest osiągana dzięki interakcji technologii LTE.

Co to jest technologia LTE?

Na początek musisz wiedzieć, że akronimy oznaczają «Długoterminowa ewolucja»(W języku hiszpańskim oznacza to długofalową ewolucję). Ta sieć wykorzystuje technologię szerokopasmową, aby umożliwić transmisję danych w celu uzyskania dostępu do Internetu.

Zasadniczo LTE jest generacją zastępczą dla sieci GSM, które były używane kilka lat temu. Dodatkowo LTE odpowiada za uzupełnienie technologii 4G w celu zwiększenia szybkości łącza. Dlatego musimy podkreśl, że LTE i 4G są różne i które wzajemnie się uzupełniają, aby poprawić łączność.

Najbardziej znacząca różnica między obiema sieciami

Tym razem porozmawiamy trochę o główne różnice między sieciami 4G i LTE. Jeśli chodzi o prędkość, sieci 4G są bardziej ograniczone w porównaniu z sieciami LTE. Aby dać ci wyobrażenie, maksymalna prędkość połączenia, które uzyskamy dzięki sieci 4G, wyniesie 150 Mb / s.

Wręcz przeciwnie, jeśli jesteśmy podłączeni do sieci LTE, możemy doświadczyć prędkość około 450 Mb / s. Dlatego jeśli mówimy tylko o szybkości połączenia, to sieć LTE wypada jako zwycięzca.

bardziej stabilne połączenia poprawiają cyfrowy świat

Z drugiej strony należy pamiętać, że ta różnica w szybkości połączenia nie jest zauważalna, gdy korzystamy z sieci społecznościowych lub aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych. Tam, gdzie zauważymy tę różnicę, będzie w momencie pobrać lub przesłać pliki do chmurypodczas prowadzenia rozmów wideo i oglądania treści przesyłanych strumieniowo.

Po rozważeniu szerokich zalet sieci czwartej generacji (4G), zostawiamy samouczek, który zawiera sugestie, jak ją aktywować na smartfonie i cieszyć się tą technologią. Jeśli podobała Ci się ta zawartość, mamy nadzieję, że rozwiała ona Twoje wątpliwości; następnie nie zapomnij udostępnić go swojej społeczności lub każdemu, kto może potrzebować tych informacji.

dołącz do naszego kanału telegram