Skip to content

Do czego służą funkcje programu Excel FDIST i FNDIST i do czego służą?

12 de marzec de 2021

Każdy wie, jak to konieczne arkusze kalkulacyjne do wykonywania wielu funkcji w biurze.

Dlatego każda firma musi mieć wyszkolony personel w zakresie zarządzania tymi podstawowymi narzędziami swojej działalności. I oczywiście musisz używać najlepszych programy do pracy na tych arkuszach kalkulacyjnych i jak najlepiej je wykorzystaj.

Niewątpliwie jednym z najlepszych programów do przygotowywania i zarządzania arkuszami kalkulacyjnymi jest Microsoft Excel, w rzeczywistości jest on najczęściej używany przez miliony ludzi w swojej pracy, w biurach wielu firm.

Z tego powodu ważne jest, aby znać różne funkcje i cechy programu Excel, a co ważniejsze, umiejętność ich używania.

Funkcje i funkcje programu Microsoft Excel

Niezależnie od tego, czy masz własną firmę, czy chcesz ubiegać się o pracę w biurze, tak jest Ważne jest, aby wiedzieć, jak pracować z arkuszem kalkulacyjnym Excel.

Cechuje go to, że potrafi w prosty i efektywny sposób zorganizować wiele ważnych obszarów firmy, np. Wiele firm gromadzi duże ilość codziennych danych, z którymi muszą się następnie zapoznać, rozwiń lub zmodyfikuj.

W tym celu możesz skorzystać z funkcji Base w Excelu, która wyróżnia się tym, że jest jedną z najczęściej używanych, w której możesz wprowadzić szeroką gamę danych, które zgodnie z potrzebą użytkownika dadzą wynik w postaci tekstu.

Z drugiej strony, jako kolejną cechę tego narzędzia możemy wymienić możliwość tworzenia formularzy do szybkiego wprowadzania danych, co pozwoli nam zobaczyć wszystkie kolumny w tym samym czasie z danymi, które musimy przejrzeć w danym momencie.

Aby efektywniej pracować w arkusz kalkulacyjny programu Excel Konieczna jest znajomość wszystkich formuł, są one niezbędne do działania tego narzędzia, Excel ma kilka predefiniowanych formuł, ale można je również tworzyć.

Wszystko będzie zależeć od działań, które chcesz wykonać, i wyników, które musisz uzyskać, aby określić, jakich formuł możesz użyć.

Oprócz preparatów istnieje duża różnorodność Funkcje, które można wykonywać za pomocą arkusza kalkulacyjnego Excel.

Wśród tych funkcji mamy takie, które pozwalają nam w uporządkowany i precyzyjny sposób przechowywać dane finansowe firmy. Te funkcje obejmują te, które pozwalają obliczyć daty nabycia i zapadalności niektórych aktywów finansowych.

Posiadamy również dużą liczbę funkcji, które można wykorzystać do uzyskania niezbędnych dla firmy wyników statystycznych, zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich Funkcje programu Microsoft Excel dla obszaru statystyk biura.

Funkcje wymagane do obliczeń statystycznych

Te funkcje, o których wspomnimy, pozwalają nam wykonywać obliczenia na podstawie czasów i dat, aplikacja będzie zależała od niezbędnego wyniku, tym razem opiszemy tylko dwie funkcje, które są dość niezbędne do obsługa danych statystycznych dotyczy CDDIST i FNDIST

DISTR.F.CD daje rozkład prawdopodobieństwa F stopień zróżnicowania, prawostronny, na dwóch typach danych.

Ta funkcja jest używana, jeśli chcesz wiedzieć, czy istnieją różne stopnie zróżnicowania między parą wprowadzonych danych. Innymi słowy, jeśli chcemy wiedzieć, jaki stopień zróżnicowania istnieje między przyjęciem na studia wyższe między mężczyznami i kobietami.

Aby z tego skorzystać funkcji należy wprowadzić następującą składnię, X, to wartość, z jaką będzie oceniany, jest obowiązkowa. Stopnie_libertad1: to liczba stopni swobody licznika, umieszczenie go również jest obowiązkowe, aby wykonać funkcję. Stopnie_swobody2: jest to liczba stopni swobody mianownika, umieszczenie go również jest obowiązkowe, aby wykonać funkcję.

arkusz excel pomaga nam mieć statystyki różnych operacji firmy

FNDIST ta funkcja pozwala nam w rezultacie otrzymać lewostronny rozkład stopnia prawdopodobieństwa F.

Aby z niego skorzystać, musimy użyć następującej składni: X, jest to wartość, z jaką funkcja będzie oceniana, konieczne jest jej umieszczenie. Stopnie_swobody1: jest to liczba stopni swobody licznika, jest też umieść go, aby wykonać tę funkcję. Stopnie_swobody2: jest to liczba stopni swobody mianownika, umieszczenie go również jest obowiązkowe, aby wykonać funkcję.

Skumulowane pokazuje nam, czy użyto funkcji rozkładu skumulowanego, dane te zostaną przekazane obligatoryjnie do wykonania funkcji.

To tylko dwie z wielu innych używanych funkcji wykonać obliczenia statystyczne w arkuszu kalkulacyjnym Excel.

dołącz do naszego kanału telegram