Saltar al contenido

Dlaczego UBER pobiera opłaty w dolarach, a nie w mojej walucie?

25 de febrero de 2021

Uber Technologies to amerykańska firma, która za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej udostępnia swoim klientom międzynarodowe pojazdy transferowe z kierowcami. Ale jeśli Twoją lokalną walutą nie jest dolar, to dlaczego UBER pobiera opłaty w dolarach, a nie w Twojej walucie? Odkryj to tutaj.

Uber wykonuje swoje usługi niezależnymi samochodami w krajach, w których wykonuje swoją pracę. Dzięki swojemu wzrostowi Uber przybywa do Ameryki Łacińskiej. Chociaż obecność tej firmy w Ameryce Łacińskiej jest bardzo udana, przedstawia wiele niepowodzeń związanych z odbiorem usługi i jej stawkami rozliczeniowymi.

Dlaczego więc opłata jest prezentowana w lokalnej walucie kraju i podczas przeglądania rozliczenia usługi, jest wykonany w dolarach? Tutaj wyjaśniamy.

Jak UBER nalicza opłaty za usługę

W aplikacji klienci subskrybują, co umożliwia dodawanie kredytów do ich Rachunek UBER. Można zapłacić za pomocą karty kredytowej, dzięki czemu zbieranie faktur odbywa się automatycznie.

Oczywiście Twoja karta debetowa lub kredytowa musi być powiązana; w ten sposób płatności są naliczane automatycznie, co pozwala na regularne korzystanie z usługi, ułatwiając i przyspieszając podróż.

Z drugiej strony w Uber Cash, który jest plikiem portfel cyfrowy, kredyty można doładować i uzyskać rabaty; a także planowanie swojego stanu finansowego, zgodnie z wydatkami, które zamierzasz ponieść w zakresie transportu.

Wpłata środków może dotyczyć dowolnego aspektu płatności, czy to kart debetowych, kredytowych czy PayPal. Dodawanie środków w punktach sprzedaży.

Ponadto za Uber Cash możesz otrzymać kredyty; za pośrednictwem systemu Uber Rewards, kart podarunkowych i obsługi klienta. Korzystanie z tego portfela cyfrowego może oszczędź do 5% kupując saldo z góry, aby zapłacić za podróże.

Opłaty Uber

UBER oferuje różne stawki. Plik Standardowa stawka, że jego koszt zależy od czasu i odległości, wszystko zależy od wybranej usługi. Informacje o tej stawce można uzyskać w aplikacji, gdy potrzebujesz szybkiej lub wczesnej podróży.

Przeciwnie, dynamiczna stopa podlega wzrostowi liczby użytkowników Ubera; ponieważ w niektórych miejscach stosowane są wyższe ceny; generując w ten sposób więcej kierowców do poruszania się w danym obszarze, a tym samym zapewniając komfort i szybkość, których potrzebują użytkownicy.

Dlaczego Uber pobiera opłaty w dolarach, a nie w lokalnej walucie?

Jak już zostało powiedziane, UBER jest aplikacją działającą bezpośrednio poza krajami Ameryki Łacińskiej; dlatego opłaty ustalone na karcie kredytowej są odzwierciedlone w walucie lokalnej; ale lokalny system finansowy zmienia dolaryDlatego banki stosują kursy wymiany dla waluty do użytku międzynarodowego.

Ta konwersja jest wykonywana zgodnie ze stawką, którą obciążono; Lokalne i międzynarodowe opłaty za przeliczenie waluty, które nie są odzwierciedlone we wniosku lub raporcie wysyłanym do Ubera.

Ważne jest, aby wiedzieć, że zasady banku i franczyzy kart kredytowych generują te opłaty w lokalnej walucie, ale nie wchodzą do świat kart kredytowych; ponieważ jest to ten sam bank, który analizuje, że jest to transakcja międzynarodowa.

rysunek człowieka z telefonem komórkowym obok niego

Oczywiście każda firma, która świadczy usługi międzynarodowe, podaje ceny w lokalnej walucie jako odniesienie, i następnie przeprowadź konwersję. Karty kredytowe Visa i MasterCard można powiązać z aplikacją UBER; Kiedy są subskrybowani, płacą firmie w dolarach; aby móc kupić walutę tego kraju, skąd ma on główną franczyzę.

Podsumowując, zebranie tych stawek podróży dokonanych przez firmę Uber, które są odzwierciedlone w lokalnej walucie, jest tylko punktem odniesienia; ponieważ opłata na kartach kredytowych jest w dolarach. Cóż, walutą obsługiwaną w celu utrzymania Ubera jest dolar, co podkreśla, że ​​jego główna siedziba jest amerykańska.

dołącz do naszego kanału telegram