Skip to content

Co zrobić, jeśli system Windows nie rozpoznaje moich aparatów słuchowych? – Wskazówki i rozwiązania

22 de grudzień de 2021

Aparaty słuchowe to artefakt, który pokochali użytkownicy, którzy je noszą. Są świetnym sposobem na słuchaj muzyki, podcastów, nagrań, oglądaj filmy, filmy indywidualnie. Pozwalają bardziej skoncentrować się na tym, co się gra.

Dlatego były doskonałym urządzeniem w użyciu podczas pracy na komputerze. Ale co zrobić, gdy komputer go nie rozpoznaje? W tym artykule wyjaśnimy, co zrobić, jeśli Twoje aparaty słuchowe nie są rozpoznawane przez system Windows. Jak to rozwiązać.

Jakie są najczęstsze błędy słuchawek na komputerze z systemem Windows 10?

Wersja dla systemu Windows 10 może nie rozpoznawać zestawu słuchawkowego, ponieważ nie został on wcześniej skonfigurowany. To główny błąd w przypadku słuchawek. Innym dość częstym błędem jest to, że sterownik audio może nie być aktualny.

Dopóki słuchawki nie zostaną rozpoznane w oprogramowaniu istnieje sposób na rozwiązanie problemów. Czasami zdarzają się rozwiązania nawet wtedy, gdy gniazdo słuchawkowe (z mikrofonem) jest wadliwe.

Jak uzyskać dostęp do menedżera urządzeń audio w systemie Windows?

Istnieją co najmniej trzy lub cztery sposoby uzyskania dostępu do menedżera urządzeń audio w systemie Windows. Pierwszym z nich jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy, gdy wyświetlane jest okno z opcjami wybrano menedżera urządzeń. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów uzyskania dostępu.

Następnym sposobem jest przejście bezpośrednio do paska zadań i wpisanie w wyszukiwarkę menedżera urządzeń, a następnie naciśnięcie klawisza enter i poczekanie na załadowanie dostępu do menedżera urządzeń audio.

Trzecim sposobem jest kliknięcie Start systemu Windows i przejście bezpośrednio do ustawień, począwszy od tego łatwo będzie znaleźć menedżera urządzeń audio w systemie Windows.

Ostatnią opcją jest dostęp do panelu sterowania. Ponieważ kontroluje wszystkie szczegóły komputera, łatwo będzie znaleźć stamtąd również dostęp do menedżera urządzeń audio. Na prawym pasku pojawia się nazwa menedżera urządzeń i po prostu kliknij.

słuchawki do kasku

Jak rozwiązywać problemy z komputerem, gdy nie rozpoznaje Twoich aparatów słuchowych?

Niewątpliwie w ostatnich latach widać, że słuchawki są bardzo przydatne dla tych, którzy słuchają muzyki, oglądają seriale, grają w gry wideo. I to nie tylko do użytku na PC, ale także podczas grania na Xboksie, PlayStation czy dowolnej konsoli.

Aby jednak rozwiązać problemy z komputerem, gdy aparaty słuchowe nie są rozpoznawane, należy wykonać szereg czynności. Pierwszą rzeczą jest przejście do konfiguracji Windows i przejdź do sekcji odtwarzania dźwięku, tam musisz kliknąć przycisk Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów. W wyniku tego zostanie wdrożonych szereg kroków do naśladowania.

Zaktualizuj sterowniki

Aby zaktualizować sterowniki na komputerze i umożliwić rozwiązanie problemu z dźwiękiem, musisz przejść do startu i ustawień. Tam przejdź do sekcji aktualizacji i bezpieczeństwa, aby otworzyć Windows Update i kliknij Sprawdź aktualizacje.

W tym momencie należy wybrać niezbędne aktualizacje, zostaną one zainstalowane, a po instalacji maszyna zostanie ponownie uruchomiona. Na koniec sprawdzane jest, czy dźwięk komputera działa teraz prawidłowo z aparatami słuchowymi.

słuchawki

Jak zaktualizować sterowniki dźwięku i wideo na swoim komputerze?

Jeśli urządzenie nie aktualizuje sterowników dźwięku i obrazu automatycznie, należy to zrobić ręcznie. Po otwarciu menu startowego musisz przejść do menedżera urządzeń. Zostanie wyświetlony szereg opcji, wśród nich kontrolery dźwięku, kontrolery gier, wideo.

Powinieneś kliknąć prawy przycisk, a następnie właściwości. Kliknij kartę dysku i sprawdź, czy nie jest zaktualizowana. W takim przypadku jeden z najczęściej używanych lub lepszej jakości sterowników należy pobrać z Internetu. Na przykład AVG Driver Update lub Drive Turbo. Muszą być zainstalowane.

Następnie będziesz musiał wrócić do aktualizatora urządzenia, ta sama seria kroków, która była wykonana na początku, tylko teraz zostanie kliknięta nowa zakładka. Nowa karta z napisem Aktualizuj sterownik. W tym czasie zostanie wykonana aktualizacja dźwięku.