Skip to content

Co to jest szkło hartowane? Zalety i wady ochrony ekranu telefonu za pomocą szkła hartowanego

30 de sierpień de 2021

Jeśli prześledzisz nasze artykuły porównawcze, w których zwykle analizujemy wiele najlepszych smartfonów pojawiających się na rynku w tych czasach, zobaczysz, że zawsze mówimy, że stopniowo zwyczaj producentów ma rosnąć rozmiar twoich ekranów. Rzeczywiście, telefony komórkowe z panelami 5,5-calowymi i jeszcze wyższymi, znane jako phablety ze względu na podobieństwo wymiarów do tabletów, stają się coraz bardziej popularne.

Teraz fakt, że ekrany stają się coraz większe, ma pewne bezpośrednie konsekwencje, takie jak to, że są większe. powierzchnia, która może ulec uszkodzeniu W przypadku, gdy spadną na ziemię lub uderzą np. upadnie i pęknie ekran, wystarczy tylko naprawić lub naprawić ekran mobilny lub po prostu mieć pod ręką, aby spróbować rozwiązać problem zepsutego ekranu,

Właśnie z tego powodu ostatnio obserwujemy, jak ogromna liczba producentów stawia na opracowywanie coraz większych ochraniaczy ekranu. To, co my, użytkownicy, ogólnie znamy jako ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego.

ten ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego Obecnie są wybierane przez wielu użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie, ponieważ teoretycznie zapewniają lepszą ochronę niż konwencjonalne plastikowe ochraniacze. Wiemy jednak, że jest to kwestia budząca wiele kontrowersji, dlatego rozważamy w tym miejscu analizę wszystkich szczegółów dotyczących tych produktów.

Niektóre z podstawowych pytań, które naszym zdaniem będą zadawać nasi czytelnicy w tym segmencie, dotyczą bezpośrednio kosztów ochraniaczy. ekran ze szkła hartowanego, jego różnice w stosunku do plastikowych ochraniaczy ekranu; oprócz tego, jakie są kwestie, które musimy wziąć pod uwagę podczas ich instalacji, lub co jest odpowiednie dla każdego urządzenia i wielkości panelu.

Choć prawdą jest, że smartfony, które zostały zaprezentowane na rynku w ostatnich miesiącach posiadają systemy ochronne Corning’s Gorilla Glass i inne, które chronią ich ekrany przed potencjalnymi upadkami i uderzeniami, to jednak zalecane jest zastosowanie ekranu ze szkła hartowanego.

Zalety i wady osłony ze szkła hartowanego

Analizując to, co bierzemy pod uwagę główne zalety które mogą zaoferować publiczności ochraniacz ze szkła hartowanego nad plastikowymi ochraniaczami, w pierwszej kolejności musimy wspomnieć o tym, że są one znacznie wygodniejsze w dotyku, ponieważ jak możemy przypuszczać, szkło znacznie bardziej odtwarza wrażenia z dotykania oryginalnego ekranu w rzeczywistości niż plastik, który jest bardziej szorstki.

W ten sam sposób, jeśli to, co Cię interesuje w tym sensie, to wiedzieć trochę więcej o instalacji tych ochraniaczy, musimy powiedzieć, że ochraniacze ze szkła hartowanego są nieco łatwiejsze w montażu niż plastikowe. Jeśli popełnimy błąd, możemy usunąć produkt i wymienić go bez utraty przyczepności, a także nie pojawiają się słynne bąbelki, dwa klasyczne problemy plastikowych ochraniaczy.

Z kolei zainstalowałem już zabezpieczenie ekranu ze szkła hartowanego, Ta opcja ma być taką, która znacznie lepiej chroni panel naszych urządzeń, zapobiegając tak dużym uszkodzeniom przez uderzenia czy zarysowania.

Do wyżej wymienionych zalet musimy dodać później fakt, że niektóre ochraniacze również mają dodatkowe dodatki, takich jak technologia zapobiegająca oznaczaniu odcisków palców, co czyni je jeszcze bardziej interesującymi.

Oczywiście istnieją pewne wady, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z a szkło ochronne hartowany zamiast plastikowego, choć w rzeczywistości jest to jedyny, który moglibyśmy uznać za nieco wyjątkowy.

W efekcie mówimy o grubości ochraniacz ze szkła hartowanego, ze swej natury zwykle przewyższa te wykonane z tworzywa sztucznego. Nie jest to szczególnie uciążliwe, ale telefon komórkowy będzie oczywiście nieco grubszy.chroń ekran mobilny

Jak zainstalować ochraniacz ze szkła hartowanego?

Po przeanalizowaniu najważniejszych punktów charakterystycznych, które musimy wziąć pod uwagę ochrona ekranu wykonany ze szkła hartowanego, kolejnym krokiem jest przeanalizowanie, jakie są klucze do jego montażu. Zasadniczo najprostszą rzeczą do powiedzenia jest to, że montaż osłony ekranu ze szkła hartowanego nie różni się zbytnio od montażu osłony ekranu z tworzywa sztucznego.

Osłona ekranu wykonana z hartowanego szkła ma po obu stronach dwie plastikowe osłony, dzięki czemu najpierw musimy usuń ochronę jednego z nich, aby rozpocząć zakładanie ochraniacza od tej strony, a następnie, gdy dojdziemy na drugą stronę z praktycznie wszystkimi już zamontowanymi ochraniaczami, zdejmiemy drugie zabezpieczenie, już zamontowane po przeciwnej stronie.

Konkretnie i po przeprowadzeniu badań w tym zakresie, aby mieć przemyślaną opinię w tym zakresie, możemy powiedzieć, że instalacja szklana osłona ekranu hartowanie jest znacznie prostsze niż w przypadku tworzywa sztucznego.

To ma pewne wyjaśnienia, takie jak to, które mamy kilka możliwych prób, więc nie ma znaczenia, czy pierwsza się nie powiedzie, zawsze możemy ją zdjąć i założyć z powrotem, nie marnując jej, jak to ma miejsce w przypadku plastikowych.

Aby było jasne, są to kroki, aby zainstalować a ochraniacz ze szkła hartowanego:

  • Usuwamy wszelkie osłona lub ochrona które telefon komórkowy wcześniej umieścił
  • Czyścimy ekran za pomocą specjalnie opracowanego do tego materiału, usuwającego wszelkie ślady brudu lub ślady odcisków palców, które mogą istnieć
  • Po zakończeniu czyszczenia ekranu usuwamy pierwsza ochrona obrońcy, ten po jednej stronie, i umieszczamy go na górze ekranu, nie martwiąc się o to, czy wszystko jest w porządku, ponieważ jak powiedzieliśmy, mamy kilka prób. Ważne jest, aby unikać pojawiających się bąbelków, które możemy stopniowo usuwać, delikatnie pocierając ekran szmatką.
  • Już umieścił ochraniacz całkowicie, ostatni krok wiąże się z usunięciem drugiego zabezpieczenia, a następnie bez zbędnych ceregieli będziemy mieli na stałe zabezpieczenie ekranu ze szkła hartowanego

zalety stosowania szkła hartowanego

Ile kosztuje zabezpieczenie ze szkła hartowanego?

Cóż, przeanalizowaliśmy już praktycznie wszystkie mocne strony, które obrońcy mają szklane ekrany hartowane, od dodatkowej ochrony po łatwość instalacji, nawet jeśli sami się nią opiekujemy.

Wiemy jednak, że teraz nasi czytelnicy będą chcieli wiedzieć, jakie koszty zwykle ponoszą ci obrońcy, i musimy powiedzieć, że generalnie są one w pobliżu 30 euroChociaż istnieją bardziej popularne modele, które mogą być wycenione nieco niżej.

Poza tym zobaczysz, że jeśli porównasz cenę dowolnego ochraniacz ze szkła hartowanego W stosunku do tego samego wykonanego z plastiku, czyli takiego samego pod względem przydatności do tego samego smartfona, plastikowy jest trochę tańszy. Oznacza to, że ponieważ różnica w cenie nie jest aż tak duża, a jeśli późniejsze doświadczenia, to ochraniacze ze szkła hartowanego są ogólnie lepszym rozwiązaniem.

Jak to jest w dotyku?

Jeśli uważasz, że główną wadą, jaką znajdziesz po umieszczeniu na ekranie osłony ze szkła hartowanego, jest wrażenia w dotyku, musisz wiedzieć, że nie jest to coś zbyt denerwującego. Osłona ze szkła hartowanego Jest znacznie gładszy na palcach niż plastikowy, a jeśli nie powiedziałeś komuś, że go ma, praktycznie możemy założyć, że druga osoba nie będzie wiedziała, że ​​go ma.

Czy ochraniacz ze szkła hartowanego może zastąpić etui?

Wiedzieliśmy, że prędzej czy później to pytanie pojawi się u czytelników i jasne jest, że wielu uzna, że ​​przy montażu osłony ze szkła hartowanego nie jest konieczne żadne inne zabezpieczenie przed upadkami lub uderzeniami. Jednak te ochraniacze są odpowiedzialny za ochronę głównie ekran, nie oferując większej ochrony dla reszty urządzenia, więc dodanie osłony wcale nie jest złym pomysłem.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy konieczne jest założenie ochraniacza ze szkła hartowanego i jakie są sztuczki, aby umieścić go na smartfonie? Musisz więc wiedzieć, że jest to jedna z głównych wątpliwości, jakie zwykle mają użytkownicy w takich przypadkach. I to jest to, że wielu uważa, że wygaszacze ekranu są one naprawdę potrzebne, chociaż w tym artykule postaram się ustalić, czy tak naprawdę jest i co należy wziąć pod uwagę w takich przypadkach.

Prawda jest taka, że ​​przeanalizujemy główne opinie na ten temat ochraniacz ze szkła hartowanego które możemy znaleźć dzisiaj przez użytkowników, dzięki czemu możesz określić, czy naprawdę tego chcesz, czy nie. Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że mówimy o systemie ochrony telefonów komórkowych, który naprawdę chroni i który również nie jest zbyt zauważalny.

Zanim przejdziemy do dalszych szczegółów, musimy w tym względzie powiedzieć, że oczywiście kiedy mówimy o osłonie ze szkła hartowanego, mamy na myśli szkło hartowane z jego zalety i wady, że absolutnie każdy z nas wie. W każdym razie wszystko, co przeczytasz poniżej o osłonie ze szkła hartowanego, jest dokładnie tym samym, co można powiedzieć o szkle hartowanym.

wady stosowania szkła hartowanego

Jakie są zalety i wady zabezpieczenia ze szkła hartowanego?

Jeśli zaczniemy od początku, musimy powiedzieć, że główną zaletą osłony ze szkła hartowanego jest zaoferowanie dodatkowego punktu zabezpieczenia ekranu naszego inteligentne urządzenie mobilne. Jeśli dodamy do tego, że włączenie jednego z tych ochronnych kryształów nie jest tak naprawdę zauważalne na pierwszy rzut oka, to możemy zweryfikować, że na początku jest to wszystko zysk.

Oprócz tego, kolejna zaleta szkła hartowanego jest bezpośrednio związana z tym, że jest łatwiejszy w montażu niż inne systemy ochronne, które możemy ostatecznie przeanalizować. Nawet najnowsze okulary ochronne do telefonów komórkowych, które pojawiły się na rynku, są znacznie mniejsze skłonny do bąbelków niż te z poprzednich pokoleń.

Jednocześnie nie możemy oprzeć się wrażeniu, że ochraniacze ze szkła hartowanego najnowszej generacji są w stanie wytrzymać uderzenia i zarysowania lepiej niż te plastikowe sprzed kilku lat. Do tego musimy dodać w ten sam sposób, że są nawet kryształy nowsze ochraniacze, a także droższe, które nawet nie trzymają odcisków palców na ekranie urządzenia.

Teraz, jeśli chcesz wiedzieć, jakie są niektóre wady osłony ze szkła hartowanego, naprawdę wierzymy, że nie ma żadnych zbyt ważnych, chociaż możemy wymienić tylko jedną. Wielu użytkowników uważa, zwłaszcza w przypadku naprawdę cienkich terminali, że grubość szkła ochronnego może to być zbyt zauważalne, chociaż nie uważamy tego w ten sposób.

Czy umieściłeś na smartfonie ochraniacz ze szkła hartowanego?