Skip to content

Co zrobić, jeśli na pasku zadań Windows nie ma ikony głośności?

31 de marzec de 2022

Podczas korzystania z naszego komputera możemy zdać sobie sprawę, że z jakiegoś powodu jakiś plik lub aplikacja została zmodyfikowana. Utrudnia nam to dostęp do naszego komputera i łatwe zarządzanie nim. Jedną z tych opcji, z których korzystamy na co dzień, jest ikona głośności. Ta ikona pozwala nam regulować wyjście dźwięku bez względu na to, jaka aplikacja jest w tle. Z tego powodu, zobacz, jak to się robi, nauczymy Cię w tym przewodniku, co zrobić, gdy ikona głośności nie pojawia się w systemie Windows.

W przypadku zniknięcia ikony głośności na pasku zadań Windows nie powinniśmy się martwić. Ten problem nie stanowi istotnego problemu. Po prostu musimy wiedzieć, gdzie znajduje się konfiguracja zwrócić go do miejsca pochodzenia. W wielu przypadkach będzie to miało wpływ na ten artykuł w zależności od używanej wersji systemu Windows. Jednak co do zasady powinna to być ta sama procedura, pomimo różnych interfejsów.

Dlaczego ikona woluminu nie pojawia się na pasku zadań systemu Windows?

Ikona głośności na pasku zadań systemu Windows mogła zniknąć z różnych powodów. Najczęstszym z nich jest to, że przez pomyłkę odcięliśmy symbol zwalniający, a nie poza polem paska zadań. Ta czynność powoduje dezaktywację tego symbolu w dostępie.

Jest również prawdopodobne, że z jakiegoś powodu pasek zadań ma problemy. jest przyczyną powoduje zniknięcie ikony dźwięku, więc czasami będziemy musieli ponownie uruchomić pasek zadań. Przyczyną tych błędów mogą być między innymi nieograniczone awarie pamięci RAM, aktualizacje starego systemu operacyjnego, przegrzanie komputera.

Jak naprawić brak ikony głośności na pasku zadań Windows?

Awaria ikony głośności na pasku zadań systemu Windows jest gotowana przez różne problemy. Dlatego zalecamy skorzystanie z każdego z poniższych rozwiązań, aby spróbować rozwiązać je na stałe. Jest prawdopodobne, że oprócz brakującej ikony będziemy mieć problemy z dźwiękiem dźwięku, ogólnie może być cicho.

Z narzędziem do rozwiązywania problemów

Jednym z najskuteczniejszych sposobów rozwiązania każdego rodzaju problemu jest użycie natywnego systemu Windows. W polu paska zadań możemy wpisać narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem. W tym momencie musimy wybrać opcję „znajdź i napraw problemy z odtwarzaniem dźwięku”. Teraz musimy wybrać urządzenie i podać je, aby kontynuować rozwiązywanie problemów.

ikona głośności w oknie Windows

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pasku zadań

Możemy również spróbować przywrócić ikonę dźwięku na pasek zadań, klikając ją prawym przyciskiem myszy. Tutaj sprawdzimy, czy głośność nie obniżyła się sama i możemy ponownie aktywować ikonę w pasku.

Wyświetlając nam karty, możemy dostosować ikony powiadomień i sprawdź, czy głośność ma opcję wyświetlania ikony albo jest ukryty. Tak, jest ukryty, wystarczy wybrać jego zachowanie dostosowując się do wyświetlania ikon powiadomień i problem zostanie rozwiązany.

Uruchom ponownie menedżera zadań

Jedną z opcji, dzięki której możemy szybko zrestartować menedżera zadań, jest naciśnięcie Ctrl + Alt + Usuń. Windows wyświetli ekran opcji, w którym klikamy menedżera zadań.

Teraz wybierzemy zakładkę procesów i klikniemy proces zakończenia po wybraniu explorer.exe. Ten proces resetuje pasek zadań i zwykle może naprawić niektóre błędy, pokazując nam symbole, takie jak głośność.

rozwiązać brakującą ikonę w systemie Windows pro

Jak rozwiązać problem braku ikony głośności w wersjach Windows 10 Pro i Enterprise?

W przypadku, gdy mamy system Windows 10, możemy zastosować następującą metodę, aby rozwiązać problem zniknięcia ikony głośności. Najpierw przejdziemy do menu głównego systemu Windows 10, wybierając pole konfiguracji, a następnie system. Teraz przejdziemy do sekcji powiadomień i akcji.

Po zakończeniu tego procesu będziemy mieli kilka opcji do wyświetlenia, musimy aktywować ikonę głośności, a także aktywować ikony wyświetlane w systemie.

ta opcja można zastosować do dowolnej ikony, którą chcemy przywrócić lub że zniknął z paska zadań. Zastosujemy tę samą metodologię, która została wyjaśniona wcześniej w konfiguracji panelu sterowania lub paska zadań, aby wybrać żądaną ikonę.

Jeśli żadna z tych alternatyw nie zadziałała, może to być problem z oprogramowaniem urządzenia. Musisz więc skontaktować się z pomocą techniczną firmy Microsoft. Tam będziesz musiał przedstawić sytuację swojego zespołu.

dołącz do naszego kanału telegram