Skip to content

Dlaczego moje strony nie ładują się w Mozilla Firefox? – Przyczyny i rozwiązania

22 de luty de 2022

Mozilla Firefox jest jedną z najbardziej znanych przeglądarek w sieci, wiele cech stawia ją na najwyższych pozycjach popularności na całym świecie. cechy takie jak, małe ograniczenie na stronachprzeglądarka nie nasyca swojego głównego portalu reklamami, a najważniejszą cechą jest obiektywizm przeglądarki podczas wyszukiwania.

Jednak pomimo tych dobrych cech Mozilla Firefox jest klasyfikowana jako dość problematyczna wyszukiwarka, wynika to z pojawienia się pewnych problemów podczas wyszukiwania czegoś w przeglądarce. Niestety wielu nie zdaje sobie sprawy z tego dlaczego te problemy się zdarzają i jak rozwiązać te problemy. Dzisiaj dowiesz się, jak zidentyfikować i rozwiązać niektóre problemy z ładowaniem w wyszukiwarce Mozilla Firefox lub przeglądarce internetowej.

Jakie są główne powody, dla których strona internetowa się nie ładuje?

Teraz, zanim zagłębimy się w powody, dla których niektóre strony nie ładują się w przeglądarce Mozilla Firefox, podkreślmy główny problem tego wydarzenia, który nie ma nic wspólnego z przeglądarką internetową. Ten główny problem to Twoje połączenie internetowe lub łączność.

Logicznie rzecz biorąc, musimy mieć Internet, aby poruszać się po sieci w idealny sposób; jednak niektórzy ludzie ignorują ten główny wymóg podczas przeglądania sieci iw wielu przypadkach słabą łączność z Internetem, ponieważ przeglądarka internetowa nie może idealnie załadować niektórych stron.

Zadasz sobie pytanie, ale niektóre strony, jeśli ładują się całkowicie, trochę późno, ale ładują się, a inne nie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a głównym powodem jest to niektóre strony wymagają mniej połączenia z Internetem niż inne, dlatego niektóre ładują się, a inne nie.

W przypadku sieci społecznościowych niektóre mogą idealnie otworzyć stronę główną, ale gdy chcesz wejść do innej sekcji wspomnianej sieci społecznościowej, słabe połączenie internetowe nie zapewnia wystarczająca ilość sieci, aby móc się załadować wspomniana sekcja wyszukiwarki.

Z drugiej strony, innym przykładem, który można wziąć pod uwagę, są platformy bankowe, generalnie platformy te wymagają dobrej łączności z Internetem i jeśli Twoja sieć jej nie ma, istnieje możliwość, że strona nie załaduje się poprawnie.

Główne błędy przeglądarki Mozilla Firefox

Jak każda przeglądarka lub strona internetowa, Mozilla Firefox ma seria komunikatów o problemach które dzieją się z przeglądarką, choć są to różne komunikaty, zdecydowana większość z nich wiąże się z tym samym problemem, który nie pozwala na poprawne ładowanie treści w przeglądarce.

Ogólnie rzecz biorąc, „komunikaty o błędach”, które mogą pojawić się podczas wchodzenia na stronę, to:

  1. Połączenie zostało zakłócony.
  2. Połączenie ma został ponownie uruchomiony.
  3. Połączenie ma przekroczono limit czasu.

Jak widać, istnieją różne rodzaje komunikatów o błędach, więc normalne jest myślenie, że są różne problemy, które powodują te komunikaty, ale tak nie jest. Według główna strona konserwacji Mozilla Firefox, pojawienie się tych problemów można rozwiązać, usunięcia plików Cookies i Cache przeglądarki internetowej.

Należy zauważyć, że ta opcja problemu będzie miała zastosowanie tylko wtedy, gdy problem dotyczy niektórych stron, a nie innych, w przeciwnym razie, jeśli żadna strona internetowa nie ładuje Cię w przeglądarce internetowej, najistotniejszą przyczyną jest problem z połączeniem sieciowym .

znać główne błędy w firefoxie

Jeśli nie masz pewności co do połączenia sieciowego lub jeśli żadna strona się nie ładuje, zalecamy otwarcie nowej karty w przeglądarce i wypróbowanie paska wyszukiwania, strony głównej Google lub strony Mozilla.erg.

Jak naprawić błąd ładowania stron Mozilla Firefox?

Przed tym należy zauważyć, że należy sprawdzić, czy w pasku adresu strony internetowej, która się nie ładuje, nie ma zamknięta kłódka na początku adresu URLjeśli po wejściu na stronę internetową nie ładuje się ona i pojawia się to logo, najprawdopodobniej przeglądarka internetowa zablokowała tę stronę z powodu problemów z „bezpieczeństwem”.

Niestabilne połączenie internetowe

Jak już wspomnieliśmy, przed wykonaniem jakiejkolwiek procedury sprawdzającej awarię przeglądarki, najlepiej jest sprawdzić połączenie internetowe, dane lub Wi-Fi. Aby to sprawdzić, jedną z najłatwiejszych opcji jest otwieranie różnych stron, które często odwiedzasz w przeglądarce, jeśli większość lub wszystkie z nich się nie ładują, prawdopodobnie problem nie dotyczy przeglądarki, ale Internetu połączenie.

Zaznacz pole „brak proxy”

Bardzo dobrze, jeśli już sprawdziłeś swoje połączenie internetowe i zweryfikowałeś, że masz dobre połączenie, inną opcją, którą możesz zastosować, jest dezaktywacja opcji „proxy”. Aby to zrobić, musisz postępować zgodnie z poniższą procedurą.

  1. W pierwszym kroku musisz otworzyć przeglądarkę Mozilla Firefox.
  2. Gdy już tam będziesz, kliknij opcję narzędzi, a następnie kliknij „opcje”
  3. Następnie musisz kliknąć opcję „zaawansowane”
  4. Będąc tam, musisz kliknąć zakładkę „sieć”.
  5. Następnie kliknij „ustawienia”, a następnie „ustawienia połączenia”.
  6. Tam zobaczysz opcję „bez proxy”, wybierz tę opcję.
  7. Na koniec kliknij zaakceptuj przy wychodzeniu z zakładki „Ustawienia połączenia” i „Opcje”.

aktywuj pole bez proxy, aby poprawić błąd

Zresetuj przeglądarkę

Jeśli wypróbowałeś wszystkie te opcje i żadna nie zadziałała poprawnie, najlepszą rzeczą do zrobienia jest odinstalowanie przeglądarki i ponowne jej zainstalowanie. W niektórych przypadkach użytkownicy używają stara wersja przeglądarki dlatego możliwe jest, że podczas korzystania z przeglądarki pojawią się błędy, więc spróbuj pobrać najnowszą wersję.

Aby odinstalować przeglądarkę, przejdź na początek i poszukaj opcji „odinstaluj program”, poszukaj Mozilla Firefox, a tam zobaczysz opcję odinstalowania, kliknij ją i zakończ protokół odinstalowywania przeglądarki internetowej.

dołącz do naszego kanału telegram