Skip to content

Co to są „Waty głosowe” lub moc głośników? – Podgłośnij

26 de grudzień de 2021

Głośniki, tuby lub tuby, są przetwornikami elektroakustycznymi, co powoduje, że przekształcają elektryczny sygnał dźwiękowy w mechaniczne fale dźwiękowe. Funkcją tych elementów jest wzmacnianie dźwięków, czy to głosu, muzyki czy innego rodzaju dźwięku, aby głośnik działał prawidłowo, musi być prawidłowo używany, urządzenia te mają pojemność użytkową, której nie można przekroczyć, ponieważ może zniekształcić dźwięk wydobywający się z głośnika, a nawet uszkodzić głośnik.

Jaka jest oficjalna definicja „watów” jako jednostki dźwięku?

Waty lub waty w obszarze dźwięku, to maksymalna pojemność, jaką głośniki opierają się lub wspierają lub głośniki, waty to maksymalna moc, jaką urządzenie może wytrzymać, jest to maksymalna moc dźwięku, której mogą być poddane głośniki.

Gdy głośniki zostaną poddane maksymalnej pojemności lub ta pojemność zostanie przekroczona, można oczekiwać, że dźwięk będzie zniekształcony, występuje duża ilość przesterowania, przez co głośniki zaczynają wydawać nieprzyjemne dźwięki, jakby coś się psuło. W najgorszym przypadku kończą się całkowitym zniszczeniem komponentów tych głośników, w tych przypadkach najbardziej wrażliwe części głośników to rogi.

Jaki jest związek między watami a głośnikami?

Zasadniczo decydujące znaczenie ma kontrola mocy głośnika moc wspomnianego głośnikaJeśli operator audio nie kontroluje skutecznie głośności dźwięku, czy to mikrofonów, czy muzyki w ogóle, a głośniki, które ma, nie są wystarczająco mocne, kończy się to pogorszeniem głośników, ponieważ nie są one w stanie wytrzymać całą moc, która jest wysyłana przez wzmacniacz.

W świecie systemów audio musi istnieć bardzo dobra równowaga, to żeby móc zapewnić bezpieczeństwo elementom systemu audio. Problem polega na tym, że gdy urządzenia audio są indywidualne, do czego to się odnosi, gdy głośniki nie są przeznaczone do wzmacniacza, który jest do nich podłączony, w tych przypadkach dotyczy to głośnika, ponieważ wzmacniacz Audio nie zapewnia takiej ilości mocy, jakiej potrzebujesz, oferuje znacznie więcej.

W przypadku zintegrowanych systemów dźwiękowych, takich jak te używane w domu, są to systemy audio już ustalone, oznacza to, że pojemność głośnika pasuje do mocy dźwięku wysyłanej przez wzmacniacz; lub sprzęt nagłaśniający. W takich przypadkach bardzo trudno jest głośnikowi ulec uszkodzeniu, ponieważ waty mocy są idealnie zrównoważone.

Jak klasyfikowane są różne rodzaje watów?

Wiemy już, że waty to moc, którą mogą obsłużyć głośniki, ale pytanie brzmi, że istnieją różne rodzaje watów, każdy z nich podać pewne informacje, aby móc jak najlepiej korzystać ze swojego systemu audio, a to oznacza, że ​​będziesz mógł znacznie przedłużyć jego żywotność.

Szczytowe waty

Teraz szczytowe waty lub PMPO (Peak Music Power Output) dla jego akronimu w języku angielskim, to maksymalna moc zdolna do obsługi głośnika bez pękania, to maksymalna moc, jaką można z powodzeniem pobrać z głośnika w idealnych warunkach. Ma to pomiar w bardzo krótkich odstępach czasu 10 milisekund i do momentu zniszczenia głośnika.

waty szczytowe

Należy zauważyć, że w wielu przypadkach waty szczytowe lub PMPO nie są realną wartością, ale marki głośników mająrgument z wagą, aby móc sprzedawać, Oznacza to, że w wielu przypadkach moc szczytowa przekazywana przez głośniki nie jest maksymalną, jaką mogą wytrzymać, ale może być niższa.

Waty RMS

RMS (średnia kwadratowa) jest wskaźnikiem średnia moc jakiej powinien być poddawany głośnik, Można to zdefiniować jako dopuszczalną moc, którą obsługuje urządzenie, zanim dźwięk zacznie brzmieć zniekształcony, dochodzi do nasycenia i nieprzyjemnych dźwięków, co powoduje, że głośniki zaczynają się pogarszać.

Należy zauważyć, że jeśli głośnik pracuje przez dłuższy czas powyżej mocy RMS, może prowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji, takie jak uszkodzenie dowolnego elementu głośnikowego, takiego jak cewki, filtry i membrany.