Skip to content

Dlaczego nie ładuje się status WhatsApp i jak to naprawić z telefonu komórkowego?

20 de październik de 2021

Platforma WhatsApp i jej aplikacja mają funkcję bycia usługa przesyłania wiadomości, ale ma też inne funkcje, takie jak zasilanie prześlij swoje statusy i zobacz, co przesyłają twoje kontakty, ale jeśli nie możesz korzystać z tej funkcji, nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule możesz znaleźć wszystkie informacje o przyczynie i rozwiązaniu w prosty sposób, abyś mógł zacząć cieszyć się tym, co Twoi znajomi przesyłają w swoich stanach.

Jakie kroki należy wykonać, aby zobaczyć status znajomych w WhatsApp?

Zasadniczo WhatsApp to aplikacja do przesyłania wiadomości i interakcjiDziała na podstawie Twojego spersonalizowanego lub normalnego numeru telefonu komórkowego, z tą wielką zaletą, że bez względu na kraj, w którym się znajdujesz, jeśli masz połączenie z Internetem, wystarczy, ponieważ nie ma takich samych ograniczeń jak zwykły SMS usługa; Oprócz możliwości wysyłania wiadomości i dzwonienia do kontaktów, będziesz także mógł zobaczyć stany, które przesyłają, w tym celu wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Wyszukaj aplikację WhatsApp na swoim telefonie komórkowym i wprowadź ją.
 2. Pojawisz się w zakładce czaty, gdzie możesz wysyłać wiadomości i lokalizować prowadzone rozmowy, aby przejść do karty stanu, wystarczy przesunąć palcem w prawo.
 3. W zakładce statusu zobaczysz stwierdza, że ​​Twoje kontakty zostały przesłane Ostatnio; Aby wprowadzić status, który chcesz zobaczyć, wystarczy kliknąć kontakt, który go opublikował. Przeglądając te stany, powinieneś wiedzieć, że:
  • Stany trwają 24 godziny Po ich opublikowaniu, gdy ten czas minie, nie będziesz już mógł zobaczyć tego statusu.
  • Gdy zobaczysz status, kontakt, który go przesłał, będzie mógł go łatwo poznać.
  • Możesz odpowiedzieć na status Bardzo łatwo, wystarczy nacisnąć miejsce, w którym jest napisane „odpowiedz”, dzięki czemu możesz wysłać wiadomość tekstową lub głosową, emotikony, a także możesz wysłać naklejkę do znajomego za pomocą tej funkcji.
  • Aby nie widzieć statusu kontaktu, możesz go wyciszyć, po prostu przytrzymaj nazwę kontaktu i naciśnij opcję wyciszenia, która pojawi się po kilku sekundach.
  • Wszystkie kontakty, które uciszasz stany będą ostatnie.
  • Pamiętaj, że wyciszenie stanów kontaktu nie przeszkodzi mu w zobaczeniu twojego lub twojego, ta funkcja tylko unikaj ich widząc zawsze na pierwszym miejscu.

Co może powodować, że WhatsApp nie ładuje statusów na telefonie komórkowym?

Istnieje kilka powodów, dla których nie możesz zobaczyć stanów lub nie ładują się one tak, jak powinny, może to być bardzo denerwujące, a jeśli chcesz go rozwiązać, musisz najpierw zidentyfikować przyczynę. Istnieje kilka przyczyn, dla których nie możesz zobaczyć czyjegoś statusu, jedną z nich może być to, że kontakt ukrywa przed tobą statusy, lub mogą to być również inne typowe przyczyny, takie jak:

Kontakt, który chcesz zobaczyć, nie ma zarejestrowanego numeru

To, że drugi kontakt również Cię zarejestrował, jest podstawowym wymogiem, aby móc zobaczyć jego statusy, ponieważ jeśli Twój numer telefonu nie znajduje się na ich liście kontaktów, nie będą mogli zobaczyć Twoich statusów, ani Ty nie będziesz mógł zobaczyć ich , więc Zanim zaczniesz się martwić, po prostu sprawdź u drugiej osoby, że dodała Cię i to wszystko.

telefon iphone z aplikacją WhatsApp

Nie masz zaktualizowanego konta

Tego typu aplikacje społecznościowe są zwykle często aktualizowane. Stale dodają nowe funkcje, nie mogą one pojawić się automatycznie na telefonie komórkowym, trzeba je pobrać; Aby uzyskać najnowsze funkcje, musisz przejść do sklepu z aplikacjami i je pobrać, aby móc swobodnie korzystać z aplikacji w jej najnowszej wersji.

Może się również zdarzyć, że masz już tę funkcję w swojej aplikacji, ale masz pewne awarie w jej działaniu ze względu na starą wersję, z której korzystasz, z tego powodu najlepiej jest być świadomym nowych aktualizacji, które się pojawią, ponieważ jeśli nie, z biegiem czasu Twoja wersja będzie działać coraz mniej.

Zaktualizuj swoją WhatsApp to jest coś, co powinieneś robić regularnie, ponieważ jeśli jego funkcje nie przestają działać regularnie, w tym możliwość przeglądania i przesyłania stanów, jeśli nie pobierzesz jej najnowszych wersji, przyjdzie moment, że aplikacja nie będzie mogła nawet uruchomić się na twojej komórce telefon. Z tego powodu jest świadomy, czy programiści wydali nową aktualizację, więc nigdy nie będziesz mieć takich problemów z WhatsApp.

ikona aplikacji WhatsApp

Twój kontakt zablokował lub wyciszył Cię w swoich statusach

Jedną z funkcji, z których możesz korzystać w WhatsApp, jest: być w stanie zablokować kontakt, ma to na celu umożliwienie użytkownikowi korzystania z dobrego środka bezpieczeństwa; Jeśli statusy któregokolwiek z dodanych kontaktów nie pojawiają się, jedną z możliwości jest to, że zablokowały Cię, ponieważ gdy ktoś nałoży na Ciebie blokadę, nie pojawią się żadne nowe informacje opublikowane przez tę osobę.

Twój numer kontaktowy został zmieniony

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, aby pracować z aplikacją WhatsApp, musisz wprowadzić spersonalizowany numer telefonu, ponieważ w ten sposób system tej aplikacji do przesyłania wiadomości odróżnia Cię od tysięcy użytkowników, których ma, gdy osoba zmienia numer, już nie będziesz miał go dodany, może to być powodem, dla którego statusy któregokolwiek z Twoich znajomych już się nie pojawiają, więc powinieneś dowiedzieć się, czy zmienię numer, aby zarejestrować go ponownie.

wyświetl statusy kontaktów

Jak możesz rozwiązać ten problem na swoim koncie WhatsApp?

W przypadku, gdy Twoja aplikacja zaczyna sprawiać Ci problemy podczas przeglądania stanów lub po prostu nie pozwala lub nie wprowadza ich w normalny sposób, ponieważ możesz to bardzo łatwo rozwiązać, możesz wypróbować następujące sposoby, które pokażemy poniżej:

Sprawdź swoje łącze internetowe

To jest coś podstawowego, ta aplikacja wymaga dostępu do Internetu do pracyBez tego WhatsApp nie będziesz w stanie połączyć się ani odebrać żadnego rodzaju połączenia lub wiadomości, więc jeśli nie ma jakiegoś połączenia, Twój WhatsApp nie będzie działał, a zatem nie będziesz mógł zobaczyć statusów. Aby sprawdzić, czy masz połączenie z Internetem, możesz to zrobić w następujący sposób:

 • Wifi: w tym przypadku wystarczy wprowadzić ustawienia, po wyszukaniu opcji Wi-Fi i wprowadzeniu ich, stamtąd wybierasz ustawienia sieci, z którą jesteś połączony, tam ci powie czy masz dostęp do internetu, czy nie.
 • Dane mobilne: aby zweryfikować swoje połączenie w tym przypadku, musisz wejść w ustawienia i poszukać opcji sieci komórkowej, w nich będziesz mógł wiedzieć, jaki rodzaj sieci posiadasz, a także czy Twoje dane są aktywne czy nie.
 • Możesz również dowiedzieć się, patrząc na ikonę sygnału na górze telefonu. Wprowadzając te ustawienia, możesz również skonfigurować je tak, aby oszczędzały dane mobilne podczas korzystania z tej aplikacji.

sprawdź stan WhatsApp

Sprawdź posiadaną wersję WhatsApp

Możesz to zrobić, przeglądając nowe dostępne aktualizacje w swoim sklepie z aplikacjami lub jeśli wersja jest już bardzo stara ta sama aplikacja Cię powiadomi. Aby zaktualizować WhatsApp, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do swojego Sklepu Play i wprowadź swój profil.
 2. W profilu wejdź do sekcji „Zarządzaj urządzeniem i aplikacją”.
 3. Wybierz miejsce, w którym jest napisane „Dostępne aktualizacje”, tutaj możesz dać opcję aktualizacji wszystkich aplikacji lub możesz także bezpośrednio wyszukać aplikację, którą chcesz zaktualizować, która w tej chwili byłaby aplikacją WhatsApp.
 4. Gdy zobaczysz aplikację, którą chcesz zaktualizować, po prostu kliknij zaktualizuj i poczekaj na zakończenie pobierania.

sprawdź wersję WhatsApp

Wyczyść pamięć podręczną

Pamięć podręczna jest gdzie telefon przechowuje wszystkie dane aplikacji, czasami gdy nie widzisz stanów, najprawdopodobniej Twoja pamięć podręczna jest pełna, jeśli tak jest w Twoim przypadku, co powinieneś zrobić, aby ją usunąć, aby nie mieć już tego problemu, lub przynajmniej do czasu ponownego napełnienia Pamięć podręczna. Aby wyczyścić pamięć podręczną, wystarczy wykonać następujące proste czynności:

 1. Przytrzymaj ikonę aplikacji, spowoduje to wyświetlenie małej zakładki z kilkoma opcjami, kliknij opcję informacje o aplikacji; Innym sposobem wprowadzenia informacji o aplikacji jest przejście do ustawień, wyszukanie opcji „Aplikacje” i tam poszukaj aplikacji, którą chcesz zobaczyć, w tym przypadku WhatsApp i kliknij ją, aby zobaczyć wszystkie jej informacje.
 2. Gdy znajdziesz się w informacjach o aplikacji, przejdź do miejsca, w którym jest napisane ’Przestrzeń magazynowa’.
 3. Już w tej opcji zobaczysz inną, która mówi ’Wyczyść pamięć podręczną’, kliknij i poczekaj, aż usunie wszystkie te pliki.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej urządzenia również nieco przyspieszy, ponieważ zwolnisz miejsce do przechowywania, co jest niezwykle przydatne w przypadku telefonu komórkowego.

prześlij nowy status do WhatsApp

Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację

Będzie tak zawsze na wypadek, gdyby nic już nie działało, na wypadek, gdyby problem ze statusem nadal występował w Twojej aplikacji, będziesz musiał odwołać się do usunięcia aplikacji urządzenia, aby je ponownie zainstalować, może to łatwo rozwiązać problem, aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Usuń aplikację, w tym celu przytrzymaj aplikację, którą chcesz odinstalować, pojawi się zakładka z opcjami, kliknij „Odinstaluj”, a następnie potwierdź akcję, wystarczy poczekać, aż aplikacja zostanie usunięta z pamięci . Innym sposobem odinstalowania aplikacji jest skorzystanie z ustawień urządzenia, po wejściu do nich przejdź do „Aplikacje i poszukaj aplikacji, wprowadź ją i kliknij opcję „Odinstaluj”.
 2. Teraz musisz go ponownie zainstalować, w tym celu najpierw przejdź do Sklepu Play i poszukaj aplikacji. W tym przypadku aplikacją będzie WhatsApp, po wejściu do tej prasy, w której jest napisane pobieranie i poczekaj na zakończenie pobierania.
 3. Jeden raz aplikacja kończy pobieranie na telefon komórkowy, musisz wejść do aplikacji i zaakceptować jej politykę prywatności”, po czym ponownie zarejestruj swój numer. Jeśli masz aktywne kopie zapasowe, nie stracisz poprzednich rozmów, po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie powinieneś mieć więcej problemów.

Spróbuj zobaczyć je z innego telefonu komórkowego

Możesz spróbować zobacz status na innym telefonie komórkowym, w przypadku, gdy chcesz zobaczyć status konkretnej osoby, ale pomimo wszystkich twoich prób nadal się nie pojawiają, najprawdopodobniej ta osoba je ukrywa, aby to wiedzieć, zawsze możesz zobaczyć, czy pojawia się na innym telefonie, który również mieć to zarejestrowane.