Skip to content

Dlaczego Windows Media Player nie odtwarza żadnego wideo i jak to naprawić?

19 de styczeń de 2022

Wszystkie wersje systemu Windows zawierają wbudowane funkcje, które ułatwiają wykonywanie niektórych zadań, takich jak odtwarzanie wideo. Windows Media Player to wygodne narzędzie, które pozwala na łatwe przeglądanie audio i wideo, chociaż jest również podatne na błędy. Odkryć dlaczego Windows Media Player nie odtwarza żadnego wideo i jak to naprawić.

Dowiedz się więcej o domyślnym odtwarzaczu multimediów w systemie Windows i przyczynach typowych błędów podczas otwierania filmów. Dowiedz się również jak rozwiązać każdy problem na własną rękę. Korzystaj bezproblemowo z klasycznego narzędzia Windows Media Player i wygodnie oglądaj wszystkie swoje filmy z interfejsu odtwarzania.

Windows Media Player był obecny w niemal wszystkich wersjach najsłynniejszego systemu operacyjnego na świecie. Jest to dość proste narzędzie, ale Bardzo dobrze spełnia swoją funkcję odtwarzania treści multimedialnych., w formatach wideo i audio. Ma nawet spersonalizowaną bibliotekę, do której możesz dodawać swoje utwory.

Preinstalowany wraz z systemem operacyjnym Windows Media Player został jeden z najczęściej używanych odtwarzaczy przez użytkowników. Jest zoptymalizowany, aby być doskonałym odtwarzaczem muzyki na PC, z wieloma opcjami konfiguracji albumów, okładek, a nawet dodawania tekstów do piosenek.

Podobnie, jego inną główną funkcją jest odtwarzanie filmów w różnych formatach cyfrowych. Dzięki prostemu i wygodnemu interfejsowi, umożliwia bardzo łatwe oglądanie krótkich filmów lub całych filmów fabularnych. Nie wymaga żadnej skomplikowanej konfiguracji, wystarczy go uruchomić i tam otworzyć pliki wideo.

Jednak szybki rozwój cyfrowego świata przeciążył możliwości tego narzędzia w spełnianiu swojej funkcji. Stamtąd pochodzi Komunikat o błędzie „Nie można odtworzyć pliku”, co może być spowodowane różnymi problemami, związanymi z filmem, odtwarzaczem lub komputerem.

uszkodzony nośnik

Pierwszym powodem, dla którego film może powodować błąd podczas próby odtworzenia go w programie Windows Media Player, jest to, że plik jest uszkodzony. Istnieje wiele sposobów, w jakie kodowanie pliku może zostać uszkodzone i wpłynąć na integralność jego zawartości, uniemożliwiając przeglądanie przez program Microsoft Player.

uszkodzony obraz multimedialny zniekształcony

Istnieje kilka symptomów tego błędu, takich jak czarny obraz, brak ścieżki dźwiękowej, brak synchronizacji między dźwiękiem a obrazem lub fragmenty, w których obraz i dźwięk się zawieszają. W niektórych przypadkach Windows Media Player automatycznie naprawi wideo; chociaż gdy szkody są rozległe, będziesz musiał uciec się do narzędzie do naprawy wideo, jak Naprawa wideo jądra.

Uszkodzone kodeki

Z drugiej strony usterkę można znaleźć w samym odtwarzaczu, a nie w pliku wideo. Jednym ze sposobów sprawdzenia tego jest sprawdzenie, czy inne pliki wideo są odtwarzane poprawnie. Jeśli odpowiedź jest negatywna i żadne inne filmy nie są odtwarzane, program Windows Media Player może mieć uszkodzone kodeki.

Kodeki to małe programy, które odpowiadają za kompresję i dekompresję danych plików. Są one związane z formatem, ponieważ każde rozszerzenie używa różnych kodeków, które nie zawsze są kompatybilne z Windows Media Player i powodować nieprawidłowości w odtwarzaniu pliku.

Problemy z uprawnieniami lub sprzętem

Pomimo tego, że jest narzędziem systemowym, Windows Media Player do poprawnego działania wymaga pewnych uprawnień podczas otwierania niektórych plików, zwłaszcza jeśli usunąłeś je z komputera, a następnie zainstalowałeś ponownie lub zresetowałeś. W takim przypadku sprawdź, czy program ma wszystkie niezbędne uprawnienia z systemu.

Alternatywnie problem może leżeć w specyfikacjach sprzętowych komputera. Jeśli twoje funkcje są bardzo ograniczone, to naturalne, że filmy są stale przerywane. W takim przypadku problem nie jest winą Windows Media Playera czy systemu operacyjnego, ale brakiem minimalnych wymagań po stronie komputera, więc trzeba będzie uaktualnić jego sprzęt lub wymienić na nowszy sprzęt .

Jeśli Twoje urządzenie wykazuje którykolwiek z tych objawów podczas próby odtwarzania filmów, nie poddawaj się, istnieją skuteczne metody rozwiązania wszystkich tych problemów. Chociaż zdarzają się sytuacje, w których nie można nic zrobić, np. pliki są zbyt uszkodzone lub brakuje pojemności sprzętu komputerowego, przez większość czasu można go naprawić.

W zależności od przyczyny błędu podczas odtwarzania możesz wypróbować dwa podstawowe rozwiązania: zmiana formatu lub instalacja kodeków. Jeśli żadna z tych opcji nie rozwiąże problemu, możesz rozważyć zainstalowanie innego programu do odtwarzania dźwięku i wideo na komputerze z systemem Windows.

Konwertuj wideo na inny format

Pomimo tego, że jest flagowym odtwarzaczem dla systemu Windows, nie jest kompatybilny ze wszystkimi obecnie istniejącymi formatami wideo. Przy tak wielu nowych rozszerzeniach plików wideo Windows Media Player nie jest w stanie przetworzyć mniej popularnych. Aby go uruchomić, musisz użyj konwertera wideo, aby zmienić jego format.

mkv do mp4 avi mov

Ten proces zwykle nie wpływa na zawartość pliku, dzięki czemu możesz go używać bez obaw. Użyj zaawansowanego zmieniacza formatów lub niezawodnego konwertera online, aby uniknąć komplikacji podczas konwersji. Upewnij się, że ustawiłeś format wyjściowy na jedno z obsługiwanych rozszerzeń: AVI, WAV, WMV lub MPEG.

Zainstaluj niezbędne kodeki

Jeśli nawet po przekonwertowaniu pliku nadal masz problemy z jego odtwarzaniem, istnieje alternatywa dla przezwyciężenia wad kompatybilności formatu: zainstaluj zaktualizowane kodeki. Nawet w plikach tego samego formatu kodeki mogą się różnić, dlatego dobrym pomysłem jest pobranie najnowszej wersji programu Windows Media Player.

W ten sposób możesz zaktualizowały oficjalne kodeki i ciesz się największą możliwą zgodnością z głównymi formatami wideo w programie Windows Media Player. Inną alternatywną opcją rozwiązania problemów z kodekiem jest zainstalowanie innego odtwarzacza wideo, aby zmniejszyć występowanie błędu kodeka.

dołącz do naszego kanału telegram