Skip to content

Co to jest i jak usunąć wirusa lub złośliwe oprogramowanie „Trojan Dropper” z mojego komputera lub systemu Android?

9 de Maj de 2021

Jeśli od jakiegoś czasu korzystasz z komputerów i telefonów komórkowych, prawdopodobnie słyszałeś o „złośliwym oprogramowaniu”. Więc jeśli zadałeś sobie pytanie, co to jest i jak usunąć wirusa lub złośliwe oprogramowanie typu „trojan dropper”? Cóż, tutaj porozmawiamy z tobą na ten ważny temat.

Zawsze byliśmy narażeni na zagrożenia przeciwko naszym komputerom. Ponieważ wirusy komputerowe zawsze nam zagrażały. Niestety te ewoluowały i obecnie mogą zainfekować nawet nasze telefony komórkowe. W tym przypadku porozmawiamy o Trojan Dropper, który jest złośliwym oprogramowaniem, bardzo różniącym się od robaka lub zwykłego wirusa.

Co to jest Trojan Dropper Malware?

Wirusy trojańskie znane są z łatwości infekowania sprzętu komputerowego. Narażenie ich integralności na wysokie ryzyko, więc zainfekowanie ich może prowadzić do problemów nawet ze sprzętem naszego komputera. Niektórzy nawet uszkadzają pamięć podręczną, która jest odpowiedzialny za zapisywanie przydatnych plików systemowych.

Przypadek Trojan Dropper jest bardzo szczególny, ponieważ jest to rodzaj trojana przenoszącego złośliwe oprogramowanie i bardzo skuteczny w swojej pracy. Mogą przybierają postać dowolnego użytecznego programu które chcemy zainstalować na naszym komputerze. Ponadto będzie miał możliwość niszczenia wszelkiego rodzaju informacji.

Jeden z czynniki, które czynią je tak szkodliwymi i niebezpiecznymi gdy komputer nas zainfekuje. Chodzi o to, że można je zakamuflować jako foldery kluczy systemu, więc gołym okiem bardzo trudno jest zidentyfikować, czym one są. Z tego powodu zdarzały się przypadki, w których aplikacje są instalowane i niosą ze sobą te wirusy, ważne jest, aby chronić się przed tym złośliwym oprogramowaniem.

Innym decydującym czynnikiem jest to, że wirusy te mogą infekować pliki dowolnego typu. Przechodzenie od programów do dowolnego pliku multimedialnego jest wysoce szkodliwe dla naszych urządzeń mobilnych. Ponieważ te stale otrzymują informacje multimedialne.

Jak mogę go usunąć z mojego komputera i Androida?

Jeśli już zaraziliśmy się jakimś kroplomierzem, zauważymy to od razu, ponieważ zarówno nasz komputer, jak i telefon komórkowy będą działać bardzo wolno i ciężko. Z tego powodu w przypadku PC musimy działać jak najszybciej. Będziemy musieli użyć programu antywirusowego, aby zidentyfikować i wyeliminować zagrożenie.

Możemy zrobić użyj niektórych takich jak 360 lub jakikolwiek inny program antywirusowy, który umożliwia posiadanie wersji próbnej. W tym przypadku skorzystamy z darmowej wersji programu Avast, którą znajdziemy na jego stronie głównej. To, co będziemy musieli zrobić, to zainstalować go i przejść do skanowania naszego systemu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wirus zostanie wyeliminowany.

Jeśli jesteśmy z Androida, to, co możemy zrobić w pierwszej kolejności, będzie uruchom nasz telefon komórkowy w trybie awaryjnym. Po zakończeniu ładowania musimy przejść do sekcji konfiguracji. W tym miejscu możemy przejść do menedżera aplikacji, stamtąd musimy poszukać aplikacji, która ma bezsensowną nazwę i ją usunąć.

Aby to wyeliminować, zrobimy to tak samo jak wtedy, gdy usuwamy dowolną aplikację, po prostu kliknij i dotknij przycisku odinstalowania. Ponieważ jesteśmy w trybie awaryjnym, nie będziemy mieć żadnych problemów z uprawnieniami i możemy usunąć tę i każdą inną aplikację.

Wskazówki, jak uniknąć infekcji Trojan Dropper

Jak w wielu przypadkach, najlepszą radą, aby uniknąć infekcji, jest zachowanie ostrożności podczas instalowania aplikacji. Dotyczy to zarówno naszego komputera, jak i telefonu komórkowego, to jest to, co zawsze mówi się na ten temat. Jednak wiadomo, że bardzo trudno jest określić, kiedy aplikacja jest szkodliwa.

usuń wirusa z mojego komputera lub Androida

W takich przypadkach możemy uniknąć zainstalować zmodyfikowane aplikacje. Są one bardzo powszechne, gdy chcemy uzyskać program korzystający z licencji, całkowicie darmowy. Niestety nie wiemy, czy ten, kto bierze licencję, dodaje również szkodliwe treści. Może się również zdarzyć, że ktoś inny pobrał aplikację, aby wstawić do niej złośliwe oprogramowanie.

Jest to bardzo powszechne w Internecie, bardziej niż te pirackie programy nie mają żadnego wsparcia. Nie mają nawet społeczności, która by ich wspierała i nadzorowała. Z tego powodu zawsze lepiej jest uzyskać nasze oprogramowanie legalnie, za pośrednictwem jego oficjalnych stron internetowych lub sklepu z aplikacjami.