Skip to content

Co to jest separator argumentów funkcji w programie Excel? Tutaj ci mówimy!

1 de luty de 2021

Wiele razy możesz pomylić się z separatorem argumentów funkcji w programie Excel, tym bardzo ważnym elementem, który może powodować tak wiele problemów. Dlatego zdecydowaliśmy się poinformować Cię poprawnie, aby to, nie stanowi już problemu podczas pracy gdy separator argumentów nie jest ustawiony poprawnie w żadnym dokumencie programu Microsoft Excel.

Czym właściwie jest separator argumentów funkcji w programie Excel?

Problem ze zrozumieniem generowany przez ten separator wynika z języka, w którym jest używany program Excel. Komputery skonfigurowane w języku hiszpańskim zwykle mają domyślny symbol, podczas gdy w języku angielskim i innych językach używany jest inny, jeśli nie, możesz być zainteresowany wiedzą, jak zmienić język na Microsoft Excel.

Ale to nie jest duży problem, ponieważ wiele funkcji, które tworzymy lub kopiujemy z Internetu, wymaga jedynie zmiany tego symbolu. Wspaniały między przecinkiem został wygenerowany rozłączny (,) i średnik (;), każdy należący do języka w programie Excel.

W przypadku języka hiszpańskiego domyślnym separatorem argumentów funkcji w programie Excel jest średnik (;). Wszystko jest odwrotnie, gdy mówimy o Anglikach, którzy używają przecinka (,) jako separatora i oba są naprawdę poprawne.

To zamieszanie sprawiło, że wielu ludzi myśli, że źle wykonują jakąś funkcję; najgorsze jest to, funkcje mogą działać po prostu zmieniając separator, coś, co pozostawia wielu złych, zwłaszcza że jest tak małym szczegółem.

Bardzo interesującym jest to, że na kontynencie latynoamerykańskim używa się przecinka (,), ale komputery z hiszpańskim oprogramowaniem domyślnie używają średnika (;). Ale w końcu to to nie jest coś tak trudnego do rozwiązania, Z pewnymi modyfikacjami problem zostanie rozwiązany, a wątpliwości znikną na zawsze.

Jak dostosować separator argumentów funkcji w programie Excel?

Proces określania separatora w spersonalizowany sposób jest dość prosty, należy szczegółowo wykonać kroki, aby osiągnąć to bez problemów. Pamiętaj, że musisz wprowadzić ustawienia programu Excel, więc unikaj wykonywania kroków, które nie są wskazane.

Aby rozpocząć, przejdź do programu Excel, otwórz pusty dokument, tylko w celu przeprowadzić konfigurację separatora, musisz przejść do zakładki Archiwum ”. Będąc tam, spójrz na koniec menu, wpis „Opcje”, kliknij go, aby otworzyć ustawienia programu Excel.

Będąc tam, powinieneś poszukać zakładki „Zaawansowane”, Tutaj skonfigurujesz separator, musisz zlokalizować opcję „Użyj dystansów systemowych ”. Po znalezieniu konieczne będzie odznaczyć, aktywuje to opcję „Separator liczb dziesiętnych”, w jego polu należy umieścić przecinek (,) lub średnik (;). Gdy to zrobisz, będziesz mógł zmienić separator, wystarczy nacisnąć „Akceptować” i voila, wszystko zostanie rozwiązane. Zapamiętaj mechanizm dobrze na wypadek, gdybyś musiał zwrócić separator do symbolu, który miał wcześniej.

biały stół ręce laptopa

Ta zmiana może być bardzo przydatna, jeśli zmienisz kraj lub chcesz opublikować funkcję na stronie, aby była zrozumiała. Pamiętaj, że jeśli twój komputer może zmieniać języki, separator prawdopodobnie też się zmieni, rozważ sprawdzenie tego aspektu przed rozpoczęciem pracy Możliwe jest również, że rozmiar pliku Excela jest bardzo duży i musisz zmniejszyć rozmiar pliku Microsoft Excel.

Czy inne symbole mogą być używane jako separator argumentów funkcji w programie Excel?

Prawda jest taka, że dostosuj separator, pozwala to na użycie dowolnego preferowanego symbolu, ale nie jest to zalecane. Zwykle każdy symbol ma domyślną funkcję, którą można zmienić, jeśli jest używany w inny sposób, na przykład podczas kopiowania dziwnych znaków, takich jak emoji dla programu Excel.

Naprawdę bardzo trudno jest określić, co stałoby się z resztą symboliki, gdyby użyty został inny element niż średnik (;) lub przecinek (,). A zatem, najlepiej trzymać się tych dwóch separatorów że chociaż w wielu budzą wątpliwości, są powszechnie używane.

dołącz do naszego kanału telegram