Ciągła ewolucja urządzeń mobilnych dokonała się gigantyczny postęp do tego stopnia, że pozwoliła zarówno na wdrażanie nowych funkcji i całkowicie innowacyjnych i interesujących właściwości, jak i na dodawanie nowych i wyrafinowanych czynników do ich struktury tworząc w ten sposób dużo mocniejsze i trwalsze terminale przed jakimś upadkiem lub bardzo poważnym uderzeniem.
W ramach tych cech Zupełnie korzystnie możemy wymienić kilka ciekawych detali, takich jak podstawowa konstrukcja telefonu czy materiał, z którego jest wykonany (ten w niektórych przypadkach jest tworzony w oparciu o elementy wystarczająco mocne, aby uniknąć uszkodzeń). Ale jest bardzo delikatny czynnik, który obecnie ma każdy telefon komórkowy, ekran.
Ekran dzisiejszych urządzeń mobilnych obejmuje prawie 40% ogólnej struktury naszego terminala ze względu na fakt, że zdecydowana większość dzisiejszych terminali jest całkowicie dotykowa, a niektóre mają nawet więcej narzędzi z tą funkcją. Dlatego ten czynnik jest niezwykle ważny w prawidłowej konstrukcji i opracowanie smartfona.
W obliczu nieuchronnej możliwości zniszczenia naszego urządzenia mobilnego z powodu jakiegokolwiek upadek w czasie, gdy jesteśmy zdekoncentrowani różne firmy i firmy zaangażowane w pracę, aby stworzyć i opracować realne rozwiązanie tej fatalnej sytuacji. W ten sposób przedstawiamy cieszące się uznaniem wdrożenie Gorilla Glass.
Poniżej opowiemy Ci wszystko o tej nowej i ważnej technologii stosowanej we wszystkich typach urządzeń mobilnych, a nawet w innych obiektach bardziej niezwiązanych z tym tematem. Śledź nas i poznaj dogłębnie wszystkie dane, informacje i Szczegóły dotyczące Gorilla Glass, oprócz swoich przewag nad innymi rywalami lub bezpośrednimi konkurentami.
Co to jest Gorilla Glass i co nam oferuje?
Jest to produkt firmy Corning, który składa się z przezroczystego tworzywa sztucznego bardzo zbliżonego do kryształu szklanego. Szkło Gorilla Glass jest najczęściej używane w terminalach i urządzeniach mobilnych, które mają ekran lub jakąś funkcję dotykową. Ten specjalny kryształ została stworzona i wprowadzona na rynek w 2008 roku który zyskał dużą sławę w telefonii.
Jego duża trwałość i ochrona przed uszkodzeniami, wybrzuszenia czy nawet zadrapania sprawiły, że stał się materiałem na ekrany wybieranym i predestynowanym przez wiele firm oraz twórców i deweloperów telefonów komórkowych i tabletów do tego stopnia, że w połowie 2010 roku Gorilla Glass pokrywał około 25% rynku kryształów do ekranów urządzenia mobilne.
Jego światowe uznanie było takie, że Gorilla Glass pojawił się nieco więcej niż 200 milionów terminali będąc niewątpliwie jednym z najbardziej przydatnych produktów w tworzeniu telefonów komórkowych i tabletów na świecie, nie licząc jego produkcji w innych dziedzinach i czynnikach znacznie oddalonych od rynku telefonicznego. Ogromny sukces.
Jakie są wszystkie wersje dostępne na rynku, które ma Gorilla Glass?
Biorąc pod uwagę jego niesamowity wpływ na technologię, pierwszą prezentacją szklanych ekranów dla urządzeń mobilnych, na rynku pojawił się Gorilla Glass znacznie bardziej złożone i ulepszone wersje niż jego pierwsze produkty. Należy podkreślić, że jednym z pierwszych urządzeń, które wykorzystywały tę technologię był iPhone, dlatego też pierwszym systemem operacyjnym, który ją zawierał był iOS.
Z biegiem czasu jego rynek się otwierał i inne ważne marki o wielkiej renomie, takie jak Android czy Windows, stopniowo interesowały się nowościami, jakie zaprezentowało to innowacyjne szkło. Oto najnowsze modele, które firma Gorilla Glass zaprezentowała na rynku wraz z ich walorami.
- Szkło Gorilla 2 (2012). Zmniejszenie grubości szkła.
- Gorilla Glass 3 (2013). Nowe czynniki i materiały, które prezentują jakość 3 razy lepszą niż Gorilla Glass 3.
- Gorilla Glass 4 (2015). Większa skuteczność przeciw wszelkiego rodzaju uderzeniom, uszkodzeniom lub upadkom.
- Gorilla Glass 5 (2016). Zaprezentował jedną z ciekawszych opcji, zapewniając ochronę przed upadkiem z 1,6 metra.
- Gorilla Glass SR + (2016). Zaciski na nadgarstek.
- Gorilla Glass Victus (2020). Odporność na upadki z 2 metrów.